Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 12.03.2018 року у справі №759/19440/15-ц Ухвала КЦС ВП від 12.03.2018 року у справі №759/19...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Ухвала

5 березня 2018 року

м. Київ

справа № 759/19440/15-ц

провадження № 61-7742зп18

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду Антоненко Н. О. (суддя-доповідач), ЖуравельВ. І., Крата В. І.,

Учасники справи:

позивач - ОСОБА_4,

відповідач - торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету,

розглянув без повідомлення учасників справи заяву ОСОБА_4 про перегляд рішення Святошинського районного суду м. Києва від 28 квітня 2016 року в складі судді Миколаєць І. Ю. та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 вересня 2017 року в складі головуючого судді Червинської М. Є., суддів: Завгородньої І. М., Мазур Л. М., Писаної Т. О., Попович О. В.,

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2015 року ОСОБА_4 звернулась до суду із позовом про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та відшкодування витрат на правову допомогу.

Рішенням Святошинського районного суду м. Києва від 28 квітня 2016 року в задоволенні позову відмовлено.

Рішенням апеляційного суду м. Києва від 5 липня 2016 року рішення районного суду скасовано, позов задоволено частково. Визнано незаконним наказ Торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету від 31 серпня 2015 року № 115-к/тр про звільнення ОСОБА_4 з посади викладача іноземної мови. Поновлено ОСОБА_4 на посаді викладача іноземної мови. Стягнуто з Торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету витрат на правову допомогу в сумі 1 500 грн. Вирішено питання розподілу судових витрат.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 вересня 2017 року рішення апеляційного суду скасовано, рішення районного суду залишено в силі.

29 листопада 2017 року ОСОБА_4 звернулася до Верховного Суду України із завою про перегляд рішення Святошинського районного суду м. Києва від 28 квітня 2016 року та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 вересня 2017 року з передбаченої пунктом 1 частини 1 статті 355 Цивільного процесуального кодексу України (в редакції, чинної на час подання заяви) (далі - ЦПК України) підстави неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, а саме: частини 3 статті 184 Кодексу законів про працю України.

На підтвердження зазначеної підстави подання заяви про перегляд рішення Святошинського районного суду м. Києва від 28 квітня 2016 року та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 вересня 2017 року ОСОБА_4 посилається на ухвалу Вищого адміністративного суду України від 1 квітня 2014 року, в якій, на думку заявника, по-іншому застосовано зазначену норму матеріального права.

Відповідно до статті 388 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) в редакції Закону України № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", який набрав чинності 15 грудня 2017 року, судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.

Відповідно до підпункту 1 пункту 1 розділу XIII Перехідних положень ЦПК України у редакції Закону України № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у цивільних справах, які подані та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цієї редакцією Кодексу, передаються до касаційного цивільного суду та розглядаються спочатку колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви розглядаються без повідомлення та виклику учасників справи, за винятком випадку, коли суд з огляду на обставини справи ухвалить рішення про інше.

6 грудня 2017 року суддею Верховного Суду України відкрито провадження у зазначеній справі та витребувано із Святошинського районного суду м. Києва матеріали цивільної справи.

10 січня 2018 року справу передано до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Відповідно до підпункту 2 пункту 1 розділу XIII Перехідних положень ЦПК України у редакції Закону України № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" якщо цивільна справа за заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України відповідно до правил, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, повинна розглядатися на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України, така справа після її отримання Касаційним цивільним судом передається на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 360-2 ЦПК України (в редакції, чинної на час подання заяви), якщо судове рішення оскаржується з підстави неоднакового застосування однієї і тієї самої норми права судами касаційної інстанції різної юрисдикції, справа розглядається на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України.

ОСОБА_4 подала заяву про перегляд судових рішень з підстави неоднакового застосування частини 3 статті 184 КЗпП України Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ та Вищим адміністративним судом України.

У зв'язку з наведеним, відповідно до підпункту 2 пункту 1 ХІІІ Перехідні положення ЦПК України колегія суддів вважає за необхідне передати зазначену справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Керуючись підпунктами 1,2 пункту 1 розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду,

УХВАЛИВ:

Передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду справу № 759/19440/15-ц за позовом ОСОБА_4 до торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету за заявою ОСОБА_4 про перегляд рішення Святошинського районного суду м. Києва від 28 квітня 2016 року та ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 вересня 2017 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Судді: Н. О. Антоненко

В. І. Журавель

В. І. Крат
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст