Головна Сервіси для юристів ... Закони Про фінансові послуги та фінансові компанії Стаття 14. Залучення коштів фінансовими установами Стаття 14. Залучення коштів фінансовими установами...

Стаття 14. Залучення коштів фінансовими установами

Про фінансові послуги та фінансові компанії (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1955

    Переглядів

  • 1955

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Фінансові установи мають право надавати фінансову послугу із залучення коштів та банківських металів, що підлягають поверненню, від необмеженого кола осіб, виключно у випадках, встановлених цим Законом та спеціальними законами.

    2. Фінансові установи також мають право залучати кошти від:

    1) учасників, акціонерів, власників істотної участі та афілійованих осіб фінансової установи - у будь-якій формі;

    2) інших надавачів фінансових послуг - у формі позики та/або кредиту. Кошти на умовах кредиту залучаються за наявності у надавача фінансових послуг - кредитодавця права на надання фінансової послуги, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 4 цього Закону;

    3) міжнародних фінансових організацій - у будь-якій формі;

    4) фізичних осіб (крім учасників фінансової установи), вимоги до яких встановлюються Регулятором, та юридичних осіб - у формі безпроцентної позики (поворотної фінансової допомоги) або субординованого боргу;

    5) будь-яких осіб - шляхом проведення операцій з фінансовими інструментами (крім ощадних сертифікатів банку) відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки";

    6) будь-яких осіб - шляхом емісії акцій при збільшенні (зменшенні) розміру статутного капіталу акціонерного товариства;

    7) Регулятора - у випадках, передбачених законом;

    8) будь-яких осіб (у тому числі нерезидентів) - у формі благодійного внеску, пожертви, гранту, фінансової допомоги, технічної допомоги виключно на безповоротній основі та у визначеному законодавством України порядку;

    9) в інших випадках - у порядку та спосіб, визначених спеціальним законом.

    Визначені цією частиною способи залучення коштів фінансовими установами не вважаються наданням фінансової послуги. Особливості та порядок залучення коштів фінансовими установами встановлюються цим Законом та спеціальними законами.

    3. Регулятор має право встановлювати додаткові вимоги до фінансових установ, які здійснюють емісію боргових цінних паперів.

    4. Перед залученням коштів від фізичних осіб, визначених пунктом 4 частини другої цієї статті, фінансова установа зобов’язана перевірити відповідність такої фізичної особи ознакам, встановленим нормативно-правовими актами Регулятора. Порушення цієї вимоги є підставою для застосування Регулятором заходів впливу.

    5. Фінансова установа зобов’язана ознайомити особу, яка надає фінансування на умовах субординованого боргу, з інформацією про ризики інвестування на умовах субординованого боргу.

    6. Для врахування до складу регулятивного капіталу, у пруденційних вимогах фінансової установи субординований борг має відповідати вимогам, встановленим нормативно-правовими актами Регулятора. Субординований борг враховується до складу регулятивного капіталу, у пруденційних вимогах фінансової установи після отримання на це дозволу Регулятора.

    Регулятор приймає рішення про надання або про відмову в наданні дозволу на включення залучених коштів на умовах субординованого боргу до регулятивного капіталу фінансової установи, на врахування субординованого боргу у пруденційних вимогах фінансової установи, рішення про надання відповідного дозволу на дострокове погашення субординованого боргу або про відмову в наданні такого дозволу, рішення про внесення змін до відповідного дозволу або про відмову у внесенні змін до відповідного дозволу, рішення про надання дозволу щодо нового інвестора або про відмову в наданні такого дозволу на підставі відповідної заяви фінансової установи та доданих до неї документів, визначених нормативно-правовим актом Регулятора. Строк прийняття Регулятором такого рішення становить 30 робочих днів з дня отримання відповідної заяви. Регулятор має право продовжити цей строк, але не більш як на 30 робочих днів, у разі потреби перевірки достовірності поданих документів/інформації та/або отримання додаткових документів/інформації, необхідних для прийняття відповідного рішення, передбаченого цим абзацом. Про таке продовження строку Регулятор повідомляє фінансову установу не менше ніж за три робочі дні до завершення граничного строку для прийняття рішення, передбаченого цим абзацом.

    {Частина шоста статті 14 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Попередня

    14/50

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати