Головна Сервіси для юристів ... Закони Про забезпечення комерційного обліку природного газу Стаття 6. Обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території Стаття 6. Обов'язки та відповідальність суб'єктів ...

Стаття 6. Обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території

Про забезпечення комерційного обліку природного газу (ЗМІСТ) Інші закони
  • 774

    Переглядів

  • 774

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані:

    1) забезпечити встановлення лічильників газу:

    а) для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:

    комплексно, у тому числі для опалення, - до 1 січня 2012 року;

    для підігріву води та приготування їжі - до 1 січня 2016 року;

    тільки для приготування їжі - до 1 січня 2023 року.

    {Абзац четвертий підпункту "а" пункту 1 частини першої статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2260-VIII від 21.12.2017 , № 1338-IX від 05.03.2021 }

    У разі невстановлення населенню у строки, зазначені у цьому підпункті, лічильників газу з вини суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.

    У разі ненадання співвласниками багатоквартирного будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника газу суб’єктам господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється;

    {Підпункт "а" пункту 1 частини першої статті 6 доповнено абзацом шостим згідно із Законом № 2260-VIII від 21.12.2017 }

    б) для інших споживачів - до 1 липня 2011 року;

    2) припинити розподіл природного газу споживачам, які використовують природний газ без його комерційного обліку, у разі відмови таких споживачів від встановлення лічильників газу, а саме:

    а) для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:

    комплексно, у тому числі для опалення, - з 1 січня 2012 року;

    для підігріву води та приготування їжі - з 1 січня 2016 року;

    тільки для приготування їжі - з 1 січня 2023 року;

    {Абзац четвертий підпункту "а" пункту 2 частини першої статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2260-VIII від 21.12.2017 , № 1338-IX від 05.03.2021 }

    б) для інших споживачів - з 1 липня 2011 року;

    3) щокварталу подавати до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, звіт про виконання обов’язків, передбачених пунктами 1 і 2 цієї частини, та оприлюднювати його на своєму веб-сайті.

    {Частину першу статті 6 доповнено пунктом 3 згідно із Законами № 1338-IX від 05.03.2021 }

    2. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, застосовує до суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, такі санкції:

    {Абзац перший частини другої статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1338-IX від 05.03.2021 }

    у разі невстановлення вузлів обліку природного газу та/або неприпинення розподілу природного газу споживачам, які використовують природний газ без його комерційного обліку, - застереження;

    у разі невжиття суб'єктом господарювання, до якого застосовано застереження, відповідних заходів - штраф у розмірі до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    3. Контроль за забезпеченням встановлення лічильників газу здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

    {Частину третю статті 6 доповнено новим абзацом першим згідно із Законами № 1338-IX від 05.03.2021 }

    Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щокварталу оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті відомості про виконання суб’єктами господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, обов’язків, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої цієї статті.

    {Частину третю статті 6 доповнено новим абзацом першим згідно із Законами № 1338-IX від 05.03.2021 }

    Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за наявності в діяльності суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, порушень, передбачених цим Законом, видає у межах своїх повноважень на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

    {Абзац третій частини третьої статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1338-IX від 05.03.2021 }

    Оскарження постанов про накладення штрафів провадиться у судовому порядку.

    Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

    Попередня

    7/8

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте  судовий акт: Індивідуальний газовий лічильник ПОВИНЕН встановлювати газопостачальник БЕЗКОШТОВНО! (ВС/КЦС у справі № 947/26219/19 від 25.11.2020)

     Згідно вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» у квартирах, де газ використовуються лише для приготування їжі лічильники газу мають бути встановлені централізовано та безкоштовно, у період від січня 2016 року до січня 2021 року.

    Однак, газопостачальні підприємства усіма правдами та неправдами уникають такого обов’язку, визначеного законом відмовляючи при цьому обліковувати норми споживання газу в порядку визначеному Кабінетом Міністів України. Однак, такі дії надавачів послуг є незаконними, що у даному рішенні констатував Касаційний цивільний суд.

    У даній справі споживач «блакитного палива» звернувся до суду із позовом у якому просив зобов’язати облгаз встановити індивідуальний газовий лічильник та до дня встановлення лічильника природного газу в його квартирі обліковувати споживання природного газу за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.

    Суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив посилаючись на те, що будинок, в якому проживає позивач, за ініціативи та за кошти газопостачального підприємства обладнано загальнобудинковим вузлом обліку природного газу.

    Апеляційним судом вказане рішення місцевого суду було скасовано як таке, що не ґрунтується на вимогах закону, позов задоволено та зобов’язано обліковувати споживання природного газу за діючими нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.

    На зазначене рішення газовиками було подано касаційну скаргу, яку КЦС залишив без задоволення.

    Приймаючи таке рішення суд касаційної інстанції послався на те, що позивачу було відмовлено у встановлені індивідуального лічильника спожитого природного газу у його квартирі, оскільки обов`язок щодо забезпечення споживачів саме індивідуальними лічильниками газу не передбачений Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» та встановлення лічильника йому було запропоновано провести за власні кошти.

    Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок: коштів суб`єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території; коштів відповідного бюджету; інших джерел, не заборонених законодавством.

    При цьому позивач є споживачем природного газу, а газопостачальне підприємство оператором ГРМ, виконавцем комунальної послуги, спрямованої на задоволення потреби фізичної особи у забезпеченні газопостачанням, та між ними укладено договір.

    За нормами ч.ч. 2, 3 статті 18 Закону України «Про ринок природного газу» приладовий облік природного газу здійснюється з метою визначення за допомогою вузла обліку природного газу обсягів його споживання та/або реалізації, на підставі яких проводяться взаєморозрахунки суб`єктів ринку природного газу. Постачання природного газу споживачам здійснюється за умови наявності вузла обліку природного газу. Побутові споживачі у разі відсутності приладів обліку природного газу споживають природний газ за нормами, встановленими законодавством, до термінів, передбачених у ч. 1 ст. 2 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

    У разі ж невстановлення населенню у строки, зазначені у частині першій статті 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», лічильників газу з вини суб`єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу (до 01 січня 2021 року) на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.

    У даній справі позивач не відмовився від встановлення йому індивідуального лічильнику природного газу і не чинив перешкоди представникам підприємства у доступі до будинку для встановлення лічильнику природного газу, а, навпаки, звертався до відповідача із заявою у якій просив встановити йому квартирний прилад обліку споживання природнього газу, а у подальшому звернувся з цими вимогами до суду.

    Отже у разі невстановлення населенню у строки, зазначені у частині першій статті 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», лічильників газу з вини суб`єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу (до 01 січня 2021 року) на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.

     

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати