Прикінцеві та перехідні положення

Про публічні закупівлі (ЗМІСТ) Інші закони
  • 2862

    Переглядів

  • 2862

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня його опублікування, крім розділу VI, який вводиться в дію через 12 місяців з дня його опублікування.

    2. Визнати такими, що втратили чинність з дня введення в дію цього Закону:

    1) Закон України "Про особливості здійснення закупівель неопромінених паливних елементів (твелів) для ядерних реакторів" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 28, ст. 307);

    2) Закон України "Про особливості здійснення закупівлі за державні кошти послуг поштового зв’язку, поштових марок та маркованих конвертів" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 19-20, ст. 185).

    3. Пункт 19 частини п’ятої статті 3 цього Закону діє до 1 квітня 2023 року.

    {Пункт 3 розділу Х із змінами, внесеними згідно із Законом № 2229-IX від 21.04.2022 }

    3 - 1 . Установити, що на період дії встановленого Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є лікарські засоби, вакцини або інші медичні імунобіологічні препарати, розхідні матеріали для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичні вироби для вакцинації від COVID-19, медичне обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, системи постачання медичних газів, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19). Перелік таких лікарських засобів та порядок їх закупівлі затверджуються Кабінетом Міністрів України.

    За результатами такої закупівлі в електронній системі закупівель замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього, звіт про виконання договору про закупівлю відповідно до статті 10 цього Закону.

    У разі недотримання вимог щодо публікації таких звітів винні особи притягаються до відповідальності відповідно до закону.

    Установити, що на період дії встановленого Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", закупівля товарів (крім лікарських засобів, вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичних виробів для вакцинації від COVID-19, медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, систем постачання медичних газів), робіт та послуг, пов’язаних з проектуванням та встановленням систем постачання медичних газів (у тому числі кисневих станцій, кріогенних ємностей, мереж централізованого киснепостачання та їх складових), а також інших послуг, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), здійснюється в порядку, встановленому цим Законом для спрощених закупівель.

    {Абзац четвертий пункту 3 - 1 розділу X в редакції Закону № 1901-IX від 18.11.2021 }

    {Розділ X доповнено пунктом 3 - 1 згідно із Законом № 530-IX від 17.03.2020, з урахуванням змін, внесених Законом № 540-IX від 30.03.2020 ; в редакції Закону № 1599-IX від 01.07.2021 }

    3 - 2 . Установити, що до 24 серпня 2021 року замовники, визначені Кабінетом Міністрів України, можуть здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення заходів з відзначення 30-ї річниці незалежності України, згідно з переліком товарів, робіт і послуг, затвердженим Кабінетом Міністрів України, за переговорною процедурою, встановленою статтею 40 цього Закону. При цьому замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через п’ять днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

    {Розділ X доповнено пунктом 3 - 2 згідно із Законом № 1530-IX від 03.06.2021 }

    3 - 3 . Установити, що до 28 червня 2021 року закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення заходів з відзначення 25-ї річниці Конституції України, здійснюються замовниками за переговорною процедурою, встановленою статтею 40 цього Закону. При цьому замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через п’ять днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

    {Розділ X доповнено пунктом 3 - 3 згідно із Законом № 1530-IX від 03.06.2021 }

    {Пункт 3 - 4 розділу X виключено на підставі Закону № 3622-IX від 21.03.2024 }

    3 - 5 . Установити, що до 1 жовтня 2022 року закупівля робіт, необхідних для забезпечення будівництва Дністровської гідроакумулюючої електростанції (у тому числі супровідні до таких робіт товари та послуги), може здійснюватися шляхом застосування переговорної процедури закупівлі із зазначенням в електронній системі закупівель умови, визначеної абзацом четвертим пункту 2 частини другої статті 40 цього Закону, та не потребує документального підтвердження умови застосування. Договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі укладається у строк не раніше ніж через п’ять днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

    {Розділ X доповнено пунктом 3 - 5 згідно із Законом № 2009-IX від 26.01.2022 }

    3 - 6 . Установити, що до 1 жовтня 2022 року закупівля робіт, необхідних для ремонту, модернізації чи реконструкції компресорних станцій "Диканька", "Долина-2", "Бердичів", "Красилів", "Комарно", "Ужгород", "Росош", "Первомайська", "Лубни", "Яготин", "Долина", "Тернопіль", "Рогатин", "Богородчани", "Олександрівка", "Машівська", "Більче-Волиця", дотискувальної компресорної станції "Богородчани" (у тому числі супровідні до таких робіт товари та послуги), може здійснюватися у суб’єкта господарювання, який здійснює виробництво газотурбінного обладнання та включений до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, шляхом застосування переговорної процедури закупівлі із зазначенням в електронній системі закупівель умови, визначеної абзацом четвертим пункту 2 частини другої статті 40 цього Закону, та не потребує документального підтвердження умови застосування. Договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі укладається у строк не раніше ніж через п’ять днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

    {Розділ X доповнено пунктом 3 - 6 згідно із Законом № 2009-IX від 26.01.2022 }

    3 - 7 . Установити, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом (далі - Особливості), визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3 - 8 цього розділу.

    {Розділ X доповнено пунктом 3 - 7 згідно із Законом № 2526-IX від 16.08.2022 ; в редакції Закону № 3988-IX від 19.09.2024 }

    3 - 8 . Установити, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, у разі здійснення замовником закупівлі, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору.

    У разі укладення договорів про закупівлю, зазначених в абзацах другому, третьому частини першої статті 41 цього Закону, без використання електронної системи закупівель у випадках, встановлених Особливостями, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель інформацію, визначену пунктами 10 і 11 частини першої статті 10 цього Закону, в порядку та на умовах, що ними визначені. При цьому істотні умови таких договорів не можуть змінюватися після їх підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, визначених Особливостями.

    У випадках, передбачених абзацами першим, другим цього пункту, замовники можуть не оприлюднювати інформацію про своє місцезнаходження та/або місцезнаходження постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг), та/або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника та/або постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг).

    У разі закупівель товарів, робіт та послуг, необхідних для забезпечення будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, замовник протягом 10 робочих днів з дня укладення договору про закупівлю оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у такому обсязі: найменування замовника; назва предмета закупівлі; ціна, зазначена в договорі про закупівлю. У разі укладення договору про закупівлю, зазначеного в абзаці другому частини першої статті 41 цього Закону, до такого звіту додаються документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси у машинозчитувальному форматі.

    {Абзац четвертий пункту 3 - 8 розділу X набирає чинності з 22.12.2024 }

    У повідомленні про внесення змін до договору про закупівлю та/або про ціни на матеріальні ресурси для договорів про закупівлю товарів, робіт та послуг, необхідних для забезпечення будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, зазначаються такі відомості: найменування замовника, унікальний номер звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, присвоєний електронною системою закупівель; випадки для внесення змін до істотних умов договору (відповідно до випадків, визначених Особливостями); ціна, визначена в договорі про закупівлю (в разі її зміни). Таке повідомлення та документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси у машинозчитувальному форматі (у разі укладення договору про закупівлю, зазначеного в абзацах другому, третьому частини першої статті 41 цього Закону), оприлюднюються у порядку та на умовах, визначених пунктом 11 частини першої статті 10 цього Закону.

    {Абзац п’ятий пункту 3 - 8 розділу X набирає чинності з 22.12.2024 }

    {Розділ X доповнено пунктом 3 - 8 згідно із Законом № 2526-IX від 16.08.2022 ; в редакції Закону № 3988-IX від 19.09.2024 }

    4. Установити, що до 1 січня 2022 року:

    1) замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель.

    Замовник має право визначити уповноважену особу (осіб) та тендерний комітет (комітети), за умови що кожен із них буде відповідальним за організацію та проведення конкретних процедур закупівель.

    Для цілей цього Закону тендерний комітет - це службові (посадові) та інші особи замовника, призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із цим Законом.

    Тендерний комітет діє на засадах колегіальності та неупередженості.

    Членство в тендерному комітеті не повинно створювати конфлікт між інтересами замовника та учасника чи між інтересами учасників процедури закупівлі, наявність якого може вплинути на об’єктивність і неупередженість прийняття рішень щодо вибору переможця процедури закупівлі.

    Склад тендерного комітету та положення про тендерний комітет у разі створення затверджуються рішенням замовника.

    До складу тендерного комітету входять не менше п’яти осіб. У разі якщо кількість службових (посадових) осіб у штатній чисельності працівників замовника є меншою, ніж п’ять осіб, до складу тендерного комітету мають входити всі службові (посадові) особи замовника.

    Керівництво роботою тендерного комітету здійснює його голова.

    Голова тендерного комітету призначається замовником, організовує роботу комітету та несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.

    Не можуть входити до складу тендерного комітету та/або визначатися уповноваженими особами посадові особи та представники учасників, члени їхніх сімей, а також народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати міської, районної у місті, районної, обласної ради.

    Тендерний комітет планує закупівлі, складає та затверджує річний план закупівель, здійснює вибір процедури закупівлі, проводить процедури закупівель, забезпечує рівні умови для всіх учасників, об’єктивний та чесний вибір переможця, забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом, забезпечує оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до цього Закону, здійснює інші дії, передбачені цим Законом.

    Рішення тендерного комітету оформлюється протоколом із зазначенням дати прийняття рішення. У рішенні відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету, присутніми на його засіданні. У разі відмови члена тендерного комітету підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтуванням причин відмови.

    Примірне положення про тендерний комітет затверджується Уповноваженим органом;

    2) уповноважені особи підтверджують рівень володіння знаннями у сфері публічних закупівель з урахуванням вимог абзацу другого частини восьмої статті 11 цього Закону.

    5. Процедури закупівель товарів, робіт і послуг, розпочаті до введення в дію цього Закону, завершуються відповідно до порядку, що діяв до введення в дію цього Закону.

    6. Договори про закупівлю, укладені у порядку та на умовах, установлених до введення в дію цього Закону, виконуються в повному обсязі до закінчення строку, на який такі договори були укладені. Зміни до таких договорів вносяться у порядку та на умовах, встановлених до введення в дію цього Закону.

    6 - 1 . Тимчасово, з 2022 року строком на 10 років, встановлюються такі особливості здійснення закупівель, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень:

    1) замовник здійснює закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує:

    у 2022 році - 10 відсотків;

    у 2023 році - 15 відсотків;

    у 2024 році - 20 відсотків;

    у 2025 році - 25 відсотків;

    у 2026 році - 30 відсотків;

    у 2027 році - 35 відсотків;

    з 2028 року до дня завершення 10-річного строку дії цього пункту - 40 відсотків.

    Ступінь локалізації виробництва визначається самостійно виробником товару, що є предметом закупівлі, та підтверджується Уповноваженим органом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за формулою:

    СЛ = (1 - (МВ+ІВ) / С) × 100%,

    де СЛ - ступінь локалізації виробництва;

    МВ - митна вартість сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових, імпортованих на митну територію України виробником для виробництва товару, що є предметом закупівлі, гривень;

    IВ - вартість імпортних сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових, придбаних окремо та/або у складі продукції для виробництва товару, що є предметом закупівлі, у постачальника - резидента України, без урахування податку на додану вартість, гривень;

    С - собівартість товару, що є предметом закупівлі, гривень.

    Уповноважений орган формує та веде перелік товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва, який оприлюднюється на його офіційному веб-сайті.

    Уповноважений орган здійснює моніторинг дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

    Кабінет Міністрів України за погодженням із комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання промислової політики та розвитку окремих галузей виробництва, може щороку, не пізніше 31 жовтня, змінювати ступінь локалізації виробництва на наступний календарний рік до 5 відсотків у бік зменшення або до 10 відсотків у бік збільшення щодо кожного окремого товару, що є предметом закупівлі, визначеного підпунктом 2 цього пункту.

    Кабінет Міністрів України за погодженням із комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання промислової політики та розвитку окремих галузей виробництва, може зменшити ступінь локалізації виробництва для проведення окремої закупівлі товару, визначеного підпунктом 2 цього пункту;

    2) особливості здійснення закупівель, визначені цим пунктом, застосовуються до таких товарів:

    дизель-генераторні установки;

    генераторні установки з двигуном із іскровим запалюванням;

    турбогенераторні установки;

    трансформатори;

    трансформатори з рідинним діелектриком;

    трансформатори напруги;

    вимірювальні трансформатори;

    трансформатори живлення;

    електричні конденсатори;

    конденсатори постійної ємності;

    конденсатори змінної та регульованої ємності;

    автомобілі швидкої допомоги;

    транспортні засоби для перевезення пацієнтів;

    мототранспортні засоби для перевезення 10 і більше осіб;

    міські та туристичні автобуси;

    громадські автобуси;

    двосекційні автобуси;

    низькопідлогові автобуси;

    туристичні автобуси;

    мототранспортні вантажні засоби;

    автоцистерни;

    автоцистерни для перевезення паливно-мастильних матеріалів;

    самоскиди;

    фургони;

    великовантажні мототранспортні засоби;

    автокрани та вантажні автомобілі-самоскиди;

    вантажні автомобілі з підіймальними платформами;

    вантажні автомобілі-самоскиди;

    мототранспортні засоби спеціального призначення;

    пересувні бурові вежі;

    пожежні транспортні засоби;

    пожежні автомобілі з поворотною драбиною;

    пожежні автоцистерни;

    пожежні автомобілі;

    транспортні засоби аварійно-ремонтного призначення;

    підмітально-прибиральні машини;

    підмітально-збиральні машини з вакуумно-пневматичною системою;

    поливальні машини;

    сміттєвози та асенізаційні машини;

    сміттєвози;

    сміттєзбиральні машини;

    вантажоперевізні транспортні засоби;

    електробуси;

    кузови, причепи та напівпричепи;

    кузови транспортних засобів;

    причепи, напівпричепи та пересувні контейнери;

    причепи та напівпричепи;

    напівпричепи;

    причепи;

    причепи загального призначення;

    залізничні та трамвайні локомотиви і рейковий рухомий склад та супутні деталі;

    залізничні локомотиви та тендери;

    локомотиви;

    локомотивні тендери;

    рейковий рухомий склад;

    вантажні залізничні вагони;

    транспортні засоби для ремонту та обслуговування залізничних доріг;

    залізничні та трамвайні пасажирські вагони і тролейбуси;

    трамвайні пасажирські вагони;

    залізничні пасажирські вагони;

    тролейбуси;

    залізничні вагони;

    багажні вагони та вагони спеціального призначення;

    самохідні частини;

    вертольоти, літаки, космічні та інші літальні апарати з двигуном;

    вертольоти та літаки;

    вертольоти;

    двигуни для повітряних літальних апаратів;

    турбореактивні двигуни;

    турбогвинтові двигуни;

    реактивні двигуни;

    навчально-тренувальні літаки;

    пошуково-рятувальні вертольоти;

    турбіни та мотори;

    парові турбіни;

    гідравлічні турбіни;

    водяні колеса;

    насоси та компресори;

    насоси;

    насоси для рідин;

    відцентрові насоси та підіймачі рідин;

    підіймачі рідин;

    відцентрові насоси;

    компресори;

    газові компресори;

    роторні компресори;

    повітряні компресори;

    турбокомпресори;

    поршневі об’ємні компресори;

    машини спеціального призначення різні;

    гірничодобувне та будівельне обладнання;

    врубові та тунелепрохідні, бурильні чи прохідницькі машини для добування вугілля чи гірських порід;

    прохідні комбайни;

    прохідні машини;

    машини для земляних і землерийних робіт та їх частини;

    машини для земляних робіт;

    фронтальні ковшові навантажувачі зі зворотною лопатою;

    механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка;

    механічні лопати;

    механічні ковшові навантажувачі;

    землерийні машини;

    механічні екскаватори;

    машини для змішування гравію з бітумом;

    3) Кабінет Міністрів України за погодженням із комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання промислової політики та розвитку окремих галузей виробництва, може затверджувати додатковий перелік товарів, що належать виключно до продукції переробної промисловості, в якому встановлює вимоги щодо їх ступеня локалізації виробництва в розмірі, що не перевищує ступінь локалізації виробництва, встановлений підпунктом 1 цього пункту на відповідний рік.

    До зазначеного додаткового переліку товарів не включаються товари, визначені підпунктом 2 цього пункту.

    Замовник здійснює закупівлю товарів, включених до додаткового переліку товарів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, виключно у випадку, якщо їх ступінь локалізації виробництва перевищує або дорівнює ступеню локалізації виробництва, встановленому у зазначеному додатковому переліку товарів;

    4) у разі здійснення замовником закупівлі робіт чи послуг, якщо виконання таких робіт чи надання послуг передбачає набуття замовником у власність товарів, визначених цим пунктом, процедури закупівлі таких робіт чи послуг здійснюються з урахуванням особливостей, встановлених цим пунктом.

    Цей пункт не застосовується до закупівель, які підпадають під дію положень Закону України "Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі", а також положень про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

    {Розділ X доповнено пунктом 6 - 1 згідно із Законом № 1977-IX від 16.12.2021 }

    6 - 2 . Установити, що у період до 31 березня 2025 року вимоги цього Закону, крім вимог, встановлених абзацом другим цього пункту, не застосовуються у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини першої статті 2 цього Закону, які здійснюють діяльність в одній або кількох із таких сфер: забезпечення транспортування, розподілу, зберігання (закачування, відбору) та постачання природного газу на користь третіх осіб (замовників), видобутку природного газу та надання послуг установки LNG, розробки родовищ нафти і газу, видобутку нафти, здійснюють закупівлі таких предметів закупівлі: обладнання для генерації електричної та/або теплової енергії, зокрема: газопоршневі, газотурбінні, мазутні установки та/або електростанції, в тому числі когенераційні та/або модульні; блочно-модульні котельні; дизельні та/або бензинові, та/або газові генератори, а також товари, роботи або послуги, необхідні для придбання, та/або транспортування, та/або улаштування, та/або розміщення, та/або приєднання до систем передачі та/або розподілу електричної енергії, та/або приєднання до газотранспортної та/або газорозподільної систем, та/або введення в експлуатацію, та/або безпосередньої експлуатації такого обладнання.

    За результатами закупівлі, здійсненої відповідно до цього пункту, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3 - 8 цього розділу. Разом із звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до нього.

    {Розділ X доповнено пунктом 6 - 2 згідно із Законом № 3988-IX від 19.09.2024 }

    6 - 3 . Установити, що у період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, вимоги цього Закону, крім вимог, встановлених абзацом другим цього пункту, не застосовуються у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини першої статті 2 цього Закону, які здійснюють діяльність в одній або кількох із таких сфер: забезпечення транспортування, розподілу, зберігання (закачування, відбору) та постачання природного газу на користь третіх осіб (замовників), видобутку природного газу та надання послуг установки LNG, розробки родовищ нафти і газу, видобутку нафти, здійснюють закупівлі предметів закупівлі, визначених пунктом 6 - 2 цього розділу, за кошти кредитів, позик, грантів, що надані Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією, Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій, Міжнародною асоціацією розвитку, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком, Північним інвестиційним банком, а також іншими міжнародними валютно-кредитними організаціями та/або за участю (шляхом кредитування, страхування, гарантування, поручительства) іноземного експортно-кредитного агентства/іноземної держави та/або іноземними банками, які мають кредитний рейтинг за міжнародною шкалою не нижчий, ніж рівень "ВВВ" за класифікацією рейтингового агентства "Fitch Ratings" або власником яких повністю або частково є іноземна держава, через уповноважену такою організацією/агентством/державою/банком особу, якщо розмір фінансування закупівлі за рахунок такого кредиту/позики/гранту становить не менше 50 відсотків від вартості такої закупівлі.

    За результатами закупівлі, здійсненої відповідно до цього пункту, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3 - 8 цього розділу. Разом із звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до нього.

    {Розділ X доповнено пунктом 6 - 3 згідно із Законом № 3988-IX від 19.09.2024 }

    7. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

    1) у Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):

    статтю 38 викласти в такій редакції:

    " Стаття 38. Строки накладення адміністративного стягнення

    Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).

    Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п’ятій цієї статті.

    Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого частинами третьою - шостою статті 164 - 14 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

    Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212 - 15 , 212 - 21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

    Адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтями 204 - 1 і 204 - 2 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня їх виявлення, але не пізніше року з дня їх вчинення, а у разі вчинення таких правопорушень іноземцями або особами без громадянства, стосовно яких у встановленому законом порядку прийнято рішення про примусове повернення чи примусове видворення з України, - протягом часу, необхідного для їх виїзду з України, але не пізніше строку, визначеного законом для виїзду цих осіб з України чи забезпечення їх примусового видворення з України.

    У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження";

    статтю 164 - 14 викласти в такій редакції:

    " Стаття 164 - 14 . Порушення законодавства про закупівлі

    Порушення порядку визначення предмета закупівлі; несвоєчасне надання або ненадання замовником роз’яснень щодо змісту тендерної документації; тендерна документація складена не у відповідності із вимогами закону; розмір забезпечення тендерної пропозиції, встановлений у тендерній документації, перевищує межі, визначені законом; неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі, що здійснюються відповідно до положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)"; ненадання інформації, документів у випадках, передбачених законом; порушення строків розгляду тендерної пропозиції -

    {Абзац дванадцятий підпункту 1 пункту 7 розділу X в редакції Закону № 530-IX від 17.03.2020 , з урахуванням змін, внесених Законом № 540-IX від 30.03.2020 }

    тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -

    тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону; застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом; внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни; порушення строків оприлюднення тендерної документації -

    тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника від тисячі п’ятсот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Дії, передбачені частиною третьою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -

    тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Невиконання рішення Антимонопольного комітету України як органу оскарження за результатами розгляду скарг суб’єктів оскарження, подання яких передбачено законом, -

    тягне за собою накладення штрафу на керівника замовника від двох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Укладення договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених законом, -

    тягне за собою накладення штрафу на керівника замовника від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";

    у статті 221 цифри "164 - 5 -164 - 19 " замінити словами і цифрами "164 - 5 -164 - 13 , частини третя - шоста статті 164 - 14 , статті 164 - 15 -164 - 19 ";

    частину першу статті 234 - 1 доповнити словами та цифрами "порушенням законодавства про закупівлі (частини перша і друга статті 164 - 14 )";

    в абзаці "органів державного фінансового контролю (статті 163 - 12 , 164 - 12 , 164 - 14 )" пункту 1 частини першої статті 255 цифри "164 - 14 " замінити словами і цифрами "частини третя - шоста статті 164 - 14 ";

    2) у пункті 10 частини першої статті 4 Закону України "Про санкції" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 40, ст. 2018; 2018 р., № 1, ст. 2) слова "державних закупівель" замінити словами "публічних закупівель";

    3) пункт 2 частини другої статті 62 Закону України "Про запобігання корупції" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 49, ст. 2056) викласти в такій редакції:

    "2) юридичних осіб, які є учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг), робіт дорівнює або перевищує 20 мільйонів гривень";

    4) частину другу статті 39 Закону України "Про вибори Президента України" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 14, ст. 81; 2004 р., № 20-21, ст. 291; 2009 р., № 50, ст. 754) викласти в такій редакції:

    "2. Закупівля товарів, робіт і послуг для підготовки та проведення виборів Президента України здійснюється відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі";

    5) частину другу статті 51 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 10-11, ст. 73) викласти в такій редакції:

    "2. Закупівля товарів, робіт і послуг для підготовки та проведення виборів депутатів здійснюється відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі";

    6) частину другу статті 73 Закону України "Про місцеві вибори" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 37-38, ст. 366) викласти в такій редакції:

    "2. Закупівля товарів, робіт і послуг для підготовки та проведення чергових місцевих виборів, позачергових, додаткових і перших виборів депутатів та сільських, селищних, міських голів та повторних, проміжних місцевих виборів, позачергових та перших виборів старост здійснюються відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі";

    7) у пункті 7 частини першої статті 15 Закону України "Про політичні партії в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 23, ст. 118; 2013 р., № 49-50, ст. 449) слова "Законом України "Про здійснення державних закупівель" замінити словами "Законом України "Про публічні закупівлі";

    8) в абзаці четвертому частини другої статті 1 Закону України "Про електронну комерцію" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 45, ст. 410) слова "Закону України "Про здійснення державних закупівель" замінити словами "Закону України "Про публічні закупівлі";

    9) у Законі України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 24, ст. 488):

    частину першу статті 1 доповнити пунктами 4 - 1 та 7 - 1 такого змісту:

    "4 - 1 ) воєнний стан - у значенні, визначеному в Законі України "Про правовий режим воєнного стану";

    "7 - 1 ) період проведення операції об’єднаних сил - період, під час якого вживаються заходи, передбачені Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях";

    у тексті Закону слова "у період проведення антитерористичної операції, у період введення надзвичайного стану" замінити словами "у період проведення операції об’єднаних сил, антитерористичної операції, у період введення воєнного чи надзвичайного стану";

    10) частину другу статті 2 Закону України "Про адміністративні послуги" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 32, ст. 409; 2016 р., № 51, ст. 833; 2017 р., № 27-28, ст. 312, № 31, ст. 343) доповнити пунктом 16 такого змісту:

    "16) авторизації електронних майданчиків та прийняття рішення про відключення авторизованих електронних майданчиків від електронної системи закупівель, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі";

    11) у частині третій статті 2 Закону України "Про лікарські засоби" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 22, ст. 86; 2015 р., № 24, ст. 164) слова "Законі України "Про здійснення державних закупівель" замінити словами "Законі України "Про публічні закупівлі";

    12) у Законі України "Про стандартизацію" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 31, ст. 1058):

    у частині четвертій статті 29 слова "Закону України "Про здійснення державних закупівель" замінити словами "Закону України "Про публічні закупівлі";

    друге речення абзацу сьомого пункту 3 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" викласти в такій редакції: "Закупівля зазначених послуг за рахунок коштів Державного бюджету України здійснюється відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі";

    13) у пункті 10.1 статті 10 Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 43, ст. 2030) слова "учасників, учасників попередньої кваліфікації чи виконавців" замінити словами "учасників закупівлі", слово "державних" виключити, а слова "Законом України "Про здійснення державних закупівель" замінити словами "Законом України "Про публічні закупівлі";

    14) у пункті 10 частини першої статті 9 та в частині другій статті 70 Закону України "Про Національний банк України" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 29, ст. 238; 2010 р., № 49, ст. 570; 2015 р., № 32, ст. 315) слова "Законом України "Про здійснення державних закупівель" замінити словами "Законом України "Про публічні закупівлі";

    15) у частині шостій статті 49 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 3, ст. 25) слова "Законом України "Про здійснення державних закупівель" замінити словами "Законом України "Про публічні закупівлі";

    16) у Законі України "Про Антимонопольний комітет України" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 50, ст. 472 із наступними змінами):

    у частині першій статті 1 та пункті 5 статті 3 слова "у сфері державних закупівель" замінити словами "у сфері публічних закупівель";

    у статті 7:

    у пунктах 17 - 1 та 18 частини першої слова "Законом України "Про здійснення державних закупівель" та" виключити;

    у пункті 19 частини третьої слова "та Законом України "Про здійснення державних закупівель" виключити;

    у пункті 20 частини першої статті 16 та пункті 20 частини першої статті 17 слова "та Законом України "Про здійснення державних закупівель" виключити;

    17) у Законі України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 13, ст. 110; 2014 р., № 4, ст. 61; 2018 р., № 6-7, ст. 45):

    у частині третій статті 2 слова "та перевірки закупівель" виключити;

    статтю 5 після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:

    "Порядок та підстави проведення органом державного фінансового контролю перевірок закупівель встановлюється Кабінетом Міністрів України".

    У зв’язку з цим частини другу і третю вважати відповідно частинами третьою і четвертою;

    18) у пункті 1 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських засобів та медичних виробів шляхом здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 24, ст. 164) цифри "2020" замінити цифрами "2022";

    19) у Законі України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (Відомості Верховної Ради України, 2019 р., № 21, ст. 81):

    1) частину п’яту статті 30 після слів "державною мовою" доповнити словами і цифрами "з урахуванням особливостей, визначених у статті 33 цього Закону";

    2) статтю 33 доповнити частиною шостою такого змісту:

    "6. Маркування лікарських засобів та медичних виробів, а також тексти інструкцій про їх застосування, виконуються державною мовою. Маркування лікарських засобів та медичних виробів, що підлягають закупівлі спеціалізованою організацією, яка здійснює закупівлі, на виконання угоди щодо закупівлі між центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, і відповідною спеціалізованою організацією, яка здійснює закупівлі, та тексти інструкцій щодо їх застосування можуть бути виконані мовою оригіналу".

    8. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк із дня набрання чинності цим Законом:

    привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

    забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;

    забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації положень цього Закону.

    Президент України

    П.ПОРОШЕНКО

    м. Київ
    25 грудня 2015 року
    № 922-VIII


    0/0

    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати