Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 05.03.2018 року у справі №592/166/18 Ухвала КЦС ВП від 05.03.2018 року у справі №592/16...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Ухвала

02 березня 2018 року

м. Київ

справа № 592/166/18

провадження № 61-16 вп 18

Верховний Суд у складі судді Другої судової палати Касаційного цивільного суду Антоненко Н. О., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу для визначення підсудності суду першої інстанції,

ВСТАНОВИВ:

09 січня 2018 року ОСОБА_2 подала до Ковпаківського районного суду м. Суми зазначений позов.

Ухвалою судді Ковпаківського районного суду м. Суми Котенко О. А. матеріали справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу направлено для визначення підсудності суду першої інстанції.

При цьому суд виходив із того, що позивач є громадянином України та проживає в АДРЕСА_1.

У визначенні підсудності суду першої інстанції у даній справі слід відмовити з таких підстав.

Відповідно до статті 23 ЦПК України усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються місцевими загальними судами як судами першої інстанції.

Підсудність справ про розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, які проживають за межами України, відповідно до статті 29 ЦПК України визначається суддею Верховного Суду, визначеним у порядку, передбаченому статті 29 ЦПК України, одноособово.

Даних про те, що позивач, будучи громадянином України, проживає за межами України, матеріали справи не містять.

У внутрішньому паспорті громадянина України ОСОБА_2 наявний запис від 18 березня 1997 року про видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон, який оформлюється на період до десяти років (абзац п'ятий частини першої статті 4 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України (в редакції, чинній на момент видачі вказаного паспорту), а також штамп та запис від 26 січня 2006 року про продовження дії вказаного паспорта.

Сама по собі наявність чи відсутність у громадянина України паспорта для виїзду за кордон не дає підстав для висновку, що громадянин України проживає за межами України.

Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов передчасного висновку про те, що позивач проживає за кордоном України.

За таких обставин передбачені статтею 29 ЦПК України підстави підстави для визначення Верховним Судом підсудності суду першої інстанції справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу відсутні.

Керуючись статтею 29, 33 ЦПК України, Верховний Суд у складі судді Другої судової палати Касаційного цивільного суду,

УХВАЛИВ:

Відмовити у визначенні підсудності цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу.

Справу № 592/166/18 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу повернути до Ковпаківського районного суду м. Суми.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н. О. Антоненко
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст