Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 07.02.2021 року у справі №260/1652/19 Ухвала КАС ВП від 07.02.2021 року у справі №260/16...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 07.02.2021 року у справі №260/1652/19



УХВАЛА

про повернення судового збору

03 березня 2021 року

м. Київ

справа №260/1652/19

провадження №К/9901/3743/21

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Єзерова А. А.,

суддів: Желєзного І. В., Стародуба О. П.,

розглянувши клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про повернення судового збору, сплаченого за подання касаційної скарги на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від
18.08.2020 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від
28.12.2020 у справі № 260/1652/19 за позовом ОСОБА_1 до Закарпатського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій,

установив:

Верховний Суд ухвалою від 04.02.2021 відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 18.08.2020 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.12.2020 у справі № 260/1652/19.

До суду касаційної інстанції надійшло клопотання скаржника про повернення судового збору в розмірі 1536,80 грн, який, як зазначається в поданому клопотанні, був сплачений відповідно до платіжного доручення від 26.01.2021 №
97.

За приписами частини 2 статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Водночас пунктом 3 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.

Згідно з інформацією, яка міститься у платіжному дорученні від 26.01.2021 № 97, за подання касаційної скарги у справі № 260/1652/19 Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області сплатило судовий збір у розмірі 1536,80 грн.

З огляду на те, що ухвалою Верховного Суду від 04.02.2021 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області на підставі пункту 1 частини 1 статті 333 КАС України, сплачена сума судового збору має бути повернута заявникові.

Керуючись положеннями статті 132 КАС України та приписами статті 7 Закону України "Про судовий збір", Верховний Суд

ухвалив:

1. Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про повернення судового збору задовольнити.

2. Повернути Головному управлінню Пенсійного фонду України в Закарпатській області (код ЄДРПОУ: 20453063; адреса: площа Народна, 4, м. Ужгород, 88008) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1536 (одна тисяча п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок, сплачений згідно з платіжним дорученням від
26.01.2021 № 97.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не може бути оскаржена.

Суддя-доповідач А. А. Єзеров

Суддя І. В. Желєзний

Суддя О. П. Стародуб
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати