Головна Сервіси для юристів ... Закони Про оренду землі Стаття 8. Суборенда земельних ділянок

Стаття 8. Суборенда земельних ділянок

Про оренду землі (ЗМІСТ) Інші закони
 • 2936

  Переглядів

 • 2936

  Переглядів

 • Додати в обране

  Орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця (крім випадків, визначених законом). Якщо протягом одного місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована земельна ділянка або її частина може бути передана в суборенду.

  {Частина перша статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2498-VIII від 10.07.2018 }

  Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому.

  Строк суборенди не може перевищувати строку, визначеного договором оренди землі. Строк суборенди земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, яка передається на земельних торгах в суборенду акціонерним товариством, товариством з обмеженою відповідальністю, 100 відсотків акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, яке утворилося шляхом перетворення державного підприємства, яка була передана зазначеному господарському товариству в оренду відповідно до статті 120 - 1 Земельного кодексу України, не може становити більше 14 років, а для земельних ділянок, переданих в суборенду для закладання та/або вирощування багаторічних насаджень (плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду), - більше 25 років.

  {Частина третя статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3272-IX від 27.07.2023 }

  У разі припинення договору оренди чинність договору суборенди земельної ділянки припиняється.

  Право суборенди земельної ділянки підлягає державній реєстрації.

  {Частина п'ята статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 340-IX від 05.12.2019 }

  За згодою сторін договір суборенди земельної ділянки посвідчується нотаріально.

  Передача в суборенду земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом, земельних ділянок (крім земельних ділянок сільськогосподарського призначення сільськогосподарських угідь), на яких розташовані цілісні майнові комплекси підприємств, установ і організацій державної або комунальної власності, а також заснованих на майні, що належить Автономній Республіці Крим, та їх структурних підрозділів, забороняється.

  {Частина сьома статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 963-IX від 04.11.2020 , № 3272-IX від 27.07.2023 }

  {Частину восьму статті 8 виключено на підставі Закону № 2498-VIII від 10.07.2018 }

  Якщо орендарем земельної ділянки є ініціатор створення індустріального парку, така земельна ділянка або її частини передаються ним у суборенду учасникам індустріального парку відповідно до земельного законодавства України без попереднього погодження з орендодавцем, якщо це не суперечить договору оренди такої земельної ділянки.

  {Статтю 8 доповнено частиною дев’ятою згідно із Законом № 818-VIII від 24.11.2015 }

  Якщо орендарем земельної ділянки є інвестор із значними інвестиціями, з яким укладено спеціальний інвестиційний договір відповідно до Закону України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями", передача в суборенду земельних ділянок державної або комунальної власності, визначених таким спеціальним інвестиційним договором як необхідні для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями, забороняється.

  {Статтю 8 доповнено частиною десятою згідно із Законом № 1116-IX від 17.12.2020 }

  Плата за суборенду земельної ділянки державної власності, що орендується акціонерним товариством, товариством з обмеженою відповідальністю, 100 відсотків акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, яке утворилося шляхом перетворення державного підприємства, у постійному користуванні якого перебувала така земельна ділянка, визначається за результатами земельних торгів і сплачується орендарю в порядку, визначеному договором суборенди земельної ділянки.

  {Статтю 8 доповнено частиною одинадцятою згідно із Законом № 3272-IX від 27.07.2023 }

  Попередня

  8/42

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст