Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала ККС ВП від 06.06.2021 року у справі №525/641/20 Ухвала ККС ВП від 06.06.2021 року у справі №525/64...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":



УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2021 року

м. Київ

справа № 525/641/20

провадження № 51-2734ск21

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати

Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Фоміна С. Б.,

суддів Булейко О. Л., Іваненка І. В.,

розглянувши касаційну скаргу прокурора відділу Полтавської обласної прокуратури на ухвалу Великобагачанського районного суду Полтавської області від 11 серпня 2020 року та ухвалу Полтавського апеляційного суду від 20 квітня 2021 року стосовно ОСОБА_1,

встановив:

Ухвалою Великобагачанського районного суду Полтавської області від 11 серпня 2020 року задоволено клопотання захисника про закриття кримінального провадження стосовно ОСОБА_1.

Кримінальне провадження №42020170000000019 від 27 січня 2020 року за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України, закрито на підставі пункту 10 частини 1 статті 284 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) у зв'язку з тим, що після повідомлення особі про підозру закінчився строк досудового розслідування, визначений статтею 219 КПК.

Ухвалою Полтавського апеляційного суду від 20 квітня 2021 року вищезазначену ухвалу місцевого суду залишено без змін.

У касаційній скарзі прокурор не погоджується із судовими рішеннями, просить їх скасувати та призначити новий розгляд в суді першої інстанції з підстави істотного порушення вимог кримінального процесуального закону. Обґрунтовує це тим, що 20 лютого 2020 року повідомлено особу про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та за 04 дні до завершення строку досудового розслідування, а саме 16 квітня 2020 року прокурором надано доручення в порядку статей 290, 293 КПК, а тому відповідно до статті 219 КПК стороною обвинувачення не порушено строків досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.

Перевіривши доводи касаційної скарги, Суд дійшов висновку, що у відкритті касаційного провадження слід відмовити з наступних міркувань.

Відповідно до вимог пункту 2 частини 2 статті 428 КПК, суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження, якщо з касаційної скарги, наданих до неї судових рішень та інших документів убачається, що підстав для задоволення скарги немає.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 3 КПК досудове розслідування - це стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акту, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Порядок обчислення строку досудового розслідування визначений у частині 1 статті 219 КПК, а саме з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом.

Згідно з пунктом 4 частини 3 статті 219 КПК досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Як вбачається з матеріалів касаційного провадження, сторона обвинувачення, не погоджуючись з ухвалою місцевого суду, звернулася до апеляційного суду зі скаргою, в якій наводила доводи, аналогічні, викладеним у касаційній скарзі.

Апеляційний суд, дійшов висновку, що повідомлення про підозру особі було вручено 20 лютого 2020 року, а лист до суду прокурором було звернено 14 травня 2020 року та судом отримано разом з обвинувальним актом 20 травня 2020 року.

Доводи прокурора висловлені у скарзі суд апеляційної інстанції визнав безпідставними, оскільки відповідно до матеріалів провадження сторона захисту ознайомлювалася зі справою 9 днів, що не може вплинути на пропущений строк в більш ніж 15 днів, а тому дійшов висновку про правомірність закриття кримінального провадження стосовно ОСОБА_1 на підставі пункту 10 частини 1 статті 284 КПК та, внаслідок цього, відповідність ухвали суду першої інстанції вимогам КПК.

З вказаними висновками погоджується і колегія суддів Верховного Суду та зазначає, що досудове розслідування, яке має наслідком звернення до суду з обвинувальним актом або з клопотанням про застосування примусових заходів, має три ключові стадії: початок - визначається внесенням відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань; завершення - пов'язується з фактом відкриття матеріалів досудового розслідування підозрюваному, його захиснику, законному представнику, захиснику особи та іншим особам відповідно до положень статті 290 КПК; закінчення, яке пов'язане КПК зі зверненням до суду з обвинувальним актом (стаття 283 КПК). Тобто, кінцевим моментом строку досудового розслідування є його закінчення, яке, як етап кримінального провадження, законодавець пов'язує у часі зі зверненням з обвинувальним актом до суду (його фактичним направленням), як це передбачено у статті 219 КПК

Отже, з касаційної скарги та наданих до неї судових рішень убачається, що підстав для її задоволення немає.

Керуючись пунктом 2 частини 2 статті 428 КПК, Суд

постановив:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою прокурора відділу Полтавської обласної прокуратури на ухвалу Великобагачанського районного суду Полтавської області від 11 серпня 2020 року та ухвалу Полтавського апеляційного суду від 20 квітня 2021 року стосовно ОСОБА_1.

Ухвала є остаточною й оскарженню не підлягає.

Судді:

С. Б. ФомінО. Л. БулейкоІ. В. Іваненко
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст