Головна Сервіси для юристів ... Закони Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років Стаття 6. Реабілітованим громадянам відповідно до цього Закону час тримання під вартою, відбування покарання в місцях позбавлення волі, заслання або перебування на примусовому лікуванні зараховується у потрійному розмірі в стаж роботи для призначення трудових пенсій. Стаття 6. Реабілітованим громадянам відповідно до ...

Стаття 6. Реабілітованим громадянам відповідно до цього Закону час тримання під вартою, відбування покарання в місцях позбавлення волі, заслання або перебування на примусовому лікуванні зараховується у потрійному розмірі в стаж роботи для призначення трудових пенсій.

Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років (ЗМІСТ) Інші закони
  • 709

    Переглядів

  • 709

    Переглядів

  • Додати в обране

    {Частина перша статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2325-VIII від 13.03.2018 }

    Реабілітованим громадянам, які потребують поліпшення житлових умов, надається право на першочергове одержання житла.

    В разі смерті реабілітованої особи це право зберігається за одним з подружжя, якщо вони не створили нову сім'ю, а також за батьками і дітьми, які проживали спільно до арешту і у зв'язку з застосуванням репресій втратили право на займане жиле приміщення та потребують поліпшення житлових умов.

    Реабілітовані особи, які проживають у сільській місцевості, мають право на одержання безпроцентної позики та першочергове забезпечення будівельними матеріалами для будівництва житла.

    Якщо реабілітована відповідно до цього Закону особа стала особою з інвалідністю внаслідок репресій або є пенсіонером, їй надається також право на:

    {Абзац перший частини п’ятої статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2249-VIII від 19.12.2017 , № 2325-VIII від 13.03.2018 }

    - {Дію абзацу другого частини п’ятої статті 6 зупинено на 2024 рік згідно із Законом № 3460-IX від 09.11.2023 } одержання пільгових путівок для санаторно-курортного лікування та відпочинку;

    - за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і відсутності протипоказань до керування ним - забезпечення автомобілем безоплатно, за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і протипоказань до керування ним - забезпечення автомобілем з правом передачі керування автомобілем члену сім'ї на пільгових умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України;

    {Абзац третій частини п'ятої статті 6 в редакції Закону № 1760-VI від 15.12.2009 }

    - безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі) та на автомобільному транспорті загального користування (за винятком таксі) в сільській місцевості в межах адміністративного району за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі;

    {Абзац четвертий частини п'ятої статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1812-VIII від 17.01.2017 }

    - зниження оплати жилої площі та комунальних послуг на 50 процентів в межах норм, передбачених чинним законодавством;

    - позачергове надання медичної допомоги і 50-процентне зниження вартості ліків за рецептом;

    - переважне право на вступ до садівницьких товариств, першочергове право на вступ до житлово-будівельних кооперативів;

    - першочергове встановлення телефону.

    Особам, реабілітованим відповідно до цього Закону, із числа тих, яких було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув’язнення) або обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу, за їх вибором надаються пільги та інші соціальні гарантії, передбачені цією статтею або статтею 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а особам із числа таких осіб, яким встановлено інвалідність, - статтею 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" або пунктом "г" статті 77 Закону України "Про пенсійне забезпечення", або статтею 47 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

    {Статтю 6 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2542-VIII від 18.09.2018 }

    Особи, реабілітовані відповідно до цього Закону, мають право на безоплатну правничу допомогу відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу" щодо питань, пов’язаних з реабілітацією.

    {Частина статті 6 в редакції Закону № 5477-VI від 06.11.2012 - набирає чинності поетапно після початку діяльності центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги - див. розділ II Закону № 5477-VI від 06.11.2012 ; в редакції Закону № 3022-IX від 10.04.2023 }

    Реабілітованим, які мають право на передбачені цим Законом пільги, видається посвідчення єдиного зразка, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

    Видача цього посвідчення проводиться за місцем проживання виконавчими органами відповідних сільських, селищних, міських рад, у тому числі обраними об’єднаними територіальними громадами.

    {Частина статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2325-VIII від 13.03.2018 }

    Чинність статей 4, 5 та 6 цього Закону поширюється на жертви політичних репресій, що були реабілітовані до прийняття цього Закону.

    {Частину статті 6 виключено на підставі Закону № 2325-VIII від 13.03.2018 }

    Попередня

    10/15

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати