Головна Сервіси для юристів ... Закони Про житлово-комунальні послуги Стаття 26. Істотні умови договору між виконавцем/виробником та споживачем Стаття 26. Істотні умови договору між виконавцем/в...

Стаття 26. Істотні умови договору між виконавцем/виробником та споживачем

Про житлово-комунальні послуги (ЗМІСТ) Інші закони
  • 2112

    Переглядів

  • 2112

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Істотними умовами договору на надання житлово-комунальних послуг є:

    1) найменування сторін;

    2) предмет договору;

    3) вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг;

    4) порядок оплати за спожиті житлово-комунальні послуги;

    5) порядок перерахунків розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості;

    6) права та обов'язки сторін;

    7) порядок контролю та звіту сторін;

    8) порядок вимірювання обсягів та визначення якості наданих послуг;

    9) визначення точок розподілу, в яких відбувається передача послуг від виконавця/виробника споживачу;

    10) порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту);

    11) умови доступу в квартиру, будинок, приміщення, на земельну ділянку для усунення аварій, неполадок, огляду мереж, зняття контрольних показників засобів обліку;

    12) порядок здійснення ремонту;

    13) відповідальність сторін та штрафні санкції за невиконання умов договору;

    14) порядок вирішення спорів;

    15) перелік форс-мажорних обставин;

    16) строк дії договору;

    17) умови зміни, пролонгації, припинення дії договору;

    18) дата і місце укладення договору.

    2. Крім істотних договір може містити інші умови за згодою сторін. Договір не може містити умов, що вводять додаткові види оплати послуг, не передбачені типовими договорами на надання житлово-комунальних послуг, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

    {Частина друга статті 26 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3569-VI від 05.07.2011 }

    3. Договір на надання житлово-комунальних послуг набирає чинності з моменту його укладення.

    4. У разі якщо виконавець не є виробником, відносини між ним та виробником регулюються окремим договором, який укладається відповідно до вимог цієї статті.

    5. Процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.

    6. У разі зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугою виконавця/виробника споживач має право розірвати договір у порядку, встановленому законом.

    7. Договір на надання послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що укладається виконавцем із споживачем - фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, є договором приєднання.

    {Статтю 26 доповнено частиною сьомою згідно із Законом № 1198-VII від 10.04.2014 }

    Попередня

    34/40

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення та теплопостачання може бути виданий для відключення цілого житлового будинку (ВС/КАС у справі № 229/4116/17 від 05 листопада 2020 р.)

    Актуальне рішення ВС, де висловлена позиція щодо процедури влаштування індивідуальної системи теплопостачання в багатоквартирному будинку.

    Позивач звернувся до суду з позовом до виконавчого комітету міської ради, в якому просив визнати протиправною відмову відповідача надати дозвіл на відключення від мереж центрального опалення та влаштування індивідуального опалення жилого приміщення.

    Позиція ВС: У даній справі ВС підтримав позицію апеляційного суду стосовно того, що дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення та теплопостачання може бути виданий лише за умови відключення цілого житлового будинку, а не окремої квартири.

    Так, відповідно до частини шостої статті 26 Закону України від 24.06.2004 № 1875-IV «Про житлово-комунальні послуги» (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугою виконавця/виробника споживач має право розірвати договір у порядку, встановленому законом

    Разом з тим, згідно з пунктом 25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (Правила № 630; у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.

    Пунктом 2.1 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 № 4 (Порядок № 4; у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до міжвідомчої комісії органу місцевого самоврядування або місцевого органу виконавчої влади з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

    Крім того, Наказом Міністерства З Питань Житлово-Комунального Господарства України Від 06.11.2007 № 169, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.11.2007 за № 1320/14587, у Порядок № 4 були внесені зміни, загальний зміст яких зводиться до можливості відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води лише цілого житлового будинку, а не його окремих приміщень.

    Таким чином, ВС дійшов до висновку про відсутність передбачених діючим законодавством підстав для надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання окремої квартири та влаштування індивідуальної системи теплопостачання.

     

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати