Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 20.09.2018 року у справі №536/158/16-ц Ухвала КЦС ВП від 20.09.2018 року у справі №536/15...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Ухвала

12 вересня 2018 року

м. Київ

справа № 536/158/16-ц

провадження № 61-6997 св 18

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:

головуючого - Луспеника Д. Д.,

суддів: Білоконь О. В. (суддя-доповідач), Синельникова Є. В., Хопти С. Ф., Черняк Ю. В.,

учасники справи:

позивач - ОСОБА_4,

відповідачі: Максимівська сільська рада Кременчуцького району Полтавської області, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7,

розглянув у порядку спрощеного позовного провадження касаційну скаргу ОСОБА_7 на рішення Кременчуцького районного суду Полтавської області у складі судді Кузнецова А. В. від 30 травня 2016 року та ухвалу Апеляційного суду Полтавської області у складі колегії суддів: Кривчун Т. О., Пилипчук Л. І., Чумак О. В., від 13 жовтня 2016 року,

ВСТАНОВИВ:

У січні 2016 року ОСОБА_4 звернувся до суду із позовом до Максимівської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, в якому просив визнати незаконними та скасувати рішення Максимівської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області від 16 жовтня 2015 року та

від 25 квітня 2014 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, посилаючись на те, що відведення відповідачам визначених оспорюваними рішеннями органу місцевого самоврядування земельних ділянок порушує його права як особи, якій раніше рішеннями сільської ради було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення цієї ж земельної ділянки.

Рішенням Кременчуцького районного суду Полтавської області

від 30 травня 2016 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду Полтавської області від 13 жовтня 2016 року, позов ОСОБА_4 задоволено.

Визнано незаконними та скасовано рішення рішення Максимівської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області від 16 жовтня 2015 року та від 25 квітня 2014 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_5, ОСОБА_6 та

ОСОБА_7

Судові рішення мотивовані тим, що Максимівською сільською радою Кременчуцького району Полтавської області при розгляді заяв ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 про надання їм дозволу на розробку проекту землеустрою було порушено право позивача на отримання у користування земельної ділянки для ведення фермерського господарства, оскільки він перший отримав на це право, дотримався для цього встановлених умов та порядку, а тому наявні підстави для скасування оспорюваних рішень органу місцевого самоврядування.

У касаційній скарзі, поданій у жовтні 2016 року до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, ОСОБА_7 просить скасувати судові рішення із ухваленням нового рішення про відмову у задоволенні позову, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права.

Касаційна скарга мотивована тим, зокрема, що справа не підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства, оскільки такий спір віднесено до компетенції адміністративних судів.

Відповідно до пункту 4 розділу XIII Перехідних положень ЦПК України у редакції Закону України № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" касаційні скарги (подання) на судові рішення у цивільних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного цивільного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до статті 388 ЦПК України судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.

Справа передана до Верховного Суду.

Згідно з частиною 3 статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до частини 6 статті 403 ЦПК України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції.

Згідно з частиною 1 статті 404 ЦПК України питання про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду вирішується судом за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи.

Про передачу справи на розгляд ВеликоїПалати Верховного Суду суд постановляє ухвалу із обґрунтуванням підстав, визначених у частиною 1 статті 404 ЦПК України.

За таких обставин, оскільки у даній справі оскаржуються судові рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції, а наведені заявником доводи містять ознаки, які згідно з вимогами статті 403 ЦПК України є підставою для передачі справи на розгляд ВеликоїПалати Верховного Суду, вказану справу необхідно передати на розгляд ВеликоїПалати Верховного Суду.

Керуючись частиною 6 статті 403, частинами 1 та 4 статті 404 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Справу за позовом ОСОБА_4 до Максимівської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання незаконним та скасування рішень органу місцевого самоврядування за касаційною скаргою ОСОБА_7 на рішення Кременчуцького районного суду Полтавської області від 30 травня 2016 року та ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 13 жовтня 2016 року передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий Д. Д. Луспеник

Судді: О. В. Білоконь

Є. В. Синельников

С. Ф. Хопта

Ю. В. Черняк
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст