Головна Сервіси для юристів ... Закони Про Бюро економічної безпеки України Стаття 19. Працівники Бюро економічної безпеки України Стаття 19. Працівники Бюро економічної безпеки Укр...

Стаття 19. Працівники Бюро економічної безпеки України

Про Бюро економічної безпеки України (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1318

    Переглядів

  • 1318

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. До працівників Бюро економічної безпеки України належать особи, які є гласними і негласними штатними працівниками, з числа осіб, які мають спеціальні звання, державні службовці та особи, які уклали трудовий договір з Бюро економічної безпеки України.

    2. Служба в Бюро економічної безпеки України є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України. Час проходження служби в Бюро економічної безпеки України зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.

    3. На службу до Бюро економічної безпеки України приймаються громадяни України, які відповідають критеріям професійної компетентності та доброчесності, здатні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров’я ефективно виконувати відповідні службові обов’язки.

    Особи, які претендують на призначення на посаду (службу) в Бюро економічної безпеки України, до призначення на відповідну посаду зобов’язані повідомити керівництву органу, на зайняття посади в якому вони претендують, про працюючих у такому органі близьких осіб.

    Призначення на посади в Бюро економічної безпеки України здійснюється виключно за результатами конкурсного відбору на зайняття відповідної посади, який проводиться кадровими комісіями в порядку, визначеному Директором Бюро економічної безпеки України, з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею.

    Призначення на посади без обов’язкового проведення конкурсного відбору може здійснюватися Директором Бюро економічної безпеки України лише на посади першого заступника, заступника Директора Бюро економічної безпеки України.

    Положення про кадрові комісії, критерії оцінювання кандидатів та регламент роботи кадрових комісій визначаються Директором Бюро економічної безпеки України.

    Кадрові комісії з проведення конкурсного відбору на зайняття вакантних посад гласних штатних працівників утворюються Директором Бюро економічної безпеки України у складі п’яти членів кожна, з яких не менше двох членів, номінованих зборами представників громадських об’єднань, та не менше одного члена - Радою громадського контролю при Бюро економічної безпеки України за її поданням.

    Для проведення конкурсного відбору на зайняття посад негласних штатних працівників Бюро економічної безпеки України Директор Бюро економічної безпеки України з урахуванням вимог Закону України "Про державну таємницю" утворює окрему кадрову комісію з числа осіб, які мають доступ до державної таємниці та яким Директором Бюро економічної безпеки України надано відповідний доступ до інформації про кандидатів на такі посади.

    У зборах представників громадських об’єднань беруть участь громадські організації або громадські спілки, які протягом щонайменше останніх п’яти років, що передують дню проведення зборів, здійснюють діяльність, спрямовану на запобігання або протидію корупції, реформування органів правопорядку, захист прав людини, захист інтересів бізнесу, у тому числі реалізують проекти у цих сферах.

    У зборах представників громадських об’єднань не можуть брати участь громадські організації або громадські спілки, які здійснювали чи здійснюють діяльність із залученням міжнародної технічної допомоги, донорами якої є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, установи, організації чи підприємства країни, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором, або фінансувалися ними.

    Збори представників громадських об’єднань скликаються Директором Бюро економічної безпеки України. Оголошення про скликання зборів оприлюднюється на офіційному веб-сайті Бюро економічної безпеки України, містить інформацію про кількість вакантних посад членів кадрових комісій, на які відповідно до цього Закону особи номінуються зборами представників громадських об’єднань, а також відомості про розподіл компетенції між кадровими комісіями, у яких наявні відповідні вакантні посади.

    Для участі у зборах громадські об’єднання у 15-денний строк з дня оприлюднення оголошення про скликання зборів представників громадських об’єднань подають:

    заяву довільної форми, підписану керівником громадського об’єднання, із зазначенням особи, уповноваженої представляти громадське об’єднання на зборах;

    копію статуту та виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

    копії звітів за результатами виконання проектів із залученням міжнародної технічної допомоги (за наявності);

    рекомендаційний лист від міжнародної організації, партнера з розвитку з бездоганною репутацією про успішний досвід співпраці;

    копії звітів за результатами фінансового аудиту не менше двох реалізованих проектів із залученням міжнародної технічної допомоги або копію звіту за результатами аудиту діяльності громадського об’єднання;

    біографічну довідку представника громадського об’єднання;

    біографічну довідку кандидата (кандидатів) до складу кадрової комісії, якого (яких) висуває громадське об’єднання, а також мотиваційний лист кандидата.

    Питання про відповідність громадського об’єднання вимогам до участі у зборах представників громадських об’єднань вирішує Директор Бюро економічної безпеки України у 10-денний строк з дня отримання заяви та доданих до неї документів. У разі відмови у допуску громадського об’єднання до участі у зборах представників громадських об’єднань Директор Бюро економічної безпеки України забезпечує оприлюднення на офіційному веб-сайті Бюро економічної безпеки України обґрунтування підстав для відмови у такому допуску.

    Перелік громадських об’єднань, які відповідають вимогам для участі у зборах представників громадських об’єднань, копії поданих ними документів, а також список кандидатів до складу кадрових комісій оприлюднюються на офіційному веб-сайті Бюро економічної безпеки України.

    Час і місце проведення зборів представників громадських об’єднань визначаються Директором Бюро економічної безпеки України, який направляє громадським об’єднанням відповідні запрошення для участі у зборах. Повідомлення про час і місце проведення зборів представників громадських об’єднань не пізніш як за 10 днів до їх проведення оприлюднюється на офіційному веб-сайті Бюро економічної безпеки України.

    Збори представників громадських об’єднань вважаються повноважними за умови участі в них не менше п’яти громадських об’єднань.

    Кожне громадське об’єднання, допущене до участі у зборах представників громадських об’єднань, делегує до участі одного представника.

    Збори представників громадських об’єднань проводяться відкрито.

    Порядок проведення зборів представників громадських об’єднань визначається рішенням зборів.

    Протокол зборів представників громадських об’єднань повинен містити список осіб, номінованих до складу кадрових комісій. Також протокол зборів може містити список кандидатів на заміну номінованих до складу кадрових комісій, які можуть бути визначені до складу кадрових комісій у разі дострокового припинення повноважень номінованих осіб.

    Протокол зборів представників громадських об’єднань протягом п’яти днів з дня їх проведення надається Директору Бюро економічної безпеки України, який визначає номінованих осіб до складу відповідних кадрових комісій.

    Рішення Директора Бюро економічної безпеки України про визначення складу кадрової комісії містить список кандидатів на заміну членів кадрової комісії у разі дострокового припинення їх повноважень.

    Строк повноважень кадрової комісії становить три роки з дня її створення. Кадрова комісія вважається повноважною за умови визначення до її складу не менше чотирьох осіб.

    Членами кадрової комісії повинні бути особи, які мають вищу освіту, бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, володіють необхідними знаннями та навичками для виконання повноважень члена кадрової комісії, відповідають критерію доброчесності.

    Не може бути членом кадрової комісії особа, яка:

    за рішенням суду визнана недієздатною або обмежена у цивільній дієздатності;

    має судимість за вчинення кримінального правопорушення, не погашену або не зняту в установленому законом порядку, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією;

    позбавлена відповідно до вироку суду, що набрав законної сили, права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави, або обіймати певні посади;

    у будь-який період часу і незалежно від тривалості у минулому працювала в Бюро економічної безпеки України на будь-якій посаді і не пройшла атестацію на підставі пункту 4 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення роботи Бюро економічної безпеки України".

    Повноваження члена кадрової комісії припиняються достроково у разі:

    подання особистої заяви про припинення повноважень члена кадрової комісії;

    неможливості члена кадрової комісії брати участь в її засіданнях за станом здоров’я більше ніж упродовж одного місяця;

    внесення кадровою комісією пропозиції про дострокове припинення повноважень її члена у випадках, передбачених регламентом комісії;

    набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;

    обмеження його дієздатності, визнання недієздатним, або безвісно відсутнім за рішенням суду;

    його смерті.

    Рішення про дострокове припинення повноважень члена кадрової комісії та визначення члена комісії на його заміну приймає Директор Бюро економічної безпеки України. Визначення члена кадрової комісії на заміну здійснюється у порядку, встановленому цією частиною для визначення відповідних членів кадрової комісії, або з числа осіб, визначених кандидатами на заміну у рішенні Директора Бюро економічної безпеки України для відповідного суб’єкта призначення (номінування).

    Рішення кадрової комісії вважається прийнятим, якщо на засіданні кадрової комісії за нього проголосували не менше трьох членів кадрової комісії, у тому числі не менше одного члена кадрової комісії, номінованого зборами представників громадських об’єднань.

    Члени кадрової комісії можуть брати участь у засіданні кадрової комісії дистанційно в режимі відеоконференції.

    Голова та секретар кадрової комісії обираються з числа членів кадрової комісії шляхом відкритого голосування.

    Засідання кадрових комісій з проведення конкурсного відбору на зайняття вакантних посад гласних штатних працівників є відкритими для представників медіа і журналістів. Забезпечуються відео- та аудіофіксація, а також трансляція в режимі реального часу відповідної відео- і аудіоінформації із засідань кадрових комісій, тестувань та співбесід, які проводяться кадровими комісіями з проведення конкурсного відбору на зайняття вакантних посад гласних штатних працівників, на офіційному веб-сайті Бюро економічної безпеки України.

    Інформація про час та місце проведення засідань кадрових комісій з проведення конкурсного відбору на зайняття вакантних посад гласних штатних працівників оприлюднюється на офіційному веб-сайті Бюро економічної безпеки України не пізніш як за 24 години до його початку.

    Повідомлення про оголошення конкурсного відбору на зайняття посад гласних штатних працівників у Бюро економічної безпеки України розміщується на офіційному веб-сайті Бюро економічної безпеки України не пізніш як за 15 календарних днів до завершення строку подання заяв на участь у конкурсному відборі.

    Конкурсний відбір на посади гласних і негласних штатних працівників Бюро економічної безпеки України передбачає тестування з метою визначення рівня знань законодавства України та загальних здібностей, що проводиться письмово за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, проведення співбесід з метою оцінювання відповідності кандидатів критеріям доброчесності та професійної компетентності. Відповідно до визначеного Директором Бюро економічної безпеки України порядку конкурсний відбір може включати також інші етапи.

    Під час конкурсного відбору застосовуються вимоги до оцінювання відповідності критеріям доброчесності та професійної компетентності, передбачені статтею 15 цього Закону.

    Рішення кадрової комісії може бути оскаржено до суду лише кандидатом, якого не визначено переможцем конкурсного відбору, виключно з підстав істотного порушення порядку організації та проведення конкурсного відбору, що могло вирішальним чином вплинути на його результати. Оскарження рішення кадрової комісії не зупиняє призначення переможця конкурсного відбору на відповідну посаду в Бюро економічної безпеки України.

    Прийняття на службу до Бюро економічної безпеки України на посади, перебування на яких не пов’язане з проходженням державної служби, здійснюється в порядку, визначеному законодавством України про працю, з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

    Члени кадрової комісії з метою здійснення своїх повноважень мають право:

    збирати, перевіряти та аналізувати інформацію, у тому числі інформацію з обмеженим доступом (крім інформації, віднесеної до державної таємниці відповідно до закону), про кандидатів та їхніх близьких осіб;

    мати на період проведення конкурсного відбору тимчасовий безоплатний доступ до реєстрів, баз даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи;

    брати участь у засіданнях та інших заходах, що проводяться кадровою комісією;

    звертатися до кандидатів, а також до будь-яких інших фізичних чи юридичних осіб із запитом про надання пояснень, документів чи інформації, необхідних для розгляду кандидатів на відповідність критеріям доброчесності та компетентності. Орган або особа, які отримали запит члена кадрової комісії, зобов’язані надати необхідні пояснення та/або документи (їх копії) чи інформацію протягом 10 календарних днів з дня отримання запиту;

    з метою збирання, перевірки та аналізу інформації, у тому числі з обмеженим доступом, користуватися допомогою членів секретаріату кадрової комісії.

    Члени кадрової комісії зобов’язані:

    забезпечувати захист і нерозголошення персональних даних, інформації з обмеженим доступом, що стала їм відома у зв’язку із здійсненням повноважень;

    брати участь у роботі кадрової комісії особисто, без делегування своїх повноважень іншим особам, у тому числі іншим членам кадрової комісії;

    не використовувати в інших цілях, ніж для виконання своїх обов’язків як членів кадрової комісії, персональні дані та іншу інформацію, що стала їм відома у зв’язку з участю в роботі кадрової комісії;

    повідомляти кадрову комісію про те, що член кадрової комісії перебуває чи перебував в особистих чи ділових стосунках із кандидатом або про наявність іншого конфлікту інтересів чи обставин, що можуть вплинути на об’єктивність та безсторонність під час прийняття таким членом рішення стосовно такого кандидата, та відмовлятися (заявляти самовідвід) від участі у збиранні інформації про такого кандидата і розгляді питання про нього. Порядок врегулювання конфлікту інтересів членів кадрової комісії та членів її секретаріату визначається регламентом кадрової комісії.

    Члени секретаріату кадрової комісії за дорученням членів кадрової комісії мають право одержувати за письмовим зверненням члена кадрової комісії, перевіряти та аналізувати інформацію, у тому числі інформацію з обмеженим доступом (крім інформації, віднесеної до державної таємниці відповідно до закону), необхідну для здійснення повноважень кадрової комісії, а також мають інші права та обов’язки, визначені цим Законом та регламентом кадрової комісії. Члени секретаріату кадрової комісії зобов’язані забезпечувати захист і нерозголошення персональних даних, інформації з обмеженим доступом, що стала їм відома у зв’язку з виконанням відповідних обов’язків.

    Фінансування, організаційно-технічне та експертне забезпечення діяльності кадрової комісії та її членів, у тому числі секретаріату, що утворюється для допомоги в їх діяльності, може здійснюватися за рахунок залучення міжнародної технічної допомоги.

    Прийняття на службу до Бюро економічної безпеки України (в тому числі переведення із категорії посад гласних і негласних штатних працівників, посад державної служби та посад осіб, які уклали трудовий договір з Бюро економічної безпеки України, в іншу категорію) без проведення конкурсного відбору забороняється.

    {Частина третя статті 19 в редакції Закону № 3840-IX від 20.06.2024 }

    4. Трудові відносини працівників Бюро економічної безпеки України регулюються цим Законом, законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами. На державних службовців Бюро економічної безпеки України поширюється дія Закону України "Про державну службу". Посади державних службовців Бюро економічної безпеки України відносяться до відповідних категорій посад державної служби в порядку, встановленому законодавством.

    Призначення на посаду державної служби в Бюро економічної безпеки України може здійснюватися на підставі контракту про проходження служби, який укладається на підставах і в порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

    {Частину четверту статті 19 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 3840-IX від 20.06.2024 }

    5. Порядок проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, визначається цим Законом, Положенням про проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а також іншими нормативно-правовими актами.

    На осіб, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, поширюється Дисциплінарний статут Національної поліції України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

    6. Працівники Бюро економічної безпеки України проходять підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації не менше одного разу на два роки.

    Примітка. Термін "близькі особи" вживається в цьому Законі у значенні, наведеному в Законі України "Про запобігання корупції".

    Попередня

    19/39

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати