Головна Сервіси для юристів ... Закони Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю Стаття 18. Контроль виконання зобов’язань за договором Стаття 18. Контроль виконання зобов’язань за догов...

Стаття 18. Контроль виконання зобов’язань за договором

Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю (ЗМІСТ) Інші закони
  • 459

    Переглядів

  • 459

    Переглядів

  • Додати в обране

    Управитель здійснює контроль за дотриманням забудовником умов та зобов’язань за договором з метою своєчасного запобігання виникненню ризикових ситуацій у процесі будівництва внаслідок дій забудовника, що можуть призвести до:

    змін технічних характеристик об’єктів будівництва та/або об’єктів інвестування;

    погіршення споживчих властивостей об’єктів будівництва та/або об’єктів інвестування;

    зростання вартості будівництва більше ніж на двадцять відсотків;

    збільшення строків будівництва більш як на 90 днів порівняно із строками, зазначеними в договорі між управителем та забудовником станом на день його підписання.

    {Абзац п'ятий частини першої статті 18 в редакції Закону № 2518-IX від 15.08.2022 }

    У разі виявлення управителем ризику порушення умов договору він має право припинити фінансування будівництва, вимагати розірвання договору, повернення забудовником усіх спрямованих на фінансування будівництва цього об’єкта коштів, відшкодування заподіяних забудовником збитків, перерахування на рахунок ФФБ коштів, необхідних для розрахунків із довірителями відповідно до вимог статті 20 цього Закону, що виходять із ФФБ у зв’язку з розірванням договору про участь у ФФБ, передання всієї дозвільної, виконавчої, технічної та іншої документації, необхідної для завершення будівництва об’єкта, прийняття його в експлуатацію у встановленому законодавством порядку та передання об’єктів інвестування установникам, а також здійснювати інші заходи щодо виконання забудовником своїх зобов’язань за договором, визначених цим Законом.

    {Частина друга статті 18 в редакції Закону № 2518-IX від 15.08.2022 }

    Забудовник зобов’язаний на вимогу управителя протягом строку, визначеного в договорі, повернути грошові кошти на рахунок ФФБ або передати право власності/спеціальне майнове право на предмет іпотеки (майнові права на предмет іпотеки - для об’єктів, право на виконання будівельних робіт щодо яких отримано до набрання чинності Законом України "Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому") управителю з додержанням вимог статті 10 цього Закону, якщо інше не передбачене договором.

    {Частина друга статті 18 в редакції Закону № 2518-IX від 15.08.2022 }

    У разі порушення забудовником строків спорудження об’єкта будівництва або у разі неналежного виконання управителем своїх обов’язків, передбачених частиною першою цієї статті, довіритель має право вимагати від управителя дострокового розірвання договору та виплати йому коштів. Управитель зобов’язаний виплатити довірителю кошти у сумі, що визначається відповідно до статті 20 цього Закону при відмові довірителя від участі у ФФБ і не може бути меншою за суму, внесену довірителем до ФФБ. Довіритель не сплачує управителю винагороду за виплату йому коштів у разі, якщо довіритель відмовляється від участі у ФФБ з підстав, визначених цією частиною.

    {Стаття 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3201-IV від 15.12.2005 ; в редакції Закону № 692-VI від 18.12.2008 }

    Попередня

    19/52

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст