Головна Сервіси для юристів ... Закони Про охорону прав на промислові зразки Стаття 26. Порушення прав власника зареєстрованого або незареєстрованого промислового зразка Стаття 26. Порушення прав власника зареєстрованого...

Стаття 26. Порушення прав власника зареєстрованого або незареєстрованого промислового зразка

Про охорону прав на промислові зразки (ЗМІСТ) Інші закони
  • 885

    Переглядів

  • 885

    Переглядів

  • Додати в обране

    {Назва статті 26 із змінами, внесеними згідно із Законом № 815-IX від 21.07.2020 }

    1. Будь-яке посягання на права власника зареєстрованого промислового зразка, передбачені частиною другою статті 20 цього Закону, або будь-яке посягання на права власника незареєстрованого промислового зразка, передбачені частиною дев’ятою статті 20 цього Закону, вважаються порушенням прав власника зареєстрованого або незареєстрованого промислового зразка відповідно, що тягне за собою відповідальність згідно із законодавством.

    {Пункт 1 статті 26 в редакції Закону № 815-IX від 21.07.2020 }

    2. На вимогу власника зареєстрованого або незареєстрованого промислового зразка таке порушення повинно бути припинено, а порушник зобов’язаний відшкодувати власнику зареєстрованого або незареєстрованого промислового зразка завдану майнову шкоду шляхом відшкодування збитків чи виплати компенсації та/або завдану немайнову (моральну) шкоду.

    {Абзац перший статті 26 із змінами, внесеними згідно із Законом № 815-IX від 21.07.2020 ; в редакції Закону № 2974-IX від 20.03.2023 }

    Розмір відшкодування збитків визначається судом з урахуванням упущеної вигоди або доходу, отриманого порушником внаслідок порушення ним прав власника зареєстрованого або незареєстрованого промислового зразка.

    {Пункт 2 статті 26 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 2974-IX від 20.03.2023 }

    Розмір компенсації визначається судом на підставі обсягу порушення, вини порушника та інших обставин, що мають істотне значення. При цьому розмір компенсації не може бути меншим ніж розмір винагороди, яка була б сплачена за надання дозволу на використання прав на зареєстрований або незареєстрований промисловий зразок, щодо якого виник спір. У разі якщо порушення прав на зареєстрований або незареєстрований промисловий зразок відбулося ненавмисно і без недбалості, розмір компенсації дорівнює розміру винагороди, яка була б сплачена за надання такого дозволу.

    {Пункт 2 статті 26 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 2974-IX від 20.03.2023 }

    Стягнення компенсації застосовується судом замість відшкодування збитків на розсуд власника зареєстрованого промислового зразка.

    {Пункт 2 статті 26 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 2974-IX від 20.03.2023 }

    Вимагати поновлення порушених прав власника зареєстрованого промислового зразка може за його згодою також особа, яка придбала ліцензію.

    {Абзац пункту 2 статті 26 в редакції Закону № 850-IV від 22.05.2003 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 815-IX від 21.07.2020 }

    Попередня

    32/36

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати