3
0
12415
Кабмін Постановою від 20 жовтня 2021 р. № 1098 вніс зміни до Порядку проведення інвентаризації документації із землеустрою. Серед основних змін і ті, що передбачають можливість виявлення та виправлення помилок, допущених у Державному земельному кадастрі щодо земельних ділянок.
Із набранням чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» об’єднані територіальні громади стали повноправними володарями землями за межами населених пунктів. Для ефективного управління земельними ресурсами ОТГ проводять масову інвентаризацію земель. Існує нагальна необхідність впорядкування і визначення земель, які перебувають в приватній власності, оренді, постійному користуванні та виявлення земель, які не обліковуються в кадастрі та є вільними.
Під час проведення робіт по інвентаризації земельних ділянок виявляються численні помилки у розташуванні земельних ділянок (їх меж), коли одна ділянка накладається на іншу.
Зміни, прийняті на засіданні уряду полягають в тому, що під час проведення інвентаризації земельних ділянок та виявлення помилок у відомостях Державного земельного кадастру, вони можуть виправлятися.
Якщо під час інвентаризації виявлені помилки, допущені у відомостях Державного земельного кадастру щодо меж земельних ділянок, на кадастрових планах відповідних земельних ділянок зазначаються виправлені відомості про них, а саме існуючі межі земельних ділянок, існуючі координати поворотних точок меж земельної ділянки та пропозиції щодо виправлення меж земельних ділянок, проектні координати поворотних точок меж земельної ділянки.
Відтак, за результатами проведення інвентаризації складається кадастровий план земельної ділянки, у якої виявили помилки. На кадастровому плані відображається існуюча межа земельної ділянки і та, яка вже внесена до кадастрової карти. Розбіжності у межах земельної ділянки та можливі накладки виправляються сертифікованим інженером-землевпорядником.
Кадастрові плани земельних ділянок з виявленими помилками погоджуються з власниками таких земельних ділянок (якщо земельна ділянка перебуває в користуванні — також із землекористувачем) до внесення змін до відомостей до Державного земельного кадастру. Тобто тільки за умови погодження з власниками/землекористувачами виправлених помилок, відомості про нові межі вносяться до Державного земельного кадастру.
Про такі нові можливості виправлення помилок у кадастрі повинні знати кадастрові реєстратори, оскільки ще невідомо, яким чином такі помилки будуть виправлятися в кадастрі. Слідувало б у Порядку ведення ДЗК прописати механізм виправлення помилок у відомостях про земельну ділянку в процесі здійснення інвентаризації. Хто і коли направляє до кадастрового реєстратора кадастрові плани з виправленнями, у який строк ці виправлення будуть вноситись та реєструватиметься земельна ділянка, поки що невідомо.
Зокрема, Порядок доповнено і такими змінами:
Усунення численних помилок у Державному земельному кадастрі через такий механізм дасть змогу мінімізувати кількість «неправильно лежачих» земельних ділянок на карті. Тепер ми маємо хоч якийсь порядок «боротьби» з помилками геометрії земельних ділянок.
Джерело: юридичний ресурс Протокол.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
259
Коментарі:
0
Переглядів:
208
Коментарі:
0
Переглядів:
221
Коментарі:
0
Переглядів:
200
Коментарі:
0
Переглядів:
572
Коментарі:
0
Переглядів:
619
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.