Головна Блог ... Цікаві судові рішення Рік позбавлення волі за проросійсько-налаштовані публікації в “Однокласниках”, в яких виправдовується російська агресія і глорифікуються окупанти (Суд у справі № 188/438/22 від 31.05.2022 р.) Рік позбавлення волі за проросійсько-налаштовані п...

Рік позбавлення волі за проросійсько-налаштовані публікації в “Однокласниках”, в яких виправдовується російська агресія і глорифікуються окупанти (Суд у справі № 188/438/22 від 31.05.2022 р.)

Відключити рекламу
- c7e98120899191114dc89ffa9bfcb990.png

В Україні криміналізовано діяння, що полягають у виправдовуванні, визнанні правомірною та запереченні збройної агресії російської федерації проти України (ст.436-2 КК України). До складу цього злочину входить і глорифікація учасників цієї агресії. І це правильно та на часі. В цьому вироці особу засуджено за відповідні та неодноразові публікації в соцмережі на 1 рік позбавлення волі. Рішення ілюструє небезнаказанність соцмережевих сміливців, котрі підтримуючи рф, чомусь досі продовжують знаходитись в Україні.

Фабула судового акту: Так, засуджений, використовуючи власний акаунт в «Одноклассники», в березні цього року поширив пост спільноти «Юго-Запад России», в якому знаходилась фотосвітлина на якій зображений Ведмідь з георгіївською стрічкою та надписом «Vсем Zдрасьте» з виділенням літер «V» та «Z», що використовуються окупаційними військами рф для позначення військової техніки та військових, які проводять бойові дії на території України. Пост, як було встановлено, мав значне поширення - загальна кількість друзів 107 осіб, а також вказаний профіль є учасником 95 соціальних груп, перегляд посту було здійснено 204 тисяч разів.

Потім - у квітні, він репостнув пост із зображенням прапору «Новороссии» стиснутого кулака та написом ««Я из Луганска»», що містить представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту. Переглядів посту здійснено 4,7 тисяч разів та залишено 141 коментар.

Після - здійснив поширення посту спільноти «Конфликт и мировая политика», що містив твердження про те, що Президент України повинен бути виданий владі РФ. Пост переглянуто 512 разів та його 245 разів прокоментовано.

Врешті решт, засуджений здійснив поширення посту спільноти із зображенням ватажка Чечні, мовляв він подав заявку в друзі та заголовком статті, що містить в глорифікацію осіб, які здійснювали збройну агресію рф проти України, представників збройних формувань рф, іррегулярних незаконних збройних формувань, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих нею. Цей пост спільноти переглянуто 3,5 тисяч разів та - його 603 рази прокоментовано, що також свідчить про значне поширення.

Суд - встановивши факт вчинення вищенаведених дій, а також те що засуджений усвідомлював факт наявності збройної агресії рф проти України, та й розумів суспільну небезпеку своїх дій для цивільного населення, військових формувань та правоохоронних органів України - знайшов в його діях склад злочину, передбаченого ч.2 ст.436-2 КК України.

А саме - факт поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, у тому числі шляхом представлення збройної агресії рф проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію рф, у проти України, представників збройних формувань рф, іррегулярних незаконних збройних формувань, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих рф, а також представників окупаційної адміністрації рф, які складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних рф самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України.

Отже у цій справі: Укладаючи угоду про визнання винуватості, засуджений в повному обсязі визнав свою вину, щиро розкаявся та підтвердив обставини скоєного відповідно до повідомлення про підозру. Суд призначив йому покарання за ч.2 ст.436-2 КК України у виді позбавлення волі строком на один рік.

Аналізуйте судовий акт: Участь обвинуваченого або засудженого у судовому засіданні в режимі відеоконференції є його безпосередньою участю у розгляді справи (ВС/ККС у справі № 320/2582/19 від 29.07.2021);

Формальний підхід до перевірка доводів засудженого, щодо незаконних методів ведення слідства є недопустимим (ВС/ККС у справі №752/6631/18-к від 13.04.2021);

Неодноразове притягнення до кримінальної відповідальності свідчить про небажання перевиховуватись та унеможливлює застосування ст. 69 КК України до засудженого (ВС/ККС у справі № 724/1535/19 від 30.06.2020);

Щире каяття насамперед повинно виражатися в намаганні особи відшкодувати завдані збитки та бажанні виправити наслідки вчиненого (ВС/ККС у справі № 182/1539/19 від 23.12.2021)

Справа № 188/438/22

Провадження № 1-кп/188/125/2022

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2022 року смт. Петропавлівка

Петропавлвівський районний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Курочкіної О.М.

секретар судового засідання Лукіна Л.Г.

кримінальне провадження № 12022131240000346

обвинувачений :

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , народився м. Новодружеськ Луганської області, не працює, не одружений, який зареєстрований та мешкає за адресою АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України ID карта НОМЕР_1 виданий 4430 12.02.2018р.

у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.436-2 КК України

за участю:

прокурор Покотило В.А.

обвинувачений ОСОБА_1

захисник Начиняний В.С.

в підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції

ВСТАНОВИВ:

Згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

У березні - квітні 2014 року в м. Луганськ та інших населених пунктах Луганської області розпочалася збройна агресія Російської Федерації шляхом неоголошених та прихованих вторгнень підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, організації та підтримки терористичної діяльності та діяльності, направленої на окупацію Луганської області та порушення територіальної цілісності України.

В окремих містах та районах Луганської області всупереч законодавству України 11травня 2014 року проведено незаконний референдум з питання «Про підтримку акта про державну самостійність Луганської народної республіки», за результатами якого 12.05.2014 року проголошено створення незаконного псевдодержавного утворення «Луганська народна республіка»,

З метою забезпечення діяльності самопроголошеної «ЛНР» представниками Російської Федерації з числа своїх громадян та місцевого населення Луганської області сформовані підрозділи політичного (так звані «органи державної влади «ЛНР») та силового блоків (до складу яких увійшли представники так званих правоохоронних органів та незаконних збройних формувань), які мали стабільний склад лідерів, підтримували між собою тісні стосунки, забезпечували централізоване підпорядкування учасників політичного та силового блоку лідерам організації, а також розробили план злочинної діяльності та чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення.

В результаті вищезазначених подій значна кількість території та населених пунктів Луганської області протягом квітня-вересня 2014 року опинилась під контролем регулярних з`єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань Російської Федерації, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів, Російської Федерації на .території Луганської області так званої «ЛНР», які Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» № -2268-УІІІ від 18.01.2018 р., Постановою Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» № 254-VIII і від 17.03.2015 р.та Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» № 1680-УІІ від 16.09.2014 визнані тимчасово окупованими територіями, а органи державної та місцевої влади України та бюджетні установи, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 595 від 07.11.2014 р., припинили свою діяльність на вказаних територіях та переміщені на підконтрольну органам державної влади України територію.

Всупереч вказаним нормам міжнародного права президент Російської Федерації ОСОБА_2 , а також інші не встановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади РФ, діючи всупереч вимогам п. п. 1,2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994 р., принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 р. та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об`єднаних Націй від 09.12.1981 р. № 36/103, від 16.12.1970 р. № 2734 (XXV) від 21.12.1965 р. № 2131 (XX), від 14.12.1974 р.№ 3314 (XXIX), спланували, підготували і розв`язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів ЗС РФ на територію України.

Так, 24.02.2022 р., на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці Збройних Сил Російської Федерації, шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглись на територію Україну через державні кордони України в Автономній республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об`єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили окупацію частин вказаної території, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.

До здійснення збройної агресії РФ проти України керівництвом держави-агресора було залучено підрозділи силового блоку терористичної організації «ЛНР».

24 лютого 2022 року указом президента ОСОБА_5 № 64/2022, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України.

Усвідомлюючи "факт наявності збройної агресії Російської Федерації проти

України, а також розуміючи суспільну небезпеку своїх дій для цивільного населення, військових формувань та правоохоронних органів України, будучи проросійсько-налаштованою особою громадянин України, ОСОБА_1 за місцем своєї реєстрації та мешкання, за адресою: АДРЕСА_1 з 25 березня 2022 року по 16 квітня 2022 року, використовуючи власний відкритий аккаунт в соціально-Орієнтованій мережі «Одноклассники», за - посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_2 з назвою «ОСОБА_1 » неодноразово здійснював поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, у тому числі шляхом представлення збройної агресії -Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, представників збройних формувань Російської Федерації, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні, за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які "узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України.

Так, 25.03.2022 р. ОСОБА_3 , використовуючи власний відкритий для оточуючих акаунт в соціально-орієнтованій мережі «Одноклассники», за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_2 з назвою « ОСОБА_1 » здійснив поширення посту спільноти «Юго-Запад России», в якому знаходилась фотосвітлина типу «Jpeg», на якій зображений Ведмідь з георгіївською стрічкою та надписом «Vсем Zдрасьте» з виділенням літер «V» та «Z», що використовуються окупаційними військами РФ для позначення військової техніки та військових, які проводять бойові дії на території України, що містить глорифікацію осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, _ та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України. Даний пост спільноти має значне поширення (загальна кількість друзів 107 осіб, а також вказаний профіль є учасником 95 соціальних груп), перегляд вказаного посту було здійснено 204 тисяч разів користувачами вказаної соціальної мережі (друзі користувача, громадяни України, громадяни РФ та інших країн).

Продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи умисно, 07.04.2022 р. ОСОБА_3 , використовуючи власний відкритий для оточуючих акаунт в соціально-орієнтованій мережі «Одноклассники», за посиланням:

ІНФОРМАЦІЯ_2 з назвою «ОСОБА_1 » здійснив поширення посту користувача « ОСОБА_4 » із зображенням прапору «Новороссии» стиснутого кулака та написом ««Я из Луганска»», що містить представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту. Даний пост спільноти має значне поширення, перегляд вказаного посту здійснено 4,7 тисяч разів та 141 коментар користувачами вказаної соціальної мережі (друзі користувача, громадяни України, громадяни РФ та інших країн).

Продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи умисно, повторно, 15.04.2022 р. ОСОБА_3 , використовуючи власний відкритий для оточуючих акаунт в соціально-орієнтованій мережі «Одноклассники», за посиланням:

ІНФОРМАЦІЯ_5 здійснив поширення посту спільноти «Конфликт и мировая политика» із написом «После отказа России обменять на ОСОБА_6 натовских генералов, в офисе президента Украины пытаются решить, кого бы еще добавить к ОСОБА_6 - ОСОБА_7 или сразу ОСОБА_5», що містить твердження про те, що Президент України ОСОБА_5 повинен бути виданий владі РФ , та сприймається як приховане виправдовування дій окупаційних військ РФ на території України та перекладання відповідальності на керівництво України. Даний пост спільноти має значне поширення, перегляд вказаного посту здійснено 512 разів та його 245 разів прокоментовано користувачами вказаної соціальної мережі (друзі користувача, громадяни України, громадяни РФ та інших країн).

Продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи умисно, 16.04.2022 р. ОСОБА_3 , використовуючи власний відкритий для оточуючих акаунт в соціально-орієнтованій мережі «Одноклассники», за посиланням: л

ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснив поширення посту спільноти «ОСОБА_2 подал заявку в друзья» із зображенням ватажка Чечні ОСОБА_8 та заголовком статті « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що містить в глорифікацію осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України. Даний пост спільноти має значне поширення, перегляд вказаного посту здійснено 3,5 тисяч разів та -його 603 рази прокоментовано користувачами вказаної соціальної мережі (друзі користувача, громадяни України, громадяни РФ та інших країн).

Таким чином, ОСОБА_3 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2ст.436-2 КК України, а саме поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації , у проти України, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, які складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України.

Під час досудового розслідування по кримінальному провадженню 18 травня 2022 року між підозрюваним та прокурором, з участю захисника, було укладено угоду про визнання винуватості у відповідності до ст. 472 КПК України.

Прокурор в підготовчому судовому засіданні зазначив, що вважає можливим затвердження угоди, просить вирішити питання речових доказів.

В підготовчому судовому засіданні обвинувачений просить угоду затвердити, про наслідки її укладання йому роз`яснено.

Захисник вважає, затвердження укладеної з прокурором угоди відповідає інтересам обвинуваченого, покарання та обов`язки сторонами обумовлені, угода не суперечить інтересам обвинуваченого .

Відповідно до угоди підозрюваний в повному обсязі визнав свою вину у вчиненні інкримінованого йому досудовим слідством кримінального правопорушення за обставин, викладених у повідомленні про підозру, щиро розкаюється та підтверджує обставини скоєного відповідно до повідомлення про підозру, сторони не мають сумнівів щодо добровільності та істинності їхніх позицій.

В угоді про визнання винуватості зазначено її сторони, формулювання підозри та правова кваліфікація з зазначенням статті закону України про кримінальну відповідальність, істотні для відповідного кримінального провадження обставини, беззастережне визнання підозрюваним своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, обов`язки підозрюваного, узгоджене покарання та згода підозрюваного на призначення йому покарання за ч.2ст.436-2 КК України у виді позбавлення волі строком на один рік.

Обвинувачений дав згоду на застосування до нього узгодженого покарання та виконання покладених угодою обов`язків.

Сторони розуміють наслідки укладання та затвердження угоди щодо обмеження права оскарження вироку та відмову від прав, передбачених ст.474 КПК України.

Розглядаючи питання про затвердження угоди суд приходить до наступних висновків.

Укладена угода про визнання винуватості відповідає вимогам ст.472 КПК України. Умови угоди не суперечать вимогам КПК України, правова кваліфікація кримінального правопорушення є правильною, умови угоди відповідають інтересам суспільства та не порушують права, свободи чи інтереси сторін і інших осіб.

Суд бере до уваги, що сторони розуміють наслідки невиконання угоди відповідно до положень ст.476 КПК України.

Суд приходить до висновку, укладена угода підлягає затвердженню, а обвинуваченому слід призначити покарання узгоджене сторонами у виді позбавлення волі строком на один рік без конфіскації майна.

Строк відбування покарання ОСОБА_1 рахувати з моменту застосування до обвинуваченого запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Речові докази: мобільний телефон «Iphone 7» НОМЕР_2 залишити в матеріалах кримінального провадження .

Процесуальні витрати по справі відсутні .

Запобіжний захід обраний обвинуваченому постановою прокурора від 09.05.2022 року слід продовжити до набрання вироком чинності, але не більше ніж на 60 днів.

На підставі викладеного, керуючись ст.100, 368, 472-476 КПК України суд,

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду про визнання винуватості від 18 травня 2022 року укладену між підозрюваним ОСОБА_1 та прокурором Покотило Віталієм Анатолійовичем, з участю захисника Начиняного Вадима Станіславовича.

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчинені злочину, передбаченого ч.2ст.436-2 КК України та призначити покарання у виді позбавлення волі строком на один рік.

Строк відбування покарання ОСОБА_1 рахувати з 09.05.2022 року.

Речові докази: мобільний телефон «Iphone 7» НОМЕР_2 залишити в матеріалах кримінального провадження .

Запобіжний захід обраний ОСОБА_1 у виді тримання під вартою продовжити до набрання вироком чинності.

Вирок може бути оскаржений до Дніпровського апеляційного суду через Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області протягом 30 днів з дня його проголошення.

Вирок суду на підставі угоди про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним, може бути оскаржений в апеляційному порядку згідно з положеннями ст. 469, 474 КПК України.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, а при оскарженні вироку - після постановлення ухвали апеляційним судом.

Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Суддя О. М. Курочкіна

 • 847

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 847

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні судові рішення

  Дивитись всі судові рішення
  Дивитись всі судові рішення
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст