Стаття 19-1. Затвердження типу

Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України (ЗМІСТ) Інші закони
  • 223

    Переглядів

  • 223

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Затвердження типу здійснюється органом затвердження типу відповідно до вимог технічних регламентів та положень цього Закону.

    2. Підприємство (установа, організація) уповноважується на виконання функцій органу затвердження типу центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, відповідно до вимог технічних регламентів та положень цього Закону.

    3. Для виконання функцій органу затвердження типу підприємство (установа, організація) повинно відповідати таким загальним вимогам:

    1) є юридичною особою - резидентом України незалежно від форми власності;

    2) має підтверджену компетентність у сфері оцінки відповідності технічних засобів для агропромислового комплексу;

    3) кожний працівник із числа не менш як половини штатного персоналу, відповідального за виконання завдань у сфері оцінки відповідності технічних засобів для агропромислового комплексу, має не менше одного року сукупного досвіду виконання робіт з оцінки відповідності протягом останніх трьох років;

    4) має у своїй структурі акредитовану випробувальну лабораторію або володіє 50 і більше відсотками статутного капіталу акредитованої випробувальної лабораторії, яка є юридичною особою, для проведення принаймні деяких видів випробувань усіх чи окремих видів (категорій, груп) продукції, або уклало угоду з технічною службою щодо проведення випробувань і перевірки сільськогосподарських та лісогосподарських транспортних засобів, їх компонентів;

    5) уклало договір страхування відповідальності перед третіми особами на час виконання функцій органу затвердження типу;

    6) відповідає спеціальним вимогам, визначеним відповідним технічним регламентом, а якщо такі вимоги не визначені технічним регламентом, - спеціальним вимогам, визначеним Кабінетом Міністрів України.

    4. До функцій органу затвердження типу належать:

    1) діяльність із затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських транспортних засобів, їх компонентів;

    2) прийняття рішень щодо передачі окремих функцій з випробування і перевірки сільськогосподарських та лісогосподарських транспортних засобів, їх компонентів, у тому числі з оцінювання та перевірки процедур їх виробництва, технічним службам;

    3) перевірка заходів виробника із забезпечення відповідності виробництва транспортних засобів;

    4) видача, відмова у видачі, скасування сертифікатів затвердження типу;

    5) перевірка результативності здійснення виробником коригувальних заходів для усунення ризиків, що становлять сільськогосподарські та лісогосподарські транспортні засоби, їх компоненти для життя чи здоров’я людей, для тварин або рослин, для довкілля чи природних ресурсів, для національної безпеки;

    6) інші функції, визначені законодавством.

    5. Видача, відмова у видачі, скасування сертифікатів затвердження типу здійснюються відповідно до вимог технічних регламентів.

    Орган затвердження типу зобов’язаний вести перелік (реєстр) виданих ним, у тому числі скасованих, сертифікатів затвердження типу та подавати відповідну інформацію до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику.

    6. Уповноваження підприємства (установи, організації) на виконання функцій органу затвердження типу припиняється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, у разі недодержання вимог технічних регламентів або положень цього Закону.

    {Розділ VII доповнено статтею 19 - 1 згідно із Законом № 2296-IX від 31.05.2022 }

    Розділ VIII
    ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ НАГЛЯД У СИСТЕМІ ІНЖЕНЕРНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ

    Попередня

    20/26

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати