Головна Сервіси для юристів ... Закони Про професійну Стаття 34. Навчальний план, освітня програма

Стаття 34. Навчальний план, освітня програма

Про професійну (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1395

    Переглядів

  • 1395

    Переглядів

  • Додати в обране

    Навчальний план підготовки кваліфікованого робітника - це документ, що визначає освітній рівень вступника, цілі навчання, перелік обов'язкових навчальних предметів, механізм міжпредметних зв'язків, форми, періодичність, терміни контролю знань, умінь і навичок здобувачів освіти, їх кваліфікаційної атестації, вимоги до основних обов'язкових засобів навчання та планований рівень кваліфікації випускника.

    Освітня програма з навчального предмета - документ, що визначає зміст знань і умінь.

    Освітня програма з професійно-практичної підготовки - це документ, що визначає зміст професійних знань, умінь, навичок та способи і методи їх формування.

    {Частина третя статті 34 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1158-IV від 11.09.2003 }

    Навчальний план та освітні програми розробляються на основі освітньо-кваліфікаційної характеристики випускника або кваліфікаційних характеристик професій.

    {Частина четверта статті 34 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1158-IV від 11.09.2003 }

    Освітні програми можуть мати корекційно-розвитковий складник для осіб з особливими освітніми потребами.

    { Статтю 34 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2541-VIII від 06.09.2018 }

    Освітні програми з первинної професійної підготовки, професійно-технічного навчання, у тому числі перепідготовки чи підвищення кваліфікації робітників впродовж життя, можуть бути спрямовані на здобуття повних та/або часткових професійних кваліфікацій.

    {Статтю 34 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2312-IX від 19.06.2022 }

    Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти і науки розробляє і затверджує типові навчальні плани і типові освітні програми, які визначають загальнодержавний компонент змісту професійної (професійно-технічної) освіти і є обов'язковими для використання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти незалежно від форм власності та підпорядкування.

    {Частина статті 34 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1158-IV від 11.09.2003 }

    Заклади професійної (професійно-технічної) освіти на основі типових навчальних планів і типових освітніх програм розробляють робочі навчальні плани і робочі освітні програми, в яких відображаються зміни у відповідній галузі виробництва чи сфері послуг, і погоджують їх із замовниками робітничих кадрів та затверджують у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти і науки.

    {Частина статті 34 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1158-IV від 11.09.2003 }

    Для осіб з особливими освітніми потребами зміст та обсяг навчально-виробничого процесу, термін навчання визначаються робочими навчальними планами та робочими освітніми програмами закладу професійної (професійно-технічної) освіти, які за потреби можуть бути адаптовані для отримання знань, умінь та навичок відповідно до індивідуального навчального плану згідно з індивідуальною програмою розвитку.

    { Статтю 34 доповнено частиною згідно із Законом № 2541-VIII від 06.09.2018 }

    Попередня

    36/57

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати