Головна Блог ... Консультації від юристів Скільки доведеться платити за посилки з-за кордону в 2021 році? Скільки доведеться платити за посилки з-за кордону...

Скільки доведеться платити за посилки з-за кордону в 2021 році?

Відключити рекламу
 - tn1_a69f0b930d61d164b98a55f61e62be16_611a280d3e5ea.jpg

Зміст:

Митне оформлення посилок

Світ не стоїть на місці, а також з процесами глобалізації та розвитку Інтернету, стає доступним те, що раніше було неймовірним - можливість вільного придбання товарів з-за кордону. Дуже вигідно купувати одяг з інтернет-магазинів Іспанії таких як Zara, Mango, H&M, а техніку - на Amazon, eBay, особливо під час знижок. Але з виникненням нового виду відносин, існує необхідність в їхньому регулюванні, в зв'язку з чим в період з 2019 по 2021 велися суперечки про процедуру розмитнення посилки, в тому числі і про розміри податку на посилки з-за кордону в Україну.

Користуйтеся консультацією: Мою посилку загубили на пошті: що робити?

розмитнення посилок

У 2019 році були внесені зміни до Податкового кодексу України, де зазначалося, що мито на посилку не накладається в разі, якщо вартість товару в посилці не перевищує суми еквівалентної 100 євро, таким чином посилилося правила ввезення. Всі посилки понад 100 євро будуть обкладатися ставкою податку, яка становить 10% від вартості товару. Якщо необхідно здійснити з метою оподаткування перерахунок іноземної валюти в гривню, то буде діяти курс Національного банку за станом на 00:00 дня подання митної декларації або документа, який замінює таку декларацію.

Сьогодні ж у Верховній Раді України є на розгляді законопроект про повернення межі вартості товару до 150 євро з метою оподаткування.

Податок на товари з-за кордону згідно Законопроекту №4278

За даними, отриманим з листа Міністерства інфраструктури України від 10.04.2020 р № 4950/32 / 10-20, зменшення в 2019 році ліміту на безподаткові пересилання міжнародних поштових та експрес-відправлень в Україні з-за кордону з 150 євро до 100 євро неефективне, зокрема, відповідні зміни щодо зменшення ліміту не супроводжувалися ні даними про кількість відправлень від 100 до 150 євро, які обкладаються митом на посилки, ні даними про прогнозований об’єм податкових надходжень від запропонованих змін, ні розрахунком додаткових витрат державних органів та поштових операторів для реалізації таких змін: закупівлі обладнання, підтримки ІТ-систем, розширення штату співробітників тощо.

Зменшення безмитного ліміту до 100 євро вже зараз призвело до скорочення імпортних відправлень в Україну, а також зменшення доходів міжнародних поштових та міжнародних експрес-перевізників. А до того ще й активізації «сірих» схем ввезення товарів через кордон. Хоча іншою стороною медалі є той факт, що близько 40% інтернет-покупок здійснювалися з метою придбання товарів з-за кордону. А це в свою чергу не давало національному виробнику в цілому увійти на ринок конкурентоспроможним, тому цей законопроект підтримали вітчизняні бізнесмени.

По суті законопроект передбачає збільшення безмитного ліміту до 150 євро, оператори поштового зв'язку є відповідальними за нарахування податків на користь державного бюджету, при цьому передбачено, що будуть створені електронні декларації для посилок.

Користуйтеся консультацією: Сюрпризи при купівлі б/в авто за кордоном по довіреності

Мито на посилки

На даний момент діють зміни, внесені в 2019 році, а саме: фізичні особи при отриманні посилки платять податок на додану вартість, якщо вартість товарів в посилці в загальній сумі перевищує 100 євро. Таких додаткових платежів передбачено два: ПДВ 20% і мито на посилки 10%.

Для себе потрібно розуміти і розділяти:

  • Мито на посилки для фізосіб накладається в разі, якщо вартість товару понад 100 €.
  • Мито на посилки для юридичних осіб/фізичних осіб-підприємців накладається в разі, якщо вартість товару понад 150 €.

Ці платежі одержувач повинен заплатити тільки з суми, що виходить за межі 100 євро.

калькулятор податку на посилки

Тобто за посилку, що містить товари на 130 євро (з урахуванням вартості доставки) потрібно буде додати 6 євро податку на додану вартість і 3 євро мита. Ці збори можна оплачувати при отриманні відправлення, а також в разі, якщо клієнт не згоден з сумою державного мита, він має можливість оскаржити рішення в митну службу, яка нарахувала платежі.

Для розрахунку суми застосовувати курс НБУ, встановлений на 00:00 дня подання митної декларації або визначення податкових зобов'язань. Калькулятор податку на посилки можливо знайти в Інтернеті, але також можна скористатися формулою, а саме (х-100) * 10% =

Правило про 100 євро діє тільки для фізичних осіб.

Для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців безмитний ліміт залишається на рівні 150 євро.

Користуйтеся консультацією: Правила виїзду дитини за кордон: що необхідно знати батькам

Зміни не торкнуться правил особистого ввезення: сумарна вартість ввезених товарів до 500 євро (до 1000 євро в аеропортах) податком не обкладається. Така можливість надається тільки раз на три дні.

Чи можна як-небудь обійти ці обмеження?

Можливо, одним з варіантів є - фізособи можуть «ділити» посилки, замовляти товар кількома партіями, а не однією. Також можна замовляти товар на ФОП, для яких ліміт як і раніше залишається 150 євро. Також можна попросити відправника знизити декларовану вартість, однак цей варіант - найбільш ризикований, тому що митна служба має право оцінити товар самостійно. Правила визначення вартості товару викладені у Правилах обробки і відправки міжнародної пошти в місцях міжнародного поштового обміну України, в яких обумовлено, що митниця визначає ціну товару через список категорій товарів у власній базі даних, або ж за допомогою інтернет-ресурсів, а саме сайтів інтернет-магазинів за кордоном. Термін зберігання посилки на митниці становить 1 місяць з дати надходження і може бути збільшений до 2 місяців за заявою одержувача. Якщо в зазначений період клієнт не здатний надати підтвердження вартості товару або його розмитнити - посилка автоматично відправляється ​​назад в офіс відправки. Додатково виставляється рахунок клієнту за повернення посилки, який обов'язковий до сплати.

Якщо Вам потрібна послуга професіонала, скористайтесь сервісом "Тендер на юридичну послугу" від юридичної ресурсу Протокол.

Автор консультації: Скочинська Христина

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 24648

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 24648

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст