Головна Блог ... Аналітична стаття Статті Що з підтвердженням інформації про кінцевих бенефіціарних власників Що з підтвердженням інформації про кінцевих бенефі...

Що з підтвердженням інформації про кінцевих бенефіціарних власників

Відключити рекламу
 - ffa27e828ad2558515450b233e7f9327.png

Кінцевий строк подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників був раніше встановлений 11 липня 2022 року.

Однак, це питання уряд відтермінував, відклавши своїм рішенням обов’язки щодо розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників на строк дії воєнного стану та 1 місяць після (пп. 8-1 п. 1 постанови КМУ від № 06.03.2022 № 209).

Щодо подальшого звітування з метою оновлення інформації, то листом Мінʼюсту від 26.07.2022 № 60780/8.4.3/32-22 визначено, що встановлені Законом про фінмоніторинг вимоги стосовно оновлення інформації про бенефіціарів підпадають під дію Закону «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115. Ним звільнення встановлюється на строк дії воєнного стану та 3 місяці після.

Разом з цим, слід зазначити, що ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення регулювання кінцевої бенефіціарної власності та структури власності юридичних осіб» (2571-IX) внесено зміни, зокрема до ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (361-IX), а саме доповнено розділ I статтею 5-1, згідно ч. 8 якої вимоги щодо необхідності подання інформацію про кінцевого бенефіціарного власника або про його відсутність та структуру власності не поширюються, зокрема на:

на політичні партії, структурні утворення політичних партій, професійні спілки, їх об’єднання, організації профспілок, передбачені статутом профспілок та їх об’єднань, творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок, організації роботодавців, їх об’єднання, адвокатські об’єднання, адвокатські бюро, організації, що здійснюють професійне самоврядування у сфері нотаріату, державні органи, органи місцевого самоврядування, їх асоціації, публічні компанії (юридичні особи, створені у формі публічного акціонерного товариства, акції яких допущені до торгів принаймні на одній фондовій біржі (регульованому ринку) з переліку іноземних фондових бірж (регульованих ринків), який формується в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України, на які розповсюджуються вимоги щодо розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників, рівнозначні тим, що були прийняті Європейським Союзом), державні та комунальні підприємства, установи, організації, торгово-промислові палати, державні пенсійні фонди, житлово-будівельні кооперативи, дачні (дачно-будівельні) кооперативи, садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників житлових будинків, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій сільськогосподарські кооперативи, сільськогосподарські кооперативні об’єднання, відокремлені структурні підрозділи із статусом юридичної особи (крім відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації).

Також, пункт 4 розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону 361-IX викладено в новій редакції:

"4. Юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності нормативно-правовими актами, якими затверджені положення про форму та зміст структури власності і методологія визначення юридичною особою кінцевого бенефіціарного власника (крім осіб, зазначених у частині восьмій статті 5-1 цього Закону, та юридичних осіб, які подали відомості про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності), подають інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності в порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", протягом шести місяців з дня набрання чинності нормативно-правовими актами, якими будуть затверджені положення про форму та зміст структури власності і методологія визначення юридичною особою кінцевого бенефіціарного власника, але не раніше 90 днів з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Відповідно внесені зміни, щодо доповнення Закону 361-IX статтею 5-1 кореспондуються з ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (755-IV).

Вказані зміни, внесені Законом 2571-IX, набрали чинності 29.12.2022.

Таким чином в умовах воєнного стану вимоги щодо інформування про кінцевих бенефіціарних власників відтерміновано, окрім ситуації реєстрації нової юридичної особи.

Будемо сподіватись, що у нових положеннях, які розробляються Мін’юстом, про форму та зміст структури власності й методологія визначення юридичною особою кінцевого бенефіціарного власника приберуть корупційні, витратні та непотрібні нотаріальні засвідчення паспортів за ради надання можливості заробітку нотаріусам. Сподіваємось, що для цього вистачить інформації якою володіє Мінцифра, яка своєю чергою просто поділиться нею з Мін’юстом задля значної економії коштів та часу бізнесу, який і так знаходиться в досить критичному стані у своїй більшості.

Автор статті: Катерина Валенко, Ростислав Кравець

Адвокати АО Кравець і партнери

 • 1132

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1132

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні аналітичні статті

  Дивитись усі статті
  Дивитись усі статті
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст