Головна Блог ... Новини Відкриття банківської таємниці стане підставою для проведення сотень тисяч перевірок Відкриття банківської таємниці стане підставою для...

Відкриття банківської таємниці стане підставою для проведення сотень тисяч перевірок

Відключити рекламу
Відкриття банківської таємниці стане підставою для проведення сотень тисяч перевірок - tn1_49cade32f63e8dc2f8b5e3835af2eea1_5fa2bf5d0c04d.jpg

Керманич Податкової служби Олексій Любченко виступив за скасування банківської таємниці. Він назвав це "архаїзмом", а також зауважив, що вже сьогодні будь-яка країна надає Україні за запитом інформацію по руху коштів на рахунках, а от наша податкова такого робити поки не ще може.

Скасування банківської таємниці також допоможе податківцям проводити "електронні" перевірки підприємств, а не ходити до бізнесу "в сліпу" і отримувати доступ до рахунків вже по місцю, каже очільник відомства.

Ба́нківська таємниця – за своє суттю, є інформацією щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку.

По словам юристів, Податковій ця інформація цікава в контексті перевірки звичайних громадян, фізичних осіб, які не мають статусу суб’єкта господарювання.
"Для контролюючого органу це також можливість перевіряти угоди без ПДВ, оскільки за допомогою СЕА ПДВ можна і також подати всі операції пов’язані з формування податкового кредиту і зобов’язань, та одночасно визначити вартість", – каже адвокат, член Відділення АПУ в Запорізькій області Регіна Харченко.

Згадайте новину: В Раде захотели открыть налоговикам доступ к банковской тайне. Могут появиться новые коррупционные риски

Водночас, в країні функціонує багато онлайн (Інтернет) магазинів, послуг побутового споживання, – і не завжди фізичні особи набувають статусу підприємця.

Так, за наявності звичайної картки банку можливо проводити розрахунки за отриманий товар чи надані послуги без оплати податків.

Слід зазначити, що банківські установи також проводять моніторинг обігу коштів по рахунках клієнту.

"З особистого досвіду спілкування з працівниками банку відомо, що оборот більше 1 000 000 грн по банківській картці завжди викликає підозри та як наслідок розірвання договору про обслуговування з таких сумнівним клієнтом, який не має можливості пояснити "джерело походження коштів", – зауважила Регіна Харченко.

Згадайте новину: Право на тайну: зачем силовикам упростили доступ к банковским счетам

Юрист переконана, що отримання органами ДПС вільного доступу до банківської таємниці буде підставою для проведення сотень тисяч перевірок саме фізичних осіб (громадян) України з метою встановлення підстав для отримання коштів на картковий рахунок та подальшого оподаткування таких сум.

У той же час, каже Регіна Харченко, добросовісні платники податків особливо не постраждають.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

 • 14681

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 14681

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Какой бред! Какие страны что Украине предоставили? Видимо, именно поэтому у нас так массово сидят чиновники с офшорными счетами) И как там поживает бывший глава ДФС, который якобы в розыске, по его счетам тоже информацию предоставили?)

  06.11.2020 13:16

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст