Головна Сервіси для юристів ... Закони Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві Стаття 22. Порядок прийняття рішення про застосування і скасування заходів безпеки Стаття 22. Порядок прийняття рішення про застосува...

Стаття 22. Порядок прийняття рішення про застосування і скасування заходів безпеки

Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві (ЗМІСТ) Інші закони
  • 2377

    Переглядів

  • 2377

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Заходи щодо безпеки осіб, взятих під захист, застосовуються тільки за наявності підстав, зазначених у статті 20 цього Закону. Порядок здійснення заходів безпеки визначається цим Законом, іншими актами законодавства України.

    2. Орган, який здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчий, дізнавач, прокурор, слідчий суддя, суд, одержавши заяву або повідомлення про загрозу безпеці особи, зазначеної у статті 2 цього Закону, зобов'язані перевірити цю заяву (повідомлення) і в строк не більше трьох діб, а у невідкладних випадках - негайно прийняти рішення про застосування або про відмову у застосуванні заходів безпеки. На своє рішення вони приймають мотивовану постанову чи ухвалу і передають її для виконання органу, на який покладено здійснення заходів безпеки. Ця постанова чи ухвала є обов'язковою для виконання вказаними органами.

    {Абзац перший частини другої статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4652-VI від 13.04.2012 }

    У разі наявності в заяві (повідомленні) про загрозу безпеці особи, зазначеної у статті 2 цього Закону, відомостей про кримінальне правопорушення слідчий, дізнавач, прокурор у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, починає досудове розслідування, а орган, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчий суддя, суд направляє заяву (повідомлення) відповідному органу досудового розслідування для початку досудового розслідування.

    {Абзац другий частини другої статті 22 в редакції Закону № 4652-VI від 13.04.2012 }

    Про прийняте рішення терміново в письмовій формі повідомляється заявник.

    {Частина друга статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законом № 720-IX від 17.06.2020 }

    3. Орган, якому доручено здійснення заходів безпеки, встановлює перелік необхідних заходів і способів їх реалізації, керуючись при цьому конкретними обставинами справи і необхідністю усунення існуючої загрози. Про заходи безпеки, умови їх здійснення та правила користування майном або документами, виданими з метою забезпечення безпеки, повідомляється особа, взята під захист.

    Про вжиті заходи безпеки та їх результати орган, який здійснює заходи, інформує слідчого, дізнавача, прокурора, суд, у провадженні якого знаходиться кримінальне провадження, а також слідчого суддю, якщо рішення про застосування заходів безпеки приймалося ним, а в разі усунення загрози подає відповідному органу за місцем перебування особи, взятої під захист, клопотання про скасування заходів безпеки.

    {Абзац другий частини третьої статті 22 в редакції Закону № 4652-VI від 13.04.2012 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 720-IX від 17.06.2020 }

    4. Орган, який здійснює заходи безпеки, і особа, яка береться під захист, можуть укласти договір про умови застосування цих заходів та відповідальність сторін.

    5. За наявності підстав для скасування заходів забезпечення безпеки органом, який здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчим, дізнавачем, прокурором, слідчим суддею, судом виноситься мотивована постанова чи ухвала про їх скасування, яка письмово доводиться до відома особи, зазначеної у статті 2 цього Закону.

    {Абзац перший частини п'ятої статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законами № 4652-VI від 13.04.2012 , № 720-IX від 17.06.2020 }

    Це рішення може бути оскаржено заінтересованою особою прокурору, до відповідного вищого органу, що забезпечує безпеку, а також у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, до суду.

    {Абзац другий частини п'ятої статті 22 в редакції Закону № 1697-VII від 14.10.2014 }

    Попередня

    22/28

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати