Главная Блог ... Новости Відкриття банківської таємниці стане підставою для проведення сотень тисяч перевірок Відкриття банківської таємниці стане підставою для...

Відкриття банківської таємниці стане підставою для проведення сотень тисяч перевірок

Отключить рекламу
Відкриття банківської таємниці стане підставою для проведення сотень тисяч перевірок - tn1_49cade32f63e8dc2f8b5e3835af2eea1_5fa2bf5d0c04d.jpg

Керманич Податкової служби Олексій Любченко виступив за скасування банківської таємниці. Він назвав це "архаїзмом", а також зауважив, що вже сьогодні будь-яка країна надає Україні за запитом інформацію по руху коштів на рахунках, а от наша податкова такого робити поки не ще може.

Скасування банківської таємниці також допоможе податківцям проводити "електронні" перевірки підприємств, а не ходити до бізнесу "в сліпу" і отримувати доступ до рахунків вже по місцю, каже очільник відомства.

Ба́нківська таємниця – за своє суттю, є інформацією щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку.

По словам юристів, Податковій ця інформація цікава в контексті перевірки звичайних громадян, фізичних осіб, які не мають статусу суб’єкта господарювання.
"Для контролюючого органу це також можливість перевіряти угоди без ПДВ, оскільки за допомогою СЕА ПДВ можна і також подати всі операції пов’язані з формування податкового кредиту і зобов’язань, та одночасно визначити вартість", – каже адвокат, член Відділення АПУ в Запорізькій області Регіна Харченко.

Згадайте новину: В Раде захотели открыть налоговикам доступ к банковской тайне. Могут появиться новые коррупционные риски

Водночас, в країні функціонує багато онлайн (Інтернет) магазинів, послуг побутового споживання, – і не завжди фізичні особи набувають статусу підприємця.

Так, за наявності звичайної картки банку можливо проводити розрахунки за отриманий товар чи надані послуги без оплати податків.

Слід зазначити, що банківські установи також проводять моніторинг обігу коштів по рахунках клієнту.

"З особистого досвіду спілкування з працівниками банку відомо, що оборот більше 1 000 000 грн по банківській картці завжди викликає підозри та як наслідок розірвання договору про обслуговування з таких сумнівним клієнтом, який не має можливості пояснити "джерело походження коштів", – зауважила Регіна Харченко.

Згадайте новину: Право на тайну: зачем силовикам упростили доступ к банковским счетам

Юрист переконана, що отримання органами ДПС вільного доступу до банківської таємниці буде підставою для проведення сотень тисяч перевірок саме фізичних осіб (громадян) України з метою встановлення підстав для отримання коштів на картковий рахунок та подальшого оподаткування таких сум.

У той же час, каже Регіна Харченко, добросовісні платники податків особливо не постраждають.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 14734

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 14734

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Какой бред! Какие страны что Украине предоставили? Видимо, именно поэтому у нас так массово сидят чиновники с офшорными счетами) И как там поживает бывший глава ДФС, который якобы в розыске, по его счетам тоже информацию предоставили?)

    06.11.2020 13:16

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст