Головна Блог ... Новини Оформлення невитребуваних паїв подовжено до 1 січня 2028 року - ЗУ №11150 Оформлення невитребуваних паїв подовжено до 1 січн...

Оформлення невитребуваних паїв подовжено до 1 січня 2028 року - ЗУ №11150

Відключити рекламу
Оформлення невитребуваних паїв подовжено до 1 січня 2028 року - ЗУ №11150 - 1fe7162d32b7bcd7942f87e206351d2a.jpg

Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150). Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.

«Законопроєкт передбачає продовження до 1 січня 2028 року строку оформлення невитребуваних паїв, розподіл між власниками паїв та їх спадкоємцями земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок», – пояснив голова профільного комітету.

Він додав, що проєкт закону також продовжує до 2026 року пілотний проєкт із внесення відомостей до Державного земельного кадастру сертифікованими інженерами-землевпорядниками та відновлює обов’язковість підвищення їхньої кваліфікації.

«Війна, окупація значних територій, виїзд людей за кордон – все це ускладнює дотримання власникам земельних паїв передбачених строків на оформлення паїв. Тому продовження терміну їх оформлення є логічним кроком», – підсумував Гайду.

Користуйтеся консультацією: Невитребувані паї - що з ними відбувається і коли припиняється право на пай

Нагадаємо, що ухвалена редакція документу передбачає, зокрема, такі положення:

 • продовження (з 2025 р. до 2028 р.) строку оформлення незатребуваних земельних ділянок, здійснення розподілу земельних ділянок між власниками паїв та їх спадкоємцями земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок;
 • відновлення обов’язковості підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників;
 • продовження до 2026 р. пілотного проекту із внесення відомостей до Державного земельного кадастру сертифікованими інженерами-землевпорядниками;
 • встановлення правила, за яким, термін дії договорів оренди земельних ділянок, сформованих з невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок, які перейшли до комунальної власності, припиняється через 2 роки з дня державної реєстрації права комунальної власності на них;
 • відновлення можливості здійснення заходів з обміну правами користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення, розташованими у масиві земель сільськогосподарського призначення, на підставі рішення суду.

Крім того, проектом пропонується передбачити особливості адміністративної процедури у сфері земельних відносин.

Джерело: пресслужба Апарату ВРУ.

 

 • 2015

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 2015

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст