Головна Блог ... Новини У ГПУ без керівника почалася колективна безвідповідальність - Молчанов У ГПУ без керівника почалася колективна безвідпові...

У ГПУ без керівника почалася колективна безвідповідальність - Молчанов

Відключити рекламу
У ГПУ без керівника почалася колективна безвідповідальність - Молчанов - tn1_u_gpu_bez_kerivnika_pochalasya_kolektivna_bezvidpovidalnist_molchanov_572a46d8af62d.jpg

У ГПУ не розслідують резонансні справи, тому що у них немає часу. Все, чим вони займаються - борються з реформою самої прокуратури. Про це в ефірі радіостанції 106 FM заявив політолог Кирило Молчанов.

Генеральна прокуратура постійно намагається щось знайти проти Національного антикорупційного бюро. Про це заявив глава цього відомства Артем Ситник. За його словами ГПУ ніяк не може змиритися з тим, що частина його повноважень перейшла до НАБУ. Також він зазначив, що «раніше, щоб посадити прокурора, було потрібне рішення іншого прокурора, а зараз з'явився орган, який порушив цю гегемонію».

Згадайте новину: Голова НАБУ Ситник: «Інформація про майно, автомобілі та закордонні поїздки суддів переважно у Швейцарію просто шокує…»

Детальніше цю ситуацію прокоментував політолог Кирило Молчанов.

Як би ви прокоментували заяву Артема Ситника?

- По всій видимості, ми просто бачимо на другому році роботи НАБУ, його голова Артем Ситник почав проявляти якісь амбіції, тому що в принципі будь-якої роботи або результативності у нього немає. Це дуже зручна позиція: говорити, що хотів, але йому не дали зробити. Тому ми бачимо певний такий міжсобойчик. Функціональне навантаження НАБУ треба прописувати в Конституції, щоб повноваження були зафіксовані в головному законі, а не просто регулювалися законом, прийнятим ВР. Тому ми бачимо в наявності конфлікт інтересів, і природно, що прокуратура це більш сформована структура, якій не одне десятиліття, в цій боротьбі вона буде перегравати новостворене бюро, в яке до сих пір не можуть добрати детективів.

ГПУ вигідно, щоб в Україні не було НАБУ?

- Я взагалі давно висловлюю версію, що це ширма, яка створюється для того, щоб пускати пил в очі нашим західним партнерам, які вимагають від України боротьби з корупцією в реалі, а у нас просто з'являються постійно якісь бюрократичні органи. У нас же крім НАБУ ще є антикорупційний прокурор, ще є Національна антикорупційна комісія. Купа цих органів створена, вони просто один одному перекидають відповідальність, як футбольний м'ячик, і нічого не роблять. Чомусь Артем Ситник забув додати, що за майже рік його перебування на посаді, він не довів жодного діла до суду або хоча б просто в суд передав. У нього там все на стадії слідства, це вже нескінченно тягнеться. Тому мені здається, ця заява пов'язана з тим, що він намагається зняти з себе відповідальність за свою повну бездіяльність.

Згадайте новину: Какой доход позволит судьям жить без взяток?

Чому в ГПУ не хочуть передавати справи до НАБУ?

- А в ГПУ немає поки що керівника, тому там просто кругова порука і колективна безвідповідальність. Генпрокурора немає і найближчим часом, швидше за все, не буде. Тому я б сказав, що прокуратура просто живе своїм життям і користується заступництвом глави держави, і особливо нічого робити не буде. Ось ви запитаєте напевно, чому у нас не проходить реформа прокуратури. Тому що у них на це немає часу, по суті, все, чим вони займаються - це активно борються з реформою самої прокуратури. Їм немає часу займатися резонансними посадками. Ось справу «діамантових прокурорів» теж не передали до НАБУ, її чомусь розслідує ГПУ. Тому там до них дуже багато питань, але з огляду на політичну ситуацію, вони розуміють, що в принципі ніякої відповідальності вони не нестимуть.

До чого призведе вся ця конкуренція?

- Конкуренція призведе до того, що швидше за все НАБУ буде повністю знищено, в першу чергу в очах українців і в очах наших західних партнерів. А після втрати довіри, не виключено, що воно буде рано чи пізно розформовано, тому що є неефективним, так як сама прокурорська структура набагато потужніша.

Раніше в ефірі радіостанції Голос Столиці директор консалтингової компанії «Партія влади» Олена Дяченко висловила думку про те, що антикорупційні відомства в країні створюються тільки для звітності.

Водночас керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній вважає, що антикорупційна прокуратура є знаряддям тиску на політичних опонентів.

Джерело: -2866/" rel="nofollow" target="_blank">Голос столиці

  • 1366

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1366

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати