Головна Сервіси для юристів ... Закони Про радіочастотний ресурс України Стаття 42. Порядок отримання дозволів на експлуатацію Стаття 42. Порядок отримання дозволів на експлуата...

Стаття 42. Порядок отримання дозволів на експлуатацію

Про радіочастотний ресурс України (ЗМІСТ) Інші закони
  • 2423

    Переглядів

  • 2423

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Користувачі радіочастотного ресурсу України повинні отримувати дозволи на експлуатацію відповідних радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв, крім засобів та пристроїв, використання яких здійснюється на бездозвільній основі відповідно до цього Закону. Перелік радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, на експлуатацію яких потрібен дозвіл, визначається національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

    {Частина перша статті 42 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1193-VII від 09.04.2014 }

    2. Дозволи на експлуатацію у смугах загального користування видаються на бланках, зразки яких затверджуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

    {Частина друга статті 42 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5316-VI від 02.10.2012 }

    3. Дозволи на експлуатацію у смугах радіочастот загального користування видає УДЦР на платній основі у порядку, встановленому національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації. Дозволи на експлуатацію у смугах радіочастот спеціального користування видає Генеральний штаб Збройних Сил України.

    {Частина третя статті 42 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2391-VI від 01.07.2010 }

    4. Термін дії дозволу на експлуатацію не може бути меншим за термін дії відповідної ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України або відповідної ліцензії на мовлення чи дозволу на тимчасове мовлення. Для загальних користувачів, яким не потрібна ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України, термін дії дозволу на експлуатацію не може бути меншим за п'ять років, якщо інше не передбачено Планом використання радіочастотного ресурсу України або не заявлено суб'єктом господарювання.

    {Частина четверта статті 42 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2391-VI від 01.07.2010 , № 2244-VIII від 07.12.2017 }

    5. Юридична та/або фізична особа, яка має намір здійснювати експлуатацію радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв, особисто, через уповноважений ним орган чи особу або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до УДЦР. Форма заяви встановлюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

    6. Заява повинна містити позиції щодо радіочастот (смуг радіочастот), необхідних для експлуатації радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв, термінів проведення приймальних випробувань радіоелектронних засобів на місці експлуатації, а також термінів початку та повного освоєння замовлених радіочастот (смуг радіочастот).

    7. До заяви про видачу дозволу на експлуатацію заявник додає:

    1) для радіоаматорів - копію документа, що посвідчує особу;

    {Пункт 1 частини сьомої статті 42 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3205-VI від 07.04.2011 ; в редакції Закону № 5410-VI від 02.10.2012 }

    2) копію висновку щодо електромагнітної сумісності;

    3) для радіоелектронних засобів мовлення - копію ліцензії на мовлення (або копію рішення про дозвіл на тимчасове мовлення) або копію ліцензії оператора багатоканальної телемережі, або подання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення для багатоканальних телемереж, які передбачають використання радіочастотного ресурсу України;

    {Пункт 3 частини сьомої статті 42 із змінами, внесеними згідно із Законами № 3317-IV від 12.01.2006 , № 2244-VIII від 07.12.2017 }

    4) документ, що підтверджує оплату за висновок щодо електромагнітної сумісності.

    8. Забороняється вимагати від заявників на отримання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів інші документи, не передбачені цим Законом.

    9. Усі подані заявником документи після реєстрації заяви формуються в окрему справу.

    10. Заява про видачу дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів залишається без розгляду, якщо:

    1) заява подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень;

    2) документи оформлені та подані з порушенням вимог цієї статті.

    {Пункт 2 частини десятої статті 42 в редакції Закону № 3380-IV від 19.01.2006 }

    11. У разі залишення заяви про видачу дозволу на експлуатацію без розгляду УДЦР протягом тижня від дати реєстрації заяви інформує заявника в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав.

    12. У разі усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення заяви без розгляду, заявник може повторно подати заяву про видачу дозволу на експлуатацію.

    13. Дозвіл на експлуатацію видається на кожний окремий радіоелектронний засіб або випромінювальний пристрій.

    14. УДЦР та Генеральний штаб Збройних Сил України ведуть реєстр присвоєнь радіочастот та несуть відповідальність за його достовірність.

    15. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, публікує інформацію щодо процедур видачі дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв у своєму офіційному бюлетені та на веб-сайті.

    Попередня

    44/61

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати