У 2020 році до нас повернувся техогляд транспортних засобів

25.05.2020 | Автор: Дончак Дмитро
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
У 2020 році до нас повернувся техогляд транспортних засобів - u_2020_rotsi_do_nas_povernuvsya_tehoglyad_transportnih_zasobiv_5ec78c1b6b4ba.png

Protocol допоможе автолюбителям розібратися зі змінами законодавства. Починаючи з 2012 року, власники легкового автотранспорту позбавлені турбот про проходження техогляду. Скасування техогляду насамперед було пов'язане з корупцією під час видачі талонів, які видавалися за відповідну винагороду, без проходження будь-якого технічного огляду автомобіля. Але з 2020 року техогляд в Україні для легкових автомобілів збираються повернути.

Повернення техогляду в Україні пов'язане з двома основними причинами: по-перше, це кількість ДТП (яка постійно збільшується), пов'язаних з незадовільним технічним станом автомобілів; по-друге, Україна прийняла на себе зобов'язання після підписання в 2014 році Угоди про асоціацію з Європейським союзом, на підставі яких в нашій країні повинні повернути обов'язковий техогляд легкових і вантажних автомобілів. У зв'язку з цим у Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту відповідно до актів Європейського Союзу», прийняття якого передбачає нові правила проходження техогляду, в тому числі і обов'язковий техогляд для легкових автомобілів некомерційного призначення. Законом передбачено поступовий перехід на обов'язкове проходження техогляду до 2022 року. Крім талона, водії отримують радіочастотну мітку, по якій можна буде перевірити справжність техогляду.

Зміст:

В першу чергу введення нового закону торкнеться “євробляхарів”. Їм доведеться проводити техогляд раз на два роки, причому перший раз - відразу після появи автомобіля на території України. Це безумовно відіб'ється на кількості ввезених б / у легковиків з країн Європи.

Які автомобілі повинні будуть проходити техогляд в Україні?

Відновлення техогляду в новому законі торкнеться практично всіх автовласників. Ось приблизний перелік тих транспортних засобів, власники яких в обов'язковому порядку повинні будуть подбати про проходження техогляду:

 • Комерційні автомобілі - в залежності від виду, від одного до двох разів за рік.
 • Легкові машини старше 4-х років - кожні два роки.
 • Таксі старше 1 року - щорічно.
 • Автобуси старше 1 року - щопівроку.
 • Вантажні авто до 3,5 тонн старше 4-х років - кожні 2 роки.
 • Вантажні авто понад 3,5 тонн старше 1 року - щорічно.
 • Трактори старше 4-х років - кожні 2 роки.
 • Автомобілі, що перевозять небезпечні вантажі, старше 1 року - кожні півроку.
 • Мототранспорт з об'ємом двигуна понад 125 куб. см, старше 2-х років - кожні 2 роки.
 • Спецтранспорт старше 1 року - щорічно.

Але і без таких змін, техогляд в 2020 році обов'язковий для автобусів, вантажівок, автомобілів таксі. Причому для вантажних автомобілів, задіяних у міжнародних перевезеннях, обов'язкова наявність міжнародного сертифіката технічного огляду (МСТО), отримати який також можливо на наших українських сертифікованих СТО.

Користуйтеся консультацією: Як отримати міжнародні водійські права і навіщо вони потрібні

Кому не потрібно проходити техогляд 2020 на Україні

Виняток в законі зроблено тільки для тих власників автомобілів, хто купує своє авто в салоні, і їздить на ньому не більше чотирьох років, знову купуючи нову машину. Такі щасливчики, можливо, навіть ніколи і не дізнаються про введення техогляду авто в Україні. Можуть не переживати з приводу проходження техогляду також власники наступних транспортних засобів:

 • З об'ємом двигуна до 50 см. куб.
 • Зі швидкістю не вище 25 км / год.
 • Експлуатованих колекційних авто.
 • Спортивних машин для змагань.
 • Для агрокомплексу.
 • Тракторів зі швидкістю не вище 40 км / год.
 • З дипломатичними номерами.

Де проходити техогляд в Україна 2020

Обов'язковий технічний контроль транспортних засобів, призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування та зареєстрованих територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, здійснюють суб'єкти проведення обов'язкового технічного контролю, які мають на правах власності або користування обладнання, що дозволяє перевіряти технічний стан транспортних засобів на відповідність вимогам безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища. Суб'єкти проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів - юридичні або фізичні особи - підприємці, інформація про яких внесена до реєстру суб'єктів проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів і мають на праві власності або користування обладнання, яке дозволяє перевіряти технічний стан транспортних засобів на відповідність вимогам безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.

Щоб переглянути список суб'єктів проведення техогляду, потрібно на сайті головного сервісного центру МВС знайти посилання «Реєстрація суб'єктів ОТК»: http://hsc.gov.ua/map-otk/ . Вартість техогляду в 2020 році в Україні коливається в межах 1000 - 1500 грн. в залежності від СТО.

Користуйтеся консультацією: Все, що необхідно знати власникам легкових автомобілів про транспортний податок у 2020 році

Що перевірятимуть при проходженні техогляду

Перелік вузлів та деталей автомобіля, що підлягають техогляду, зазначений в Законі України «Про дорожній рух». Обов'язковий технічний контроль передбачає перевірку наступних агрегатів: системи гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, пневматичних шин та коліс, світлопропускання скла, газобалонного обладнання (за наявності), інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.

Відповідальність за порушення законодавства про проходження техогляду

Закон про техогляд в Україні свідчить, що якщо працівники поліції виявлять у вас відсутність талона техогляду, або ж техогляд буде прострочений, то за таке порушення передбачено штраф 1700 грн. У разі, якщо відсутність техогляду буде виявлено повторного протягом року, то штраф буде вже 17 000 грн. Система штрафів передбачена не тільки для автолюбителів, а й для сертифікованих СТО, які мають право на видачу талонів техогляду. Так, якщо буде доведено що талон видано без проведення належної перевірки автомобіля, на суб'єкт господарської діяльності буде накладено штраф 4250 грн. За порушення порядку проведення техогляду передбачений штраф в розмірі 1700 грн.

Що ж стосується відповідальності на сьогоднішній день, то відповідно до ст. 121 КУпАП, за керування автомобілем без техогляду передбачений штраф 340 грн., А при повторному протягом року порушенні - позбавлення водійських прав на термін від 3 до 6 місяців.

Користуйтеся консультацією: Як безпечно придбати автомобіль: довіреність, техпаспорт або договір купівлі-продажу?

Що нового для водіїв з'явиться в зв'язку зі змінами в законодавстві

Після введення цього закону, кожен водій повинен мати при собі крім водійського посвідчення, техпаспорту на машину, страховки, ще й талон техогляду. А якщо мова йде про водія автобуса, або маршрутки - свідоцтво про професійні компетенції водія. Крім того, всі автобуси і вантажні автомобілі масою понад 3,5 тонн потрібно буде оснащувати тахографом. Вводиться додаткова відповідальність для водіїв комерційного транспорту. За порушення правил водіння комерційним транспортом можуть позбавити прав на термін від 3 до 6 місяців, або ж застосувати адміністративний арешт від 5 до 10 діб.

Щоб бути в курсі всіх актуальних змін в автомобільному законодавстві, читайте Протокол і користуйтеся послугами сайту. У разі виникнення ситуацій, що вимагають консультації юриста, ви завжди зможете виставити своє питання на тендер, за недорогою ціною підібравши професіонала, здатного вирішити вашу проблему.

Автор консультації: Дончак Дмитро

Джерело: Юридичний портал Протокол

59754
Переглядів
3
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні статті
Популярні судові рішення
ЕСПЧ
0