Головна Сервіси для юристів ... Закони Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту Стаття 18. Посвідчення та нагрудні знаки для осіб, на яких поширюється чинність цього Закону Стаття 18. Посвідчення та нагрудні знаки для осіб,...

Стаття 18. Посвідчення та нагрудні знаки для осіб, на яких поширюється чинність цього Закону

Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту (ЗМІСТ) Інші закони
Додати в обране

Ветеранам війни вручаються посвідчення та нагрудні знаки. Порядок виготовлення та видачі посвідчень і знаків встановлюється Кабінетом Міністрів України та міжнародними договорами, в яких бере участь Україна.

/-{Зміни до частини першої статті 18, прийняті Законом України № 2121-IX від 15.03.2022 , внести неможливо (відсутні слова, які потрібно замінити)}-/

Особам, зазначеним у частині першій статті 16 - 1 цього Закону, видається посвідчення "Постраждалий учасник Революції Гідності". Порядок виготовлення та видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України.

{Статтю 18 доповнено частиною другою згідно із Законом № 2203-VIII від 14.11.2017 }

Ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності, які мають право на одночасне отримання посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни та постраждалого учасника Революції Гідності, видається лише одне посвідчення за їхнім вибором.

{Статтю 18 доповнено частиною третьою згідно із Законом № 2203-VIII від 14.11.2017 }

Учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни та постраждалим учасникам Революції Гідності, які одночасно є особами, на яких поширюється чинність цього Закону згідно із статтею 10 цього Закону, видається одне посвідчення за їхнім вибором, у якому робиться відмітка про встановлення іншого правового статусу.

{Статтю 18 доповнено частиною четвертою згідно із Законом № 2203-VIII від 14.11.2017 }

Особам, які мають право на одночасне отримання посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни та члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, видається одне посвідчення за їх вибором.

{Статтю 18 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2121-IX від 15.03.2022 }

Електронне посвідчення ветерана (далі - е-посвідчення ветерана) - посвідчення ветерана у формі електронного відображення інформації, що містить відомості про особу, зазначену у статтях 6-10, 16 - 1 цього Закону, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом), який забезпечує перехід за посиланням на відповідний підтверджувальний запис в електронних реєстрах Єдиного державного реєстру ветеранів війни, яке формується у разі виявлення бажання запитувача, і підтверджує його статус. Невід’ємною частиною е-посвідчення ветерана є відцифрований образ обличчя, що міститься в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни або відображається в е-паспорті/е-паспорті для виїзду за кордон, за згодою особи.

{Статтю 18 доповнено частиною згідно із Законом № 1954-IX від 14.12.2021 }

Е-посвідчення ветерана формується безоплатно за бажанням особи, на ім’я якої видано відповідне посвідчення, оформлюється із застосуванням засобів Реєстру та використовується на території України для підтвердження відповідного статусу, отримання пільг та компенсацій.

{Статтю 18 доповнено частиною згідно із Законом № 1954-IX від 14.12.2021 }

Е-посвідчення ветерана може пред’являтися особою замість та без додаткового пред’явлення посвідчення, виданого особі, зазначеній у статтях 6-10, 16 - 1 цього Закону.

{Статтю 18 доповнено частиною згідно із Законом № 1954-IX від 14.12.2021 }

Е-посвідчення ветерана може подаватися та застосовуватися також у випадках, якщо законодавством передбачено подання та застосування копії посвідчення, виданого особі, зазначеній у статтях 6-10, 16 - 1 цього Закону.

{Статтю 18 доповнено частиною згідно із Законом № 1954-IX від 14.12.2021 }

Е-посвідчення ветерана формується засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема через його мобільний застосунок.

{Статтю 18 доповнено частиною згідно із Законом № 1954-IX від 14.12.2021 }

Для формування е-посвідчення ветерана використовуються відомості, передані до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг відповідно до вимог законодавства з Реєстру та інформаційних (автоматизованих), інформаційно-комунікаційних, комунікаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, держателями (адміністраторами) яких є органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

{Статтю 18 доповнено частиною згідно із Законом № 1954-IX від 14.12.2021 }

Порядок формування е-посвідчення ветерана та його перевірки органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами визначається Кабінетом Міністрів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи зобов’язані забезпечити перевірку е-посвідчення ветерана, що пред’являється громадянином України.

{Статтю 18 доповнено частиною згідно із Законом № 1954-IX від 14.12.2021 }

{Стаття 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 488/95-ВР від 22.12.95 }

Попередня

24/29

Наступна
Додати в обране
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст