01.07.2019    Просмотров:  1670
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Суд скасував виправдання лікарки, не погодившись, що вона не є службовою особою, але звільнив від покарання за строками

Суд скасував виправдання лікарки, не погодившись, що вона не є службовою особою, але звільнив від покарання за строками - sud_skasuvav_vipravdannya_likarki_ne_pogodivshis_shcho_vona_ne_e_slugbovoyu_osoboyu_ale_zvilniv_vid_pokarannya_za_strokami_5d19da206a084.jpg

Верховний суд скасував виправдувальний вирок завідуючій поліклінічним відділенням ОКУ «Чернівецький обласний госпіталь для інвалідів Вітчизняної війни».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 24 червня.

Лікарці інкримінували, що у березні 2014 вона отримувала хабарі від ветеранів бойових дій в Афганістані. За 5000 грн вона начебто обіцяла сприяти у встановленні інвалідності і за 2000 грн у продовженні інвалідності. Про злочин заявив пацієнт закладу.

Згадайте новину: Хабарник має сидіти! За хабарництво двох екс-податківців засудили до 5,5 років позбавлення волі

Сама лікарка говорила, що гроші отримувала як благодійну допомогу. Вона посилалась на недостатність бюджетного фінансування і практику отримання нею як завідуючою благодійної допомоги від пацієнтів, яка у подальшому оформлювалась належним чином через бухгалтерію.

Виправдовуючи жінку, суд вказав, що обвинувачена не була службовою особою, не мала організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків, посада голови лікарсько-консультативної не є професією чи посадою.

Але апеляційний суд з цим не погодився і вважає, що голова лікарсько-консультативної комісії є службовою особою, до повноважень якої входила підготовка та перевірка якості документів, від яких залежало отримання групи інвалідності. Посилання на те,що посадова інструкція голови ЛКК є виключною добровільною ініціативою обвинуваченої суд вважає неправильним. Обвинуваченій як голові комісії підпорядкований весь медичний персонал госпіталю в межах своїх функцій.

Суд визнав недопустимими доказами протокол огляду, під час якого були вилучені кошти і документи, самі кошти і документи як речові докази, оскільки вони здобуті без ухвали слідчого судді.

Але апеляційний суд вирішив, що такий висновок безпідставним, тому що після передачі грошей була проведена невідкладна слідча дія – огляд місця злочину, який не потребує дозволу слідчого судді.

Суд визнав жінку винуватою в отриманні неправомірної вигоди за ч. 2 ст. 368 ККУ (в редакції 18.04.2013 року), але звільнив від покарання у зв’язку із закінченням строків давності. З дня вчинення нею злочину середньої тяжкості і до дня набрання вироком законної сили минуло 5 років.

Згадайте новину: Верховний суд скасував вирок за хабар колишньому завідувачу сектору Управління Держпраці у Чернівецькій області, бо суддя порушив таємницю нарадчої кімнати

Суд виправдав лікарку, яка отримувала благодійну допомогу від пацієнтів

Лікарці інкримінували, що у березні 2014 вона отримувала хабарі від ветеранів бойових дій в Афганістані. За 5000 грн вона начебто обіцяла сприяти у встановленні інвалідності і за 2000 грн у продовженні інвалідності. На лікаря заявив пацієнт закладу.

Обвинувачення за ч.3 ст.368 КК було висунуто лікарці і двом пацієнтам за ч.2 ст.369 КК.

У суді жінка вину не визнавала і стверджувала, що як голова комісії не могла самостійно вирішувати такі питання, оскільки їх вирішувала комісія. Гроші, за її словами, були благодійною допомогою.  Жінка скаржилась на недостатність бюджетного фінансування і практику отримання нею як завідуючою благодійної допомоги від пацієнтів, яка у подальшому оформлювалась належним чином через бухгалтерію. Прямої заборони на отримання грошових коштів та матеріальних цінностей працівниками госпіталю до 18.03.2014 року не було.

Свідки повідомляли, що комісія підпорядковується голові тільки в організаційному плані, однак не при прийнятті рішення і кожен з них самостійно відповідає за поставлений діагноз.

Бухгалтер закладу розповіла, що до 2014 року не було нормативно-правового акту, який би регулював порядок внесення благодійних внесків і працівники могли прийняти кошти від благодійників і самі написати заяву на придбання матеріалів для ремонту.

Суд вирішив, що обвинувачена не була службовою особою, у неї не було організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків. Посада голови лікарсько-консультаційної комісії не є професією чи посадою, а є позаштатною одиницею, посадова інструкція голови ЛКК є виключною добровільною ініціативою самої обвинуваченої а не нормативно-обов’язковим документом, за виконання функції голови ЛКК не передбачено жодних матеріальних заохочень, а за невиконання – стягнень.

Законодавством України не надано самостійних одноособових повноважень голові лікарсько-консультаційної комісії щодо вирішення питання про оформлення та направлення документів хворих на  медико-соціально-експертну комісію. Натомість, визначено, що такі рішення можуть бути прийняті комісією ЛКК в цілому.

Як вбачається із показань свідків-членів комісії,  обвинувачена до них не зверталась та не віддавала їм жодних вказівок.

Щодо обвинувачених пацієнтів, то на стадії досудового розслідування вони дали показання про вимагання в них хабара.

Але в суді вину не визнали. Один із них відмовився свідчити. А інший пояснив, що неодноразово лікувався у госпіталі, а гроші надав як благодійний внесок, а не хабар.

Показання обвинувачених суд визнав достовірними і такими, що узгоджуються з вимогами закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

Суд виніс виправдувальний вирок за відсутністю в діях осіб складу злочину.

Також суд звернув увагу, що пацієнт-заявник неодноразово притягався до кримінальної відповідальності, що може свідчити про його залежність від правоохоронних органів

Згадайте новину: Суд виправдав двох податківців, побачивши провокацію хабаря

1670
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: