Головна Сервіси для юристів ... Закони Про житлово-комунальні послуги Стаття 24. Права та обов'язки балансоутримувача

Стаття 24. Права та обов'язки балансоутримувача

Про житлово-комунальні послуги (ЗМІСТ) Інші закони
Додати в обране

1. Балансоутримувач має право:

1) здійснювати функції утримання на балансі переданого йому за договором з власником майна та управляти їм чи передавати за договором повністю або частково функції управління управителю;

2) визначати порядок утримання, експлуатації та ремонту майна;

3) укладати договори на надання житлово-комунальних послуг;

4) приймати рішення щодо використання коштів на виконання капітального та поточного ремонтів;

5) здійснювати господарську діяльність у порядку, визначеному законом;

6) звертатися до суду про звернення стягнення на майно осіб, які відмовляються оплачувати рахунки за споживання житлово-комунальних послуг або відшкодовувати завдані збитки майну, що перебуває в нього на балансі.

2. Балансоутримувач зобов'язаний:

1) укладати договір з власником (співвласниками) на утримання на балансі відповідного майна;

2) утримувати на балансі майно, визначене договором з власником (співвласниками);

3) вести бухгалтерську, статистичну та іншу, передбачену законодавством, звітність відповідно до законодавства;

4) забезпечувати управління майном власними силами або укладати договір з юридичною особою на управління майном;

5) забезпечити умови для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів відповідно до встановлених стандартів, нормативів, норм та правил;

6) забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває на його балансі.

Попередня

32/40

Наступна
Додати в обране
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Аналізуйте судовий акт: Житлово-експлуатаційні підприємства зобов'язані прибирати дахи і карнизи від льоду. Невиконання цього обов`язку буде підставою для відповідальності (ВССУ у справі № 6-15405св15, ухвала від 07.10.15)

Особа звернулася до суду із  позовом до комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 5 м. Чернівці  (КЖРЕП № 5 м. Чернівці) про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, посилаючись на те, що 13 лютого 2014 року належний їй на праві приватної власності автомобіль «КІА Соренто», був пошкоджений внаслідок падіння льодової брили з карнизу горища будинку.

Внаслідок цих подій позивачу завдана матеріальна шкода в розмірі 91 957,58 грн., що підтверджено висновком експертного авто-товарознавчого дослідження. Моральну шкоду позивач оцінив  у  6 000,00 грн.

Рішенням Шевченківського районного суду м. Чернівці  від 05 грудня 2014 року позовні вимоги задоволено частково, - стягнуто з КЖРЕП № 5 м. Чернівці на користь  позивача 61 990,00 грн - на відшкодування матеріальної шкоди, 2 000,00 грн - на відшкодування моральної шкоди, 1 800,00 грн - на відшкодування витрат пов'язаних з проведенням експертного дослідження.

Незважаючи на те, що суд апеляційної інстанції відмовив у позові, ВССУ погодився з рішенням Шевченківського районного суду м. Чернівці, залишиви його в силі.

Підстави рішення ВССУ: відповідно до вимог ст. 24 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» балансоутримувач зобов'язаний забезпечувати управління майном власними силами або укладати договір з юридичними особами на управління майном, забезпечувати умови для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів відповідно до встановлених стандартів, нормативів, норм та правил, забезпечити належні експлуатацію та утримання майна, що перебуває на його балансі.

Згідно з п. 1.5. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України № 76 від 17 травня 2005 року, та п. 1.1.8.6. Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень будинків, споруд, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України № 150 від 10 серпня 2004 року, балансоутримувач зобов'язаний регулярно виконувати роботи по скиданню з дахів і покрівель снігу та льоду.

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст