Головна Блог ... Новини Відстрочка від мобілізації. Про «сюрприз», який чекає багатодітних чоловіків у ТЦК Відстрочка від мобілізації. Про «сюрприз», який че...

Відстрочка від мобілізації. Про «сюрприз», який чекає багатодітних чоловіків у ТЦК

Відключити рекламу
Відстрочка від мобілізації. Про «сюрприз», який чекає багатодітних чоловіків у ТЦК - 148ee6f9da2f7687f72fae0fb1005690.jpg

Ігор Фріс: Постановою №560 Кабмін вийшов за межі своїх повноважень

Урядова постанова № 560, яка затверджує алгоритм дій військовозобов’язаних, а також документи, які їм необхідно зібрати, спричинила хвилю обурення у суспільстві. Зокрема, багатодітним чоловікам тепер треба нотаріально доводити, що вони справді беруть участь в утриманні дітей. Про це детально йдеться у матеріалі «Главкома».

Народний депутат Ігор Фріс першим звернув увагу на чисельні проблеми у постанові. Як один із прикладів він наводить ситуацію, у якій опиняться тисячі багатьодітних батьків.

«Військовозобов’язаний і батько трьох неповнолітніх дітей визнаний придатним до військової служби. Згідно із мобілізаційним законом, він автоматично має отримати відстрочку від мобілізації. Його діти народжені від двох жінок, із якими чоловік розлучений, наразі не живе, але продовжує фінансово утримувати дітей. Що придумав ТЦК? Там додатково вимагають договір між чоловіком та його колишніми дружинами про те, що він бере участь в утриманні своїх неповнолітніх дітей», – пояснює нардеп.

Згадайте новину: Чи будуть в житлі ухилянтів вибивати двері та платити за "доноси"

Згадка про письмовий договір між батьками, у якому треба прописати, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні, є в розкритикованій урядовій постанові № 560.

«У голові не вкладається!.. Знову ж таки маємо перевищення повноважень, але вже з боку ТЦК», – констатував нардеп.

Депутат Ігор Фріс наполягає: підзаконні акти органів влади повинні видаватися, не порушуючи Конституції. Йдеться про статтю 19 Основного Закону («Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень…»).

«Адже мобілізаційний закон чітко прописав коло суб’єктів, на яких розповсюджуються правові підстави надання відстрочки від мобілізації, звільнення від військового обов’язку або бронювання», – пояснює Фріс.

На його думку, те, що «уряд цією постановою запровадив додаткові вимоги для військовозобов'язаних щодо підтвердження ними певних юридичних фактів та документів, розцінюється як перевищення норм і положень закону».

Пользуйтесь консультацией: Отсрочка от мобилизации студентам по новым правилам

Нагадаємо, уряд почав безпідставно розширювати дію нового закону про мобілізацію своїми підзаконними актами. Зокрема таке порушення зафіксоване в частині права на отримання відстрочки військовозобов'язаних, які мають доглядати за рідними, що мають другу групу інвалідності. На проблему звернув увагу народний депутат України Ігор Фріс.

До слова, велика кількість неточних та застарілих даних у реєстрі «Оберіг» пов’язана з людським чинником і нерегулярним оновленням даних громадян. Про це повідомили представники Міністерства оборони Україні.

Користуйтеся консультацією: Все про третю групу інвалідності: кому встановлюють, як отримати, розмір виплат, пільги

 • 467163

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 467163

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Постанова КМУ - штам непрофесіоналізму. В шаблоні заяви на відстрочку посилання на частини замість пуктів. Така груба помилка вказую, що особи відповідальні за оновлення постанови відповідного до принятого закону про мобілізацію - недбалі.

  06.06.2024 10:49

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст