Головна Сервіси для юристів ... Закони Про внутрішній водний транспорт Стаття 65. Перевірки суден внутрішнього плавання

Стаття 65. Перевірки суден внутрішнього плавання

Про внутрішній водний транспорт (ЗМІСТ) Інші закони
  • 937

    Переглядів

  • 937

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Перевірки суден внутрішнього плавання проводяться посадовою особою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, у визначених цим Законом випадках.

    Перевірки суден проводяться відповідно до правил контролю суден внутрішнього плавання, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері внутрішнього водного транспорту.

    2. Перевірки суден внутрішнього плавання проводяться у таких випадках:

    1) за заявою судновласника;

    2) після аварійної події з судном;

    3) для перевірки виконання припису посадової особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, щодо усунення порушення вимог безпеки судноплавства;

    4) при виявленні ознак:

    скидання з судна забруднюючих речовин або сміття;

    завантаження судна понад вантажну марку або з порушенням правил перевезення небезпечних вантажів;

    невідповідності стану корпусу судна, його механізмів та обладнання вимогам безпеки судноплавства;

    незабезпечення кругового огляду з поста керування судном;

    невідповідності розмірів судна габаритам суднового ходу;

    виходу в рейс без надання інформації про це річковій інформаційній службі.

    3. Перевірки суден внутрішнього плавання здійснюються без затримання суден:

    1) під час стоянки суден;

    2) під час очікування проходження суднами судноплавних шлюзів;

    3) згідно із заявою судновласника під час перебування судна в рейсі.

    Перевірки судна внутрішнього плавання здійснюються у присутності капітана (судноводія).

    Капітан (судноводій) може уповноважити особу із числа членів екіпажу для надання судна внутрішнього плавання для проведення перевірки.

    4. За результатами перевірки посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, складає акт перевірки, в якому зазначає:

    1) дату складання;

    2) найменування органу державного нагляду (контролю), посаду, прізвище та власне ім’я посадової особи, яка здійснила перевірку;

    3) найменування юридичної особи або прізвище та власне ім’я фізичної особи - власника судна;

    4) прізвище та власне ім’я капітана (судноводія) та уповноваженої особи (за наявності);

    5) інформацію про відсутність порушень вимог безпеки судноплавства або про наявність порушення таких вимог (з посиланням на відповідну норму законодавства), яке не перешкоджає подальшій експлуатації чи плаванню судна, але потребує усунення у визначений в акті строк, або про наявність порушення вимог безпеки судноплавства (з посиланням на відповідну норму законодавства), яке перешкоджає подальшій експлуатації чи плаванню судна і потребує усунення у визначений в акті строк;

    6) приписи, що надаються капітану судна (судноводію) щодо змісту і строку усунення порушень вимог безпеки судноплавства, умов і строку заборони експлуатації або плавання судна (за наявності підстав для надання таких приписів).

    Якщо капітан судна (судноводій) або уповноважена ним особа не погоджується з актом перевірки, такий акт перевірки підписується із зауваженнями, які є його невід’ємною частиною.

    У разі відмови капітана судна (судноводія) або уповноваженої ним особи від підписання акта перевірки посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, вносить до акта перевірки відповідний запис.

    Перевірка судна внутрішнього плавання завершується врученням капітану судна (судноводію) посадовою особою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, одного примірника акта перевірки і припису (за наявності).

    Приписи посадової особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, є обов’язковими до виконання.

    5. Правилами контролю суден внутрішнього плавання встановлюються детальні процедури перевірки суден, права та обов’язки посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, форми акта перевірки судна, приписів щодо змісту і строку усунення порушень вимог безпеки судноплавства, порядок оскарження дій особи, яка проводить перевірку.

    6. Капітан судна (судноводій) або уповноважена ним особа зобов’язані забезпечити посадовій особі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, яка проводить перевірку судна:

    1) доступ на судно, до суднових приміщень;

    2) ознайомлення з судновими документами, іншою судновою документацією;

    3) можливість вільного спілкування з членами екіпажу;

    4) можливість перевірки суднових експлуатаційних процедур;

    5) можливість присутності під час проведення навчальних суднових тривог, що проводяться на вимогу такої посадової особи.

    У разі відсутності капітана (судноводія) або уповноваженої ним особи на судні внутрішнього плавання під час проведення перевірки посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, має право провести таку перевірку у присутності уповноваженого працівника органів або підрозділів Національної поліції України.

    7. Перевірка суден посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, здійснюється безоплатно.

    8. Дія цієї статті не поширюється на малі, спортивні, прогулянкові судна і водні мотоцикли.

    Попередня

    65/75

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати