Головна Блог ... Новини Україна не має заборгованості з виплат за рішеннями Європейського суду з прав людини Україна не має заборгованості з виплат за рішенням...

Україна не має заборгованості з виплат за рішеннями Європейського суду з прав людини

Відключити рекламу
Україна не має заборгованості з виплат за рішеннями Європейського суду з прав людини - tn1_0_70889700_1523007273_5ac73f29ad1ab.jpg

У 2018 році Уряд прозвітував Комітету міністрів Ради Європи про виплату відшкодування, присудженого Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) за всіма прийнятими рішеннями, які вступили в законну силу станом на 31 грудня 2017 р. Нині за відповідною бюджетною програмою відсутня заборгованість на виконання рішень Європейського суду.

Україна, ставши членом Ради Європи, відкрила своїм громадянам шлях до Європейського суду з прав людини, та взяла на себе зобов’язання забезпечувати належне виконання рішень цього судового органу, в тому числі й щодо виплат заявникам справедливої сатисфакції, присудженої Європейським судом.

Відповідно до положень чинного законодавства виплата відшкодування має бути здійснена у тримісячний строк з моменту набуття рішенням статусу остаточного або у строк, передбачений у рішенні. Під час виконання рішень можуть виникати певні труднощі. Часто вони пов’язані з неподанням заявниками інформації для перерахування коштів на відповідний банківський рахунок або з тим, що заявники проживають на тимчасово окупованій території.

У таких випадках кошти надсилаються на депозитний рахунок Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції. Заявник може в будь-який час протягом року звернутись для отримання коштів. Відповідно до практики Ради Європи, якщо кошти надіслані до державної виконавчої служби України, рішення не вважається виконаним. Це стало причиною того, що Україна зіткнулася з певними труднощами під час звітування Комітету міністрів Ради Європи.

Згадайте новину: МІН’ЮСТ ПОВНІСТЮ ПОГАСИВ БОРГИ ПЕРЕД УКРАЇНЦЯМИ ЗА РІШЕННЯМИ ЄСПЛ, ЯКІ ПРИЙМАЛИСЯ У 2008-2013 РОКАХ

Часто суд приєднує до одного рішення велику кількість заяв різних громадян, що також створює складнощі із підготовкою звітів. Адже необхідно повністю виконати всі без винятку частини такого рішення.

На сьогодні перед Міністерством юстиції стоїть завдання перегляду чинних норм законодавства не тільки для узгодженої позиції з Радою Європи, а й для забезпечення ефективного та гарантованого права заявників отримати відшкодування, присуджене Європейським судом з прав людини у зв’язку із констатацією порушення.

Джерело: Мін'юст

  • 1052

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 1052

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Черговий обман !Рішення ЄСПЛ по справі "Бурмич та інші проти України" набрало статусу остаточного 12 жовтня 2017 року.12 січня 2018 року закінчився строк , протягом якого рішення принаймні в частині виплати відшкодування повинно було бути виконаним, але під всілякими приводами уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Ліщина І.Ю. та Директор Департаменту державної виконавчої служби Моісеєв Ю.О. відмовляються до сьогоднішнього дня виконувати рішення ЄСПЛ по справі "Бурмич та інші проти України". Коли вже нарешті Міністерство юстиції, як орган представництва, який, згідно з Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», є відповідальним за забезпечення координації виконання рішень ЄСПЛ почне виконувати ці рішення? Поки не буде суворої відповідальності посадових осіб за виконання судових рішень, які набрали законної сили, а така відповідальність вже передбачено Законом України щодо виконання рішень суду, а саме компенсація з особистої кишені посадовців, які допустили звернення громадян до ЄСПЛ та винесення на їх користь рішень проти Держави, доки ще довго будуть такі звернення а чиновники, мотивуючи свої дії відсутністю коштів на людей, бо собі любимим не вистачає на великі зарплатні будуть і далі обкрадати наш народ. Сьогодні вони розглядають питання не як виконувати Конституцію та Закони України по виконанню соціальних прав громадян, а як їх скоротити, що і є підставою багатьох звернень до суду. Але якщо раніше один з тисячі громадян звертався до суду, сьогодні свідомість людей посилилась, в той же час чиновники всіляко намагаються посилити тиск на суддів та недопустити позитивних рішень на користь громадян

    07.04.2018 12:36

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст