1. До виключної компетенції Національного банку України належить здійснення депозитарного обліку державних цінних паперів. Особливості провадження Національним банком України депозитарної та клірингової діяльності з державними цінними паперами встановлюються Комісією за погодженням з Національним банком України.
{Частина перша статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }
2. Для забезпечення депозитарного обліку облігацій внутрішньої державної позики України, цільових облігацій внутрішньої державної позики України, казначейських зобов’язань України Національний банк України здійснює такі повноваження:
{Абзац перший частини другої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }
1) зарахування цінних паперів у систему депозитарного обліку, їх облік та зберігання, а також списання цінних паперів у зв’язку з їх погашенням та/або анулюванням;
2) ведення обліку зобов’язань емітента за цінними паперами власних випусків стосовно кожного випуску цінних паперів на підставі депонування глобального сертифіката та/або тимчасового глобального сертифіката;
3) зберігання глобальних сертифікатів та тимчасових глобальних сертифікатів;
4) складення реєстрів власників іменних цінних паперів;
5) зберігання інформації про осіб, визначених на надання емітенту реєстру власників іменних цінних паперів;
6) отримання доходів та інших виплат за операціями емітентів (у тому числі тих, що розміщені та обертаються за межами України) на рахунок Національного банку України для їх подальшого переказу отримувачам;
7) відкриття та ведення рахунків у цінних паперах емітентів, депозитарних установ, депозитаріїв-кореспондентів, осіб, які провадять клірингову діяльність.
{Пункт 7 частини другої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }
3. Національний банк України провадить депозитарну діяльність, передбачену пунктами 3 та 5 частини першої статті 3 цього Закону, в порядку, установленому Комісією.
{Статтю 13 доповнено новою частиною згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }
4. Для забезпечення діяльності, передбаченої Законом України "Про Національний банк України", Центральний депозитарій відкриває Національному банку України рахунок (рахунки) у цінних паперах. Особливості функціонування цього рахунка (цих рахунків) та проведення операцій за ним (ними) встановлюються Комісією за погодженням з Національним банком України.
{Частина четверта статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }
5. Забороняється накладати арешт та інші обмеження прав на цінні папери, а також здійснювати примусове звернення стягнення на цінні папери, що знаходяться на рахунках у цінних паперах Національного банку України, відкритих у Центральному депозитарії.
{Статтю 13 доповнено новою частиною згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }
6. Національний банк України надає інформацію до Комісії у строки та у порядку, що узгоджені між Національним банком України та Комісією, щодо здійснення ним депозитарної діяльності.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.