Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала ККС ВП від 18.01.2018 року у справі №523/10803/17 Ухвала ККС ВП від 18.01.2018 року у справі №523/10...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала ККС ВП від 18.01.2018 року у справі №523/10803/17

Ухвала

Іменем України

17 січня 2018 р.

м. Київ

провадження № 51-780 ск 17

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного кримінального суду другої палати:

головуючого - Білик Н. В.,

суддів: Кравченка С.І., Ємця О.П.

розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу слідчого судді Суворовського районного суду м. Одеси від 31 липня 2017 року та ухвалу Апеляційного суду Одеської області від 17 жовтня 2017 року.

Суть питання та обставини

Ухвалою слідчого судді Суворовського районного суду м. Одеси від 31 липня 2017 року скаргу ОСОБА_1 від 28.07.2017 року на бездіяльність прокурора Одеської області щодо невнесення відомостей до ЄРДР за заявою останнього від 12.07.2017 року - повернуто заявнику, у зв'язку з тим, що зазначена скарга не підлягає розгляду в Суворовському районному суді м. Одеси.

Ухвалою Апеляційного суду Одеської області від 17 жовтня 2017 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а ухвалу слідчого судді - без зміни.

Апеляційний суд дійшов висновку, що рішення слідчого судді відповідає вимогам ст. 370 КПК України, а скарга ОСОБА_1 не підлягає розгляду в Суворовському районному суді м. Одеси, оскільки ОСОБА_1 оскаржує бездіяльність прокурора Одеської області, проте прокуратура Одеської області розташована за адресою: м.

Одеса, вул. Пушкінська, 3, що згідно з територіальним розподілом районів відноситься до юрисдикції Приморського районного суду м. Одеси.

У касаційній скарзі ОСОБА_1 вважає оскаржувані ухвали судів першої та апеляційної інстанції незаконними та порушує питання про їх скасування. В обґрунтування своїх доводів скаржник зазначає, що бездіяльність прокурора Одеської області, яку оскаржує ОСОБА_1., може бути оскаржена у порядку п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України під час досудового розслідування, а суд апеляційної інстанції дійшов необґрунтованого висновку про законність рішення слідчого судді.

Мотиви суду

Відповідно до ч. 4 ст. 424 КПК України ухвала слідчого судді після її перегляду в апеляційному порядку, а також ухвала суду апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги на таку ухвалу оскарженню в касаційному порядку не підлягають.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК України суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в касаційному порядку.

ОСОБА_1 подав касаційну скаргу на ухвалу апеляційного суду, постановлену за результатом розгляду апеляційної скарги на рішення слідчого судді, тобто на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в касаційному порядку, а тому відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК України у відкритті касаційного провадження за його скаргою слід відмовити.

З цих підстав Суд постановив:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за скаргою ОСОБА_1 на ухвалу слідчого судді Суворовського районного суду м. Одеси від 31 липня 2017 року та ухвалу Апеляційного суду Одеської області від 17 жовтня 2017 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:

Н.В.Білик С.І. Кравченко О.П. Ємець
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати