Головна Сервіси для юристів ... Закони Про Дисциплінарний статут Національної поліції України Стаття 19. Порядок застосування дисциплінарних стягнень Стаття 19. Порядок застосування дисциплінарних стя...

Стаття 19. Порядок застосування дисциплінарних стягнень

Про Дисциплінарний статут Національної поліції України (ЗМІСТ) Інші закони
  • 4004

    Переглядів

  • 4004

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. У висновку за результатами службового розслідування зазначаються:

    1) дата і місце складання висновку, прізвище та ініціали, посада і місце служби членів дисциплінарної комісії, що проводила службове розслідування;

    2) підстава для призначення службового розслідування;

    3) обставини справи, зокрема обставини вчинення поліцейським дисциплінарного проступку;

    4) пояснення поліцейського щодо обставин справи;

    5) пояснення інших осіб, яким відомі обставини справи;

    6) пояснення безпосереднього керівника поліцейського щодо обставин справи;

    7) документи та матеріали, що підтверджують та/або спростовують факт вчинення дисциплінарного проступку;

    8) відомості, що характеризують поліцейського, а також дані про наявність або відсутність у нього дисциплінарних стягнень;

    9) причини та умови, що призвели до вчинення проступку, вжиті або запропоновані заходи для їх усунення, обставини, що знімають з поліцейського звинувачення;

    10) висновок щодо наявності або відсутності у діянні поліцейського дисциплінарного проступку, а також щодо його юридичної кваліфікації з посиланням на положення закону;

    11) вид стягнення, що пропонується застосувати до поліцейського у разі наявності в його діянні дисциплінарного проступку.

    2. Висновок підписується всіма членами дисциплінарної комісії, що проводила розслідування. Члени дисциплінарної комісії мають право на окрему думку, що викладається письмово і додається до висновку.

    3. Під час визначення виду стягнення дисциплінарна комісія враховує характер проступку, обставини, за яких він був вчинений, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом’якшують або обтяжують відповідальність, попередню поведінку поліцейського, його ставлення до служби.

    4. Обставинами, що пом’якшують відповідальність поліцейського, є:

    1) усвідомлення та визнання своєї провини у вчиненні дисциплінарного проступку;

    2) попередня бездоганна поведінка;

    3) високі показники виконання повноважень, наявність заохочень та державних нагород;

    4) вжиття заходів щодо запобігання, відвернення або усунення негативних наслідків, які настали або можуть настати внаслідок вчинення дисциплінарного проступку, добровільне відшкодування завданої шкоди;

    5) вчинення проступку під впливом погрози, примусу або через службову чи іншу залежність;

    6) вчинення проступку внаслідок неправомірних дій керівника.

    5. Для цілей застосування конкретного виду дисциплінарного стягнення можуть враховуватися й інші, не зазначені у частині четвертій цієї статті, обставини, що пом’якшують відповідальність поліцейського.

    6. Обставинами, що обтяжують відповідальність поліцейського, є:

    1) вчинення дисциплінарного проступку у стані алкогольного, наркотичного та/або іншого сп’яніння;

    2) вчинення дисциплінарного проступку повторно до зняття в установленому порядку попереднього стягнення;

    3) вчинення дисциплінарного проступку умисно на ґрунті особистої неприязні до іншого поліцейського, службовця, у тому числі керівника, чи помсти за дії чи рішення стосовно нього;

    4) настання тяжких наслідків, у тому числі збитків, завданих вчиненням дисциплінарного проступку;

    5) вчинення дисциплінарного проступку на ґрунті ідеологічної, релігійної, расової, етнічної, гендерної чи іншої нетерпимості.

    7. У разі встановлення вини поліцейського за результатами проведеного службового розслідування видається письмовий наказ про застосування до поліцейського одного з видів дисциплінарного стягнення, передбаченого статтею 13 цього Статуту, зміст якого оголошується особовому складу органу поліції.

    8. Під час визначення виду стягнення керівник враховує характер проступку, обставини, за яких він був вчинений, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом’якшують або обтяжують відповідальність, попередню поведінку поліцейського, його ставлення до служби.

    9. За кожен дисциплінарний проступок не може застосовуватися більше одного дисциплінарного стягнення. Якщо поліцейський вчинив кілька дисциплінарних проступків, стягнення застосовується за сукупністю вчинених дисциплінарних проступків та враховується під час визначення виду дисциплінарного стягнення.

    10. У разі вчинення дисциплінарного проступку кількома поліцейськими дисциплінарне стягнення застосовується до кожного окремо.

    11. У разі вчинення поліцейським незначного проступку керівник може обмежитися його попередженням про необхідність дотримання службової дисципліни.

    12. У разі притягнення до дисциплінарної відповідальності поліцейського, який має дисциплінарне стягнення і вчинив дисциплінарний проступок, дисциплінарне стягнення, що застосовується, повинно бути суворішим, ніж попереднє.

    13. У разі повторного вчинення поліцейським незначного проступку з урахуванням його сумлінного ставлення до виконання обов’язків за посадою або нетривалого перебування на посаді (до трьох місяців) керівник може обмежитися раніше застосованим до такого поліцейського дисциплінарним стягненням.

    14. Дисциплінарне стягнення у виді пониження у спеціальному званні на один ступінь до поліцейських, які мають первинні спеціальні звання, та у виді звільнення з посади до поліцейських, які обіймають посади найнижчого рівня, не застосовується.

    Попередня

    19/31

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст