Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 10.12.2018 року у справі №757/12726/18-ц Ухвала КЦС ВП від 10.12.2018 року у справі №757/12...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Ухвала

20 лютого 2019 року

м. Київ

справа №757/12726/18-ц

провадження №61-44592св18

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду у складі:

головуючого - Висоцької В. С. (суддя - доповідач),

суддів: Лесько А. О., Пророка В. В., Сімоненко В. М., Фаловської І. М.,

розглянув у порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Міністерства юстиції України про визнання права на умовно-дострокове звільнення за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Печерського районного суду м. Києва від 23 квітня 2018 року у складі судді Писанець В. А. та постанову Апеляційного суду м. Києва від 15 серпня 2018 року у складі колегії суддів: Оніщук М. І., Українець Л. Д., Шебуєва В. А.,

учасники справи:

позивач - ОСОБА_1,

відповідач - Держава Україна в особі Міністерства юстиції України,

ВСТАНОВИВ:

У березні 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою до Міністерства юстиції України про визнання права на умовно-дострокове звільнення.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 23 квітня 2018 року, залишеною без змін постановою Апеляційного суду м. Києва від 15 серпня 2018 року, у відкритті провадження відмовлено.

Судові рішення мотивовані тим, що заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а регулюється нормами кримінального процесуального кодексу, оскільки спір виник щодо звільнення від відбування покарання.

У касаційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалені у справі судові рішення, справу направити на новий розгляд, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.

Доводи касаційної скарги зводяться до того, що суди помилково ототожнили пред'явлений позов зі спором щодо звільнення від покарання та прийшли до висновку про те, що спір підлягає розгляду в порядку кримінального судочинства.

Не врахували, що заявник ставив питання про визнання права на умовно-дострокове звільнення, а не саме умовно-дострокове звільнення від покарання.

Згідно зі статтею 388 ЦПК України судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.

Частиною 3 статті 3 ЦПК України встановлено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Згідно з частиною 1 статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням частиною 1 статті 402 ЦПК України.

Відповідно до частини 6 статті 403 ЦПК України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції.

Враховуючи, що касаційна скарга ОСОБА_1 містить посилання на порушення правил предметної юрисдикції, дану справу слід передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Керуючись частиною 6 статті 403, частиною 4 статті 404 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду,

УХВАЛИВ:

Передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду справу за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Міністерства юстиції України про визнання права на умовно-дострокове звільнення за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Печерського районного суду м. Києва від 23 квітня 2018 року та постанову Апеляційного суду м. Києва від 15 серпня 2018 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий В. С. Висоцька

Судді А. О. Лесько

В. В. Пророк

В. М. Сімоненко

І.М. Фаловська
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст