Стаття 14. Прикінцеві положення

Про особливості надання публічних (ЗМІСТ) Інші закони
  • 579

    Переглядів

  • 579

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

    2. Внести до Закону України "Про адміністративні послуги" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 32, ст. 409 із наступними змінами) такі зміни:

    1) пункт 1 статті 1 викласти в такій редакції:

    "1) адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної чи юридичної особи або у разі настання події, яка є підставою для надання такої послуги, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону";

    2) у частині другій статті 3 слова "цього Закону" замінити словами "Закону України "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг" та цього Закону";

    3) у статті 9:

    частину восьму виключити;

    пункт 1 частини дев’ятої виключити.

    3. Установити, що за відсутності технічної можливості забезпечення електронної інформаційної взаємодії національних електронних інформаційних ресурсів через систему електронної взаємодії цих ресурсів порядок електронної інформаційної взаємодії, структура та формат інформації, що передається, механізм та канали інформаційного обміну, процедури взаємодії інформаційних систем, обліку інформаційних файлів визначаються держателями відповідних національних електронних інформаційних ресурсів.

    3 - 1 . У період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (далі - воєнний стан), право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності може набуватися суб’єктом господарювання на підставі подання на безоплатній основі до відповідних суб’єктів надання публічних (електронних публічних) послуг декларації про провадження господарської діяльності без отримання результату надання публічної (електронної публічної) послуги, отримання якого передбачено законодавством, крім певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.

    Порядок подання декларації про провадження господарської діяльності, перелік відомостей, що зазначаються в такій декларації, перелік певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації про провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану, та особливості надання публічної (електронної публічної) послуги визначаються Кабінетом Міністрів України.

    Певні дії щодо здійснення господарської діяльності або види господарської діяльності включаються Кабінетом Міністрів України до переліку, зазначеного в абзаці другому цього пункту, у разі, якщо провадження таких дій або видів господарської діяльності на підставі декларації про провадження господарської діяльності може призвести до настання хоча б одного з таких наслідків:

    спричинення загрози національним інтересам;

    негативний вплив на функціонування об’єктів критичної інфраструктури;

    порушення нормальних умов життєдіяльності населення;

    негативний вплив на екологічну безпеку.

    Декларація про провадження господарської діяльності може бути подана за вибором суб’єкта господарювання незалежно від задекларованого (зареєстрованого) місцезнаходження (місця проживання), місця провадження господарської діяльності або місцезнаходження відповідного об’єкта.

    Декларація про провадження господарської діяльності є чинною у період дії воєнного стану та до кінця календарного року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, але не менше трьох місяців з дня його припинення чи скасування.

    У разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про доповнення переліку певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності, право на провадження яких не може набуватися на підставі подання декларації про провадження господарської діяльності, Кабінет Міністрів України встановлює строк, протягом якого суб’єкт господарювання має звернутися до відповідного суб’єкта надання публічної (електронної публічної) послуги із заявою про отримання публічної (електронної публічної) послуги.

    Суб’єкт надання публічних (електронних публічних) послуг веде перелік поданих декларацій про провадження господарської діяльності, в яких міститься інформація про суб’єкта господарювання (для юридичної особи - організаційно-правова форма, повне і скорочене найменування (за наявності), для фізичної особи - підприємця - прізвище, ім’я, по батькові (за наявності); вид господарської діяльності/певні дії щодо здійснення господарської діяльності, що провадиться на підставі декларації про провадження господарської діяльності; місце провадження діяльності (якщо провадження діяльності обмежується територією відповідної адміністративно-територіальної одиниці); назву публічної (електронної публічної) послуги (назви публічних (електронних публічних) послуг), на заміну якої (яких) подано декларацію про провадження господарської діяльності або до якої (яких) такою декларацією вносяться зміни, та розміщує його на своєму офіційному веб-сайті.

    У разі якщо суб’єкт господарювання, який набув право на провадження господарської діяльності на підставі декларації про провадження господарської діяльності, протягом строку її чинності звернувся до суб’єкта надання публічної (електронної публічної) послуги щодо отримання публічної (електронної публічної) послуги в порядку, строки та на умовах, передбачених законодавством, декларація про провадження господарської діяльності є чинною до прийняття суб’єктом надання публічної (електронної публічної) послуги рішення про надання або про відмову в наданні публічної (електронної публічної) послуги.

    Результати надання публічних (електронних публічних) послуг, що не обумовлені міжнародними зобов’язаннями або іншими обмеженнями, встановленими законом, строк дії яких закінчується у період дії воєнного стану, вважаються такими, дію яких продовжено на період дії воєнного стану та до кінця календарного року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, але не менше трьох місяців з дня його припинення чи скасування, а періодичні, чергові платежі за ними відстрочуються на строк, зазначений у цьому пункті.

    Подання звітів або документів, вимога про подання яких передбачається законодавством з питань надання публічних (електронних публічних) послуг, здійснюється до кінця календарного року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, але не менше трьох місяців з дня його припинення чи скасування, за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи або в інший встановлений законом строк.

    {Статтю 14 доповнено пунктом 3 - 1 згідно із Законом № 3869-IX від 17.07.2024 }

    4. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:

    затвердити план заходів щодо переведення публічних послуг в електронну форму;

    забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;

    привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

    забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

    5. Кабінету Міністрів України у 2022 році поінформувати Верховну Раду України про стан виконання цього Закону.

    Президент України

    В. ЗЕЛЕНСЬКИЙ

    м. Київ
    15 липня 2021 року
    № 1689-IX


    Попередня

    14/14

    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати