Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 20.03.2018 року у справі №812/7/16 Ухвала КАС ВП від 20.03.2018 року у справі №812/7/...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Постанова КАС ВП від 28.06.2023 року у справі №812/7/16
Ухвала КАС ВП від 20.03.2018 року у справі №812/7/16
Постанова КАС ВП від 28.06.2023 року у справі №812/7/16



УХВАЛА

22 березня 2018 року

Київ

справа №812/7/16

касаційне провадження №К/9901/31411/18 № К/9901/31412/18

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Бившевої Л.І., перевіривши касаційну скаргу Головного управління ДФС у Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 10.11.2016 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.05.2017 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кларіант Україна" до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області, Головного управління ДФС у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Управління Державної казначейської служби України у м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИЛ:

Луганський окружний адміністративний суд постановою від 10.11.2016, яка залишена без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.05.2017 позов задоволено повністю: визнано протиправною бездіяльність Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області, що полягає у ненаданні, всупереч вимогам пункту 200.12 статті 200 Податкового кодексу України, у п'ятиденний термін після закінчення перевірки показників декларації з податку на додану вартість за вересень 2015 року органу державного казначейства висновку із зазначенням узгодженої контролюючим органом суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Кларіант Україна"; зобов'язано Державну податкову інспекцію у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області виконати вимоги пункту 200.12 статті 200 Податкового кодексу України та надати до Головного управління Державної казначейської служби України в Луганській області висновок щодо бюджетного відшкодування Товариству з обмеженою відповідальністю "Кларіант Україна" узгодженої контролюючим органом суми податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню з бюджету за вересень 2015 року у розмірі 1 186 710,00
грн.
; стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Кларіант Україна" судові витрати зі сплати судового збору у сумі 1218,00 грн.

Головне управління ДФС у Луганській області, не погоджуючись з рішеннями судів попередніх інстанцій, подало до суду касаційної інстанції касаційну скаргу.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 12.07.2017 відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою податкового органу.

Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" від
02.06.2016 № 1401-VIII, який набрав чинності з 30.09.2016, статтю 125 Конституції України викладено в редакції, згідно з якою Верховний Суд є найвищим судом у системі судоустрою України.

Згідно з пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року № 1402-VIII, який набрав чинності з 30.09.2016, з дня початку роботи Верховного Суду у складі, визначеному Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 року № 1402-VIII, Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України припиняють свою діяльність та ліквідуються у встановленому законом порядку.

Відповідно до пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 № 1402-VIII, який набрав чинності з
30.09.2016, постановою Пленуму Верховного Суду від 30.11.2017 № 2 "Про визначення дня початку роботи Верховного Суду" днем початку роботи Верховного Суду визначено 15.12.2017.

Законом України від 03.10.2017 № 2147-VIII, який набрав чинності з 15.12.2017, Кодекс адміністративного судочинства викладено в новій редакції.

Відповідно до підпункту 4 пункту 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII, який набрав чинності з 15.12.2017) касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

До Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду надійшло клопотання Головного управління ДФС у Луганській області про зупинення виконання оскаржуваних судових рішень судів попередніх інстанцій.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 340 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач в порядку підготовки справи до касаційного розгляду вирішує питання про зупинення виконання судових рішень, які оскаржуються.

Згідно частини 1 статті 375 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскаржуваного судового рішення або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.

Враховуючи те, що виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 10.11.2016 та ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від
17.05.2017 в частині зобов'язання податкового органу надати висновок щодо бюджетного відшкодування за вересень 2015 року у розмірі 1 186 710,00 грн передбачає здійснення певних дій, суд вважає за необхідне зупинити виконання таких судових рішень у цій частині.

Разом з тим, оскільки виконання оскаржуваних судових рішень в частині вирішення справи щодо позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності щодо ненадання висновку із зазначенням узгодженої суми не тягне за собою здійснення певних дій (передача майна, виплата коштів тощо), клопотання скаржника про зупинення виконання оскаржуваних судових рішень в цій частині задоволенню не підлягає.

Керуючись частиною 1 статті 340, 375 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Головного управління ДФС у Луганській області про зупинення виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 10.11.2016 та ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.05.2017 задовольнити частково.

Зупинити виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від
10.11.2016 та ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від
17.05.2017 у справі № 812/7/16 в частині зобов'язання податкового органу надати висновок щодо бюджетного відшкодування за вересень 2015 року у розмірі 1186710,00 грн до закінчення касаційного провадження, а в іншій частині в задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Луганській області про зупинення виконання судових рішень - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Верховного Суду Л.І. Бившева
logo