Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала ККС ВП від 22.09.2020 року у справі №443/1794/19 Ухвала ККС ВП від 22.09.2020 року у справі №443/17...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала ККС ВП від 22.09.2020 року у справі №443/1794/19



УХВАЛА

19 жовтня 2020 року

м. Київ

справа № 443/1794/19

провадження № 51-4426 ск 20

Колегія суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду (далі - Суд) у складі:

головуючої Григор'євої І. В.,

суддів Крет Г. Р., Шевченко Т. В.,

розглянувши матеріали провадження за касаційною скаргою прокурора, який брав участь у суді апеляційної інстанції, на ухвали Миколаївського районного суду Львівської області від 20 травня 2020 року та Миколаївського апеляційного суду від 27 липня 2020 року щодо ОСОБА_1,

встановила:

Прокурор звернувся з касаційною скаргою, в якій порушує питання про перевірку вказаних рішень у касаційному порядку.

Ухвалою Суду від 21 вересня 2020 року касаційну скаргу прокурора було залишено без руху через її невідповідність ст. 427 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) і встановлено строк для усунення недоліків протягом семи днів з дня отримання копії ухвали. У рішенні Суду також було зазначено у чому саме полягали допущені недоліки скарги та роз'яснено, що в разі невиконання вимог згаданої норми права в установлений строк, касаційна скарга повертається особі, яка її подала.

У межах наданого строку прокурор повторно звернувся з касаційною скаргою. Проте приписів ст. 427 КПК не дотримано, допущених недоліків не усунуто.

Виходячи з положень ст. 129 Конституції України насамперед забезпечується право на апеляційне оскарження судового рішення, а право на касаційне оскарження - у визначених законом випадках та порядку.

Наведені законодавчі положення скаржник залишив поза увагою.

Зокрема, у поданій новій скарзі сторона обвинувачення знову не наводить обґрунтування допущення у кримінальному провадженні таких порушень норм права, які тягнуть за собою обов'язкове скасування судових рішень на підставах, передбачених пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 438 КПК,з огляду на положення пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 438 КПК в їх взаємозв'язку.

Крім того, скаржник укотре не зважив на правовий висновок, викладений в постанові об'єднаної палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 12 лютого 2020 року (справа № 453/225/19), згідно з яким невідображення органами досудового розслідування у відповідних процесуальних документах факту обвинувачення особи саме у домашньому насильстві є порушенням права на захист, а тому й унеможливлює справедливе засудження за таке діяння.

Недотримання вимог ст. 427 КПК перешкоджає вирішенню питання про відкриття касаційного провадження.

За таких обставин колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід повернути прокурору на підставі п. 1 ч. 3 ст. 429 КПК.

Враховуючи викладене, керуючись ч. 3 ст. 429 КПК, колегія суддів

постановила:

Касаційну скаргу прокурора, який брав участь у суді апеляційної інстанції, на ухвали Миколаївського районного суду Львівської області від 20 травня 2020 року та Миколаївського апеляційного суду від 27 липня 2020 року щодо ОСОБА_1 разом з усіма доданими до неї матеріалами повернути особі, яка її подала.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:

І. В. Григор'єва Г. Р. Крет Т. В. Шевченко
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати