07.10.2016 | Автор: LEXLIGA
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram youtube

ВІДХИЛЯЄМО УЧАСНИКА АБО СКАСОВУЄМО ТЕНДЕР

ПИТАННЯ: Ми проводимо відкриті торги. При розгляді цінових пропозицій і документації учасників відхилили учасника з найменшою пропозицією і акцептували наступного. Однак він відмовився від укладення договору. Згідно із законом тепер ми повинні акцептувати третього учасника. Але детально вивчивши його документацію, ми прийшли до висновку, що вона, як і у першого учасника, не відповідає вимогам. Як тепер відхилити тендерну пропозицію цього третього учасника?

ВІДПОВІДЬ:

Виходячи з питання, що у замовника склалась така ситуація, коли він допустив до оцінки тендерних пропозицій дві пропозиції, не помітивши, що одна з них не відповідає вимогам. Після відмови від укладення договору одним із учасників, залишився лише той учасник, пропозицію якого не дуже ретельно перевірили. Тобто, неможливо акцептувати або відхилити пропозицію. Це означає, що замовником були порушені норми ст.28 ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), які неможливо усунути. Виходячи з цього, замовнику слід, згідно п.2 ч.1 ст. 31 прийняти рішення про відміну торгів через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель та провести зазначену публічну закупівлю знову. Закон передбачає, що замовник повинен відмінити торги за наступних причин:

  • відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг;
  • неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель;
  • порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, передбаченого цим Законом;
  • подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій;
  • допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій;
  • відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Законом.

 

Після того, як було вирішено визнати торги не будуть здійснені, замовник має оприлюднити в електронній формі закупівель рішення про відміну торгів. Повідомлення про це буде розіслане автоматично електронною системою закупівель. Оприлюднення рішення про відміну торгів має відбутися протягом одного дня з дня його прийняття.

Якщо ж така ситуація склалась на етапі розгляду тендерних пропозицій на відповідність вимогам тендерної документації (згідно ч.4 ст. 28 Закону) і замовник вже відхилив 2 пропозиції з 3-х, то згідно п. 3 ч. 5 ст. 28 Закону якщо за результатами розгляду тендерних пропозицій до оцінки допущено тендерні пропозиції менше ніж двох учасників, процедура відміняється.

Також у п.5 ч.1 ст. 31 Закону допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій зазначено як умову, при якій замовник відміняє торги. Тому і в цьому випадку замовнику також слід прийняти рішення про відміну тендера.

Автор консультації: юрист LEXLIGA Law Firm Мирослава Кисельова

Тендер на юридичні послуги: https://protocol.ua/ua/yurydychni_posluhy/

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення