Автор не вказаний
0
0
3656
Верховний суд скасував виправдувальний вирок завідуючій поліклінічним відділенням ОКУ «Чернівецький обласний госпіталь для інвалідів Вітчизняної війни».
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 24 червня.
Лікарці інкримінували, що у березні 2014 вона отримувала хабарі від ветеранів бойових дій в Афганістані. За 5000 грн вона начебто обіцяла сприяти у встановленні інвалідності і за 2000 грн у продовженні інвалідності. Про злочин заявив пацієнт закладу.
Згадайте новину: Хабарник має сидіти! За хабарництво двох екс-податківців засудили до 5,5 років позбавлення волі
Сама лікарка говорила, що гроші отримувала як благодійну допомогу. Вона посилалась на недостатність бюджетного фінансування і практику отримання нею як завідуючою благодійної допомоги від пацієнтів, яка у подальшому оформлювалась належним чином через бухгалтерію.
Виправдовуючи жінку, суд вказав, що обвинувачена не була службовою особою, не мала організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків, посада голови лікарсько-консультативної не є професією чи посадою.
Але апеляційний суд з цим не погодився і вважає, що голова лікарсько-консультативної комісії є службовою особою, до повноважень якої входила підготовка та перевірка якості документів, від яких залежало отримання групи інвалідності. Посилання на те,що посадова інструкція голови ЛКК є виключною добровільною ініціативою обвинуваченої суд вважає неправильним. Обвинуваченій як голові комісії підпорядкований весь медичний персонал госпіталю в межах своїх функцій.
Суд визнав недопустимими доказами протокол огляду, під час якого були вилучені кошти і документи, самі кошти і документи як речові докази, оскільки вони здобуті без ухвали слідчого судді.
Але апеляційний суд вирішив, що такий висновок безпідставним, тому що після передачі грошей була проведена невідкладна слідча дія – огляд місця злочину, який не потребує дозволу слідчого судді.
Суд визнав жінку винуватою в отриманні неправомірної вигоди за ч. 2 ст. 368 ККУ (в редакції 18.04.2013 року), але звільнив від покарання у зв’язку із закінченням строків давності. З дня вчинення нею злочину середньої тяжкості і до дня набрання вироком законної сили минуло 5 років.
Суд виправдав лікарку, яка отримувала благодійну допомогу від пацієнтів
Лікарці інкримінували, що у березні 2014 вона отримувала хабарі від ветеранів бойових дій в Афганістані. За 5000 грн вона начебто обіцяла сприяти у встановленні інвалідності і за 2000 грн у продовженні інвалідності. На лікаря заявив пацієнт закладу.
Обвинувачення за ч.3 ст.368 КК було висунуто лікарці і двом пацієнтам за ч.2 ст.369 КК.
У суді жінка вину не визнавала і стверджувала, що як голова комісії не могла самостійно вирішувати такі питання, оскільки їх вирішувала комісія. Гроші, за її словами, були благодійною допомогою. Жінка скаржилась на недостатність бюджетного фінансування і практику отримання нею як завідуючою благодійної допомоги від пацієнтів, яка у подальшому оформлювалась належним чином через бухгалтерію. Прямої заборони на отримання грошових коштів та матеріальних цінностей працівниками госпіталю до 18.03.2014 року не було.
Свідки повідомляли, що комісія підпорядковується голові тільки в організаційному плані, однак не при прийнятті рішення і кожен з них самостійно відповідає за поставлений діагноз.
Бухгалтер закладу розповіла, що до 2014 року не було нормативно-правового акту, який би регулював порядок внесення благодійних внесків і працівники могли прийняти кошти від благодійників і самі написати заяву на придбання матеріалів для ремонту.
Суд вирішив, що обвинувачена не була службовою особою, у неї не було організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків. Посада голови лікарсько-консультаційної комісії не є професією чи посадою, а є позаштатною одиницею, посадова інструкція голови ЛКК є виключною добровільною ініціативою самої обвинуваченої а не нормативно-обов’язковим документом, за виконання функції голови ЛКК не передбачено жодних матеріальних заохочень, а за невиконання – стягнень.
Законодавством України не надано самостійних одноособових повноважень голові лікарсько-консультаційної комісії щодо вирішення питання про оформлення та направлення документів хворих на медико-соціально-експертну комісію. Натомість, визначено, що такі рішення можуть бути прийняті комісією ЛКК в цілому.
Як вбачається із показань свідків-членів комісії, обвинувачена до них не зверталась та не віддавала їм жодних вказівок.
Щодо обвинувачених пацієнтів, то на стадії досудового розслідування вони дали показання про вимагання в них хабара.
Але в суді вину не визнали. Один із них відмовився свідчити. А інший пояснив, що неодноразово лікувався у госпіталі, а гроші надав як благодійний внесок, а не хабар.
Показання обвинувачених суд визнав достовірними і такими, що узгоджуються з вимогами закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації».
Суд виніс виправдувальний вирок за відсутністю в діях осіб складу злочину.
Також суд звернув увагу, що пацієнт-заявник неодноразово притягався до кримінальної відповідальності, що може свідчити про його залежність від правоохоронних органів
Згадайте новину: Суд виправдав двох податківців, побачивши провокацію хабаря
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
406
Коментарі:
1
Переглядів:
322
Коментарі:
0
Переглядів:
241
Коментарі:
0
Переглядів:
405
Коментарі:
1
Переглядів:
227
Коментарі:
0
Переглядів:
654
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.