Головна Блог ... Новини Що означає договір про ліквідацію ракет між США і Росією? Що означає договір про ліквідацію ракет між США і ...

Що означає договір про ліквідацію ракет між США і Росією?

Відключити рекламу
Що означає договір про ліквідацію ракет між США і Росією? - tn1_shcho_oznachae_dogovir_pro_likvidatsiyu_raket_mig_ssha_i_rosieyu_5bcf0e8619847.jpg

Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон готовий вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) з Росією. DW аналізує контроль над ядерними озброєннямПрезидент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон готовий вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) з Росією. DW аналізує контроль над ядерними озброєннями та його значення.и та його значення.

Про що йдеться у Договорі?

"Договір між Сполученими Штатами Америки та Союзом Радянських Соціалістичних Республік про ліквідацію ракет середньої та малої дальності" ("Договір РСМД") передбачає знищення наземних балістичних та крилатих ракет обох країн дальністю від 500 до 5500 кілометрів, їхніх пускових установок і допоміжного обладнання.

На підставі договору до 1 червня 1991 року було знищено близько 2700 ракет і пускових установок.

Цей документ став першим американо-радянським договором, спрямованим на скорочення ядерного арсеналу наддержав і дозволив перевіряти сховища з ракетами та контролювати їхнє знищення. Договір залишився чинним і після розпаду Радянського Союзу в 1991 році.

Як підписали цей Договір?

Наприкінці 1981 року почалися офіційні переговори між тодішнім президентом США Рональдом Рейганом та радянським лідером Леонідом Брєжнєвим.

Переговори та подальша домовленість стали результатом західної стурбованості стосовно радянських зусиль з модернізації свого ракетного арсеналу. Всередині 1970-х років СРСР досягнув так званого "стратегічного паритету" із США. Це стало можливим завдяки новим на той час ракетним комплексам РСД-10 (SS-20 за класифікацією НАТО), здатними уражати цілі у Західній Європі, Північній Африці і на Близькому Сході.

Рейган та Горбачов підписали договір 8 грудня 1987 року у Вашингтоні. Він набрав чинності 1 червня 1988 року.

Вспомните новость: "Крым – удобная ловушка, в которой Россию можно держать десятилетиями": эксперт о саммите в Хельсинки

Чому адміністрація Трампа погрожує вийти з Договору?

США та союзники по НАТО вже давно підозрюють Росію у порушенні договору. У 2014 році тодішній президент Барак Обама офіційно звинуватив Москву у порушенні цієї угоди через розробку та випробування наземних крилатих ракет.

Минулого року адміністрація Трампа заявляла, що Росія активно працювала над розгорненням цих ракет. Водночас Кремль постійно заперечує звинувачення у порушенні угоди і висловлює занепокоєння з приводу дотриманням договору самим Вашинтоном.

Радник президента з питань національної безпеки США Джон Болтон, відомий своєю критичною позицією щодо контролю над озброєннями, вже давно закликав до виходу з договору РСМД.

Дональд Трамп заявив, що збирається вийти з угоди і перегляне своє рішення за умови, якщо Росія і Китай погодяться взяти участь у переговорах щодо нової угоди між трьома країнами.

Спостерігачі у США і Росії занепокоєні через зростаючий вплив Китаю та його військової сили. Експерти не виключають переговорів про нову угоду, стороною якої стане Пекін.

  • Автор новини: Ніколь Ґебель, Марія Думанська

  • 1731

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1731

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст