Стаття 14. Державна реєстрація шлюбу

Про державну реєстрацію актів цивільного стану (ЗМІСТ) Інші закони
  • 2514

    Переглядів

  • 2514

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором. Особи, які подали заяву про державну реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими.

    Якщо жінка та/або чоловік не можуть через поважну причину особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представника повинні бути нотаріально засвідчені.

    2. Повторний шлюб реєструється органом державної реєстрації актів цивільного стану за умови пред'явлення особами, які раніше перебували в шлюбі, документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу.

    3. Орган державної реєстрації актів цивільного стану, що прийняв заяву про реєстрацію шлюбу, зобов'язаний ознайомити наречених з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов'язками як майбутніх подружжя і батьків, обов'язком повідомити один одному про стан свого здоров'я, попередити наречених про відповідальність за приховання відомостей про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу.

    4. Державна реєстрація шлюбу проводиться після закінчення одного місяця з дня подання нареченими заяви про державну реєстрацію шлюбу.

    За наявності поважної причини і з дозволу керівника органу державної реєстрації актів цивільного стану державна реєстрація шлюбу проводиться до закінчення зазначеного строку.

    5. У разі вагітності нареченої, народження нею дитини та якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, державна реєстрація шлюбу проводиться в день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.

    6. Якщо є відомості про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу, керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану може відкласти таку реєстрацію, але не більш як на три місяці.

    7. Якщо наречені не з'явилися для проведення державної реєстрації шлюбу і не повідомили про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.

    Якщо наречені не можуть з'явитися з поважної причини для проведення державної реєстрації шлюбу у встановлений день, строк такої реєстрації переноситься за їх письмовою заявою на інший день. У такому разі строк перенесення реєстрації шлюбу не може перевищувати одного року від дня подання відповідної заяви.

    8. Державна реєстрація шлюбу проводиться у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану.

    За заявою наречених державна реєстрація шлюбу може проводитися за місцем їх проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважної причини прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

    9. Державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченої та нареченого з пред'явленням для посвідчення їх особи і віку паспортів громадянина України або паспортних документів іноземця чи документа, що посвідчує особу без громадянства. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається.

    {Частина дев'ята статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1474-VIII від 14.07.2016 }

    {Частину десяту статті 14 виключено на підставі Закону № 1474-VIII від 14.07.2016 }

    11. Свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу видається кожному із подружжя.

    {Статтю 14 доповнено частиною одинадцятою згідно із Законом № 1474-VIII від 14.07.2016 }

    Попередня

    14/26

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий актУкладення шлюбу без участі нареченого є порушенням вимог законодавства та тягне за собою його недійсність (ВССУ від 05.04.2017 у справі № 127/18673/14-ц)

    В судовому рішенні, що пропонується до уваги вирішено питання щодо визнання шлюбу недійсним та анулювання актового запису про його реєстрацію.

    В даному випадку колишня дружина померлого за допомогою недоброчесних посадовців сільської ради «уклала» повторний фіктивний шлюб зі своїм колишнім чоловіком з очевидною метою прийняти спадщину після померлого.

    Натомість суди першої та апеляційної інстанцій, з рішеннями яких погодився і касаційний суд шляхом аналізу документів, що містяться у справі та на підставі висновку судово-почеркознавчої експертизи встановили, що підписи від імені померлого в актовому записі про шлюб виконані не ним, а іншою особою.

    Таким чином у суду були усі підстави через порушення норм ч. 9 ст. 14 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»ст. 24ст. 25ч. 2 ст. 28ст. 34 СК України в частині обов’язкової особистої участі при подачі заяви про реєстрацію шлюбу та особистої присутності наречених при державній реєстрації шлюбу визнати шлюб недійсним та скасувати актовий запис про одруження.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати