Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 15.02.2018 року у справі №440/1468/14-ц Ухвала КЦС ВП від 15.02.2018 року у справі №440/14...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Ухвала

21 березня 2018 року

м. Київ

справа № 440/1468/14-ц

провадження № 61-7081 зпв 18

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Висоцької В.С. (суддя-доповідач), Пророка В. В., Фаловської І.

М.

розглянув заяву Релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви парафії Святого Рівноапостольного КнязяВолодимира Великого про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 28 листопада

2017 року у справі за позовом Релігійної громади Української Автокефальної Православної церкви парафія Святого Рівноапостольного Князя Володимира Великого до ОСОБА_6, треті особи: Управління Держземагенства у Буському районі Львівської області, Красненська селищна рада Буського району Львівської області, про визнання недійсним та скасування державного акта на право власності на земельну ділянку,

ВСТАНОВИВ:

13 грудня 2017 року Релігійна громада Української Автокефальної Православної Церкви парафії Святого Рівноапостольного Князя Володимира Великого поштовим засобом зв'язку звернулася до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 28 листопада

2017 року з підстав, передбачених пунктами 1, 4 частини 1 статті 355 ЦПК України (у редакції на час подання заяви про перегляд судового рішення).

а саме: неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, а саме норм статті 41 Конституції України, статтей 257, 261, 267, 346 ЦК України та невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції висновкам, викладеним у постанові Верховного Суду України від 16 листопада

2016 року у справі 6-2469цс16 та у постанові Верховного Суду України

від 18 травня 2016 року.

Відповідно до пункту 1 розділу XIII Перехідні положення ЦПК України у редакції Закону України № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у цивільних справах, які подані та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного цивільного суду та розглядаються спочатку колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви розглядаються без повідомлення та виклику учасників справи, за винятком випадку, коли суд з огляду на обставини справи ухвалить рішення про інше.

6 лютого 2018 року на підставі підпункту 1 пункту 1 Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу Українив редакції ~law20~ від 3 жовтня 2017 року, вказана заява про перегляд судових рішень передана до Верховного Суду.

Ухвалою Верховного Суду у складі судді Касаційного цивільного суду Висоцької В.

С. від 12 лютого 2018 року відкрито провадження у зазначеній справі та витребувано її матеріали з Буського районного суду Львівської області.

Витребувана справа надійшла до Верховного Суду.

Абзацом 2 частини 2 статті 360-2 ЦПК України (у редакції, чинній на час подання заяви про перегляд судового рішення), якщо судове рішення оскаржується з підстав неоднакового застосування однієї і тієї самої норми права судами касаційної інстанції різної юрисдикції, справа розглядається на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України.

Підпунктом 2 пункту 1 розділу XIIIПерехідних положень ЦПК України у редакції Закону України № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" встановлено, якщо цивільна справа за заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України відповідно до правил, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, повинна розглядатися на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України, - така справа після її отримання Касаційним цивільним судом передається на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Заява Релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви парафії Святого Рівноапостольного Князя Володимира Великого про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 28 листопада 2017 року подана з підстав, передбаченої пунктами 1, 4 частини 1 статті 355 ЦПК України (у редакції, чинній на час подання заяви про перегляд судового рішення), а саме: неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, а саме норм статті 41 Конституції України, статей 257, 261, 267, 346 ЦК України та невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції висновкам, викладеним у постанові Верховного Суду України від 16 листопада 2016 року у справі

6-2469цс16 та у постанові Верховного Суду України від 18 травня 2016 року щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права.

При цьому, на підтвердження неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, заявник, крім посилань на ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 травня 2017 року та від 04 березня 2015 року, здійснює посилання також на постанови Вищого господарського суду України від 30 березня 2009 року та від 11 грудня 2014 року, копії яких додано до заяви.

З викладеного вбачається, що заява Релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви парафії Святого Рівноапостольного Князя Володимира Великого згідно з правилами, що діяли на момент її подання, повинна розглядатися на спільному засіданні судових палат Верховного Суду України, тому відповідно до підпункту 2 пункту 1 розділу XIIIПерехідних положень ЦПК України підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Керуючись підпунктами 1 і 2 пункту 1 розділу XIIIПерехідних положень ЦПК України в редакції, яка діє з 15 грудня 2017 року, статтею 360-2 ЦПК Українив редакції, що діяла до 15 грудня 2017 року, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду,

УХВАЛИВ:

Справу № 440/1468/14-ц за позовом Релігійної громади Української Автокефальної Православної церкви парафія Святого Рівноапостольного Князя Володимира Великого до ОСОБА_6, треті особи: Управління Держземагенства у Буському районі Львівської області, Красненська селищна рада Буського району Львівської області, про визнання недійсним та скасування державного акта на право власності на земельну ділянку, разом із заявою Релігійної громади Української Автокефальної Православної Церкви парафії Святого Рівноапостольного КнязяВолодимира Великого про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 28 листопада 2017 року передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: В. С. Висоцька

В. В. Пророк

І. М. Фаловська
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст