2
1
13611
Зміст:
Часто буває так, що отримавши рішення суду, не можна його виконати, тому що в Україні виконання судових рішень знаходиться не в кращому стані. За час судового розгляду спірне майно часто продається відповідачем (переписується) на іншу особу, або при суперечці про стягнення боргу з відповідача, гроші завчасно знімаються відповідачем з банківського рахунку.
Тим самим рішення суду стає неможливим для виконання, і не актуальним, тому що актив, за рахунок якого можна було виконати рішення, вже вибув з володіння відповідача. Необоротні дії за час розгляду справи в суді, можуть бути не тільки по відношенню до майна, а й щодо немайнових вимог, наприклад прі не зупинці рішення міської ради, спірне рішення міської ради може бути реально виконано і наприклад демонтована самовільна забудова або МАФ.
Одним з ефективних судових способів для гарантованого виконання рішення суду, є тимчасова заборона (забезпечувальні заходи) на час розгляду справи в суді здійснювати дії, в тому числі щодо майна - це «забезпечення позову» і за фактом відбувається заздалегідь забезпечення позовних вимог (попередні забезпечувальні заходи ).
Для отримання забезпечення треба до подачі позову в суд, або на будь-якій стадії судового розгляду до винесення рішення по суті та набрання ним чинності, звернутися зацікавленій особі до суду з відповідною заявою, яка розглядається протягом трьох днів без виклику сторін (ось посилання на шаблони готових заяв):
https://drive.google.com/file/d/1D6FeP8pn0GIUMMgrcA0s46Ory00JcIkX/view?usp=sharing
https://docs.google.com/document/d/1YtWqVIsJYdJGaUYi3rZdFSebDKbIhTL_/edit
За підсумком розгляду судом заяви, приймається ухвала суду, якою задовольняється заява або ж відмовляють в задоволенні.
Користуйтеся консультацією: Судовий збір – всі ставки в 2021 року: рахувати не потрібно – розраховано за Вас
При задоволенні, суд приймає ухвалу про забезпечення позову, яка є виконавчим документом. Щоб її отримати, зацікавлена особа після розгляду заяви про забезпечення позову, звертається до суду, який виніс ухвалу, з проханням про її видачу. Термін видачі виконавчого листа (забезпечення) в більшості випадків складає декілька днів.
Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову. Наприклад заборонити передавати майно в оренду та накласти на це ж майно арешт, щоб під час судів його не продали.
Для наочності привожу судову практику Гільдії професійних юристів по отриманню забезпечення в судових справах, в яких суд вирішив:
Заборонити, ОСОБІ_3 вчиняти дії, спрямовані на відчуження у будь-який спосіб нежитлової будівлі, розташованої за адресою АДРЕСА_1 в, реєстраційний номер 11111 до вирішення справи по суті судом.
Ось посилання на ухвалу суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/83261109
Заборонити відповідачам ОСОБА_3 міській раді, ОСОБА_4 містобудування та архітектури ОСОБА_3 міської ради (по справі № 208/4618/17) та іншим особам вчиняти дії демонтаж двох тимчасових споруд, розташованих по проспекту Конституції в районі будинку № 17 у місті ОСОБА_3 ОСОБА_2, що стосуються предмета спору, до винесення судом рішення по справі.
Ось посилання на ухвалу суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/72110096
Зупинити стягнення у виконавчому провадженні №11111 від 13 січня 2020 року відкритому приватним виконавцем виконавчого округу Дніпропетровської області Щигарцевим І.В. на підставі виконавчого напису №1111, вчиненого 17 грудня 2019 року ПРИВАТНИМ НОТАРІУСОМ КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО НОТАРІАЛЬНОГО ОКРУГУ Бадаховим Юрієм Назіровичем, до вирішення справи по суті.
Ось посилання на ухвалу суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/91624514
Заборонити будь-яким особам, у тому числі суб’єктам державної реєстрації прав та державним реєстраторам прав на нерухоме майно вчиняти будь-які дії щодо реєстрації права власності, відчуження, обтяження, передання у користування у будь-якій спосіб, зміну майнових прав об’єкту нерухомого майна, внесення відповідних змін до державних реєстрів відносно нерухомого майна: ¼ частини нежитлового приміщення №1111 розташованого за адресою Інформація-1.
Користуйтеся консультацією: Невиконання виконавчого документу - юридичні наслідки для стягувача і боржника
Заборонити будь-яким особам укладати договори оренди або інші договори з передання в оренду або користування нерухомим майном: ¼ частини нежитлового приміщення №1111 розташованого за адресою Інформація-1.
Заборонити Особа-1 (переможець торгів СЕТАМ) або іншим особам вчиняти дії з укладання або переукладання комунальних договорів, у тому числі на електропостачання, газопостачання, водопостачання та каналізацію, охоронні послуги та інші відносно ¼ частини нежитлового приміщення №1111 розташованого за адресою Інформація-1.
Зупинити вчиняти всі виконавчі дії по виконавчому провадження №1111 від 01.11.2017 року Шевченківського відділу державної виконавчої служби міста Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області.
Ось посилання на ухвалу суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/73508510
У Законі є вимога до виконавчого документа, тому при отриманні на руки забезпечення, рекомендую перевірити, чи дотримані зазначені вимоги (частина 1 стаття 4 Закону України «Про виконавче провадження» (далі - Закон, ось посилання на нього https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text ):
Також необхідно самостійно проконтролювати, щоб суд розмістив визначення про забезпечення в Єдиному державному реєстрі судових рішень, ось на нього інтернет посилання: https://reyestr.court.gov.ua/ . Якщо визначення не буде в зазначеному реєстрі, виконавча служба / приватний виконавець відмовляється виконувати таке визначення. Перевірити наявність ухвали суду в зазначеному реєстрі, можна шляхом введення в поле «номер справи» відповідної інформації у справі і натиснути пошук.
Забезпечення подається разом із заявою про виконання ухвали суду про забезпечення позову з проханням відкрити виконавче провадження і виконати ухвалу.
Подавати необхідно в районний відділ державної виконавчої служби / приватному виконавцю, в окрузі якого перебуває майно або проживає / перебуває / зареєстрований боржник (стаття 24 Закону).
Повноваження у державного відділу виконавчої служби та приватного виконавця неоднакові, є обмеження, які передбачені частиною 2 статті 5 Закону.
Як працює виконавча служба в Україні можна дізнатися подавши забезпечення. Слід сказати, що, приватний виконавець діє більш оперативно і ефективно, але це не безкоштовно як в державному відділі виконавчої служби.
Забезпечення у вигляді накладення заборон на нерухоме майно, можна також виконати через:
Здійснюються саме ті дії, які зазначені в змісті ухвали про забезпечення. Наприклад, якщо це накладення арешту на нерухомість, тоді виконавець налагоджує в Державному реєстрі нерухомості відповідний арешт (обтяження).
Чинним законодавством не передбачено:
Ухвала суду є виконавчим документом і тому має «термін дії» 3 роки з моменту видачі (частина 1 стаття 12 Закону). Також термін пред'явлення обов'язково вказується в самому визначенні.
Якщо виконавчий лист не пред'явлено протягом 3 років, то цей термін можна відновити через суд. Щодо забезпечення таке зробити не можна, тому що не передбачено законом відновлення року щодо забезпечення
Терміни виконання виконавчого листа (забезпечення): не пізніше наступного дня з моменту подачі забезпечення в виконавчу службу / приватному виконавцю відповідної заяви разом з забезпеченням (стаття 13 Закону). Водночас, терміни виконання виконавчого листа (забезпечення) не слід плутати із «терміном дії», про який говорилося вище.
Підставами для припинення дії забезпечення позову є:
Вищевказані підстави є причиною для завершення виконавчого провадження, якщо воно було відкрито.
Ухвала суду про забезпечення позову є судовим рішенням, тому за невиконання рішення суду передбачена кримінальна відповідальність (стаття 382 Кримінального кодексу України). Кримінальне покарання починається з штрафу і закінчується позбавленням волі на термін від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до 3 років.
Ось посилання на реєстр «Автоматизована система виконавчого провадження» https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
У цьому реєстрі можна самостійно ввести українською мовою прізвище, ім'я, по батькові боржника, натиснути пошук і отримати відомості по особі у вигляді номера виконавчого провадження, коли і ким відкрито і інформацію про сторони виконавчого провадження.
Про наявність діючих арештів нерухомого та рухомого майна будь-хто бажаючий при наявності оригіналу паспорта та ідентифікаційного коду може дізнатися, звернувшись до нотаріуса і отримати відповідні дані з реєстру рухомого і нерухомого майна (ця послуга надається день в день і коштує у приватного нотаріуса близько 500 грн). Також ці дані можна отримати самостійно:
Щодо корпоративних прав юридичної особи, наприклад, заборони на проведення дій, можна дізнатися, звернувшись до нотаріуса і отримати відповідні дані.
Якщо Вам потрібна послуга професіонала, пропонуємо скористатися сервісом "Тендер на юридичну допомогу" від юридичного порталу Протокол.
Автор консультації: Гільдія професійних юристів - адвокат Васильєв Павло Сергійович
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
468
Коментарі:
0
Переглядів:
315
Коментарі:
0
Переглядів:
384
Коментарі:
0
Переглядів:
726
Коментарі:
1
Переглядів:
607
Коментарі:
0
Переглядів:
627
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Обеспечение иска как 100% вариант остановить продажу исполнительной службой имущества должника + судебный пример положительной юридической защиты обеспечения иска в апелляционном порядке https://protocol.ua/ru/obespechenie_iska_kak_100_variant_ostanovit_prodagu_ispolnitelnoy_slugboy_imushchestva_dolgnika_sudebniy_primer_pologitelnoy_yuridicheskoy_zashchiti_obespecheniya_iska_v_apellyatsionnom_poryadke/ ЧТО ДЕЛАТЬ В СЛУЧАИ НЕСОГЛАСИЯ С ПРИНУДИТЕЛЬНОЙ ПРОДАЖЕЙ ИСПОЛНИТЕЛЬНОЙ СЛУЖБОЙ НЕДВИЖИМОГО ИМУЩЕСТВА? ПРИМЕР ЗАЯВЛЕНИЯ В СУД ПРО ОБЕСПЕЧЕНИЯ ИСКА ДО ОТКРЫТИЯ ПРОИЗВОДСТВА ПО ДЕЛУ + СУДЕБНАЯ ПРАКТИКА http://gpl.in.ua/ru/ideas/chto-delat-posle-prodazhi-ispolnitelnoj-sluzhboj-s-ehlektronnyx-torgov-arestovannogo-nedvizhimogo-imuschestva.html