Головна Блог ... Аналітична стаття Статті Власний розсуд суддів Верховного суду як інструмент для сваволі Власний розсуд суддів Верховного суду як інструмен...

Власний розсуд суддів Верховного суду як інструмент для сваволі

 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 3

 • 0

 • 1850

Відключити рекламу
 - tn1_0_94091700_1479476410_582f04bae5bbd.jpg

У жовтні цього року один з суддів судової палати в адміністративних справах Верховного суду України у своєму виступі на Форумі з практики ЄСПЛ наголосив: якщо сьогодні під час розгляду справи виникає колізія, суддя все частіше надає перевагу вирішенню її відповідно до норм Конвенції та прецедентної практики ЄСПЛ.

При цьому, відповідно ч.2 ст.8 КАС України, суд застосовує принцип верховенства права (ч.1 ст.129 Конституції) з урахуванням судової практики ЄСПЛ, – отже суддя для вирішення справи не може не враховувати судову практику ЄСПЛ, а виникнення колізій, під час розгляду справи, не є юридичною підставою для її неврахування.

Читайте статтю: Вищий адмінсуд України розповів, як стягнути кошти з держави в особі Держказначейства

Розглянемо два приклади врахування та неврахування суддями Верховного суду України (в т.ч. учасника Форуму) рішення ЄСПЛ у справі "Устименко проти України", "посиленого" листом до судів загальної юрисдикції України щодо недопущення порушення принципу правової визначеності в Україні у майбутньому (таке порушення було викрито ЄСПЛ за фактом поновлення суддями України пропущеного строку на оскарження остаточної постанови без наведення відповідних причин та скасування її в подальшому).

У першому випадку, 13.07.2016 року судді Верховного суду, незважаючи на тиск на суддю-доповідача з боку Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, врахували дану практику ЄСПЛ у справі, всупереч позиції ФГВФО.

У другому випадку, 26.09.2016 року судді Верховного суду не врахували цю практику ЄСПЛ та, вже сформовану 13.07.2016 року, свою судову практику у справі, де наявний факт відсутності поновлення пропущеного строку на оскарження набраної законної сили постанови без наведення відповідних причин, та часткового скасування її в подальшому на користь ФГВФО. Відсутність юридичного аналізу суддями Верховного суду факту порушення принципу правової визначеності, зазначеного у заяві про перегляд, є доказом такого неврахування.

Згадайте новину: Україна обідніла на 4000 євро через пенсіонерку з Донецька: Рішення ЄСПЛ

При розгляді другого прикладу, необхідно урахувати обставини, за яких, перифразуючи слова класика, на кон поставлені не мільйонні чи мільярдні суми, як у першому випадку, але авторитет держави та права людини, про необхідність захисту яких так "щиро" зазначав суддя-доповідач на Форумі.

Дані приклади свідчать про існування на найвищому щаблі судів загальної юрисдикції України доцільного вибіркового судочинства – тобто можливості застосовувати або не застосовувати принцип верховенства права. Інструментом для цього виступає безкарність та власний розсуд суддів, який вони застосовують щодо імперативних норм законодавства, які цього не передбачають.

Вспомните новость: Глава ВАСУ судья Нечитайло: один из самых влиятельных и один из самых бедных

Таке вибіркове судочинство призводить до сваволі, про що також свідчить існування, внаслідок власного розсуду суддів адміністративної палати Верховного суду, двох взаємовиключних рішень ВАСУ щодо протиправності та "законності" обробки персональних даних вкладників, які надають можливість вже ФГВФО діяти на власний розсуд, розгалужуючи беззаконня в країні.

"Віртуозність" власного розсуду суддів України у прийнятих ними судових рішеннях вже є візитівкою сучасного судочинства України, а наслідком існуючої сваволі є лідерство України в ЄСПЛ за кількістю позовів та ганьба держави у вигляді листів-приписів судовій владі, при бравурних виступах суддів на різноманітних заходах.

Але, ми впевнені, такий стан речей у найближчий час зміниться за наслідками вже вжитих нами заходів …

Автор статті: Виталий Манохин

Джерело: ЛІГА.net

 • 1850

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1850

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні аналітичні статті

  Дивитись усі статті
  Дивитись усі статті
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст