Головна Сервіси для юристів ... Закони Про авторське право і суміжні права Стаття 11. Виникнення і здійснення авторського права. Презумпція авторства Стаття 11. Виникнення і здійснення авторського пра...

Стаття 11. Виникнення і здійснення авторського права. Презумпція авторства

Про авторське право і суміжні права (ЗМІСТ) Інші закони
  • 8294

    Переглядів

  • 8294

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Первинним суб’єктом, якому належить авторське право, є автор твору.

    За відсутності доказів іншого автором твору вважається особа, зазначена як автор на оригіналі або примірнику твору (презумпція авторства).

    Це положення застосовується також у разі опублікування твору під псевдонімом, який ідентифікує автора.

    2. Авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей.

    3. Особа, яка має авторське право (автор твору чи будь-яка інша особа, яка відповідно до договору або закону набула авторське майнове право на цей твір), для сповіщення про свої права може використовувати знак охорони авторського права. Цей знак складається з таких елементів:

    латинська літера "c", обведена колом, - (зображення знака не наводиться);

    ім’я або найменування особи, яка має авторське право;

    рік першої публікації твору.

    Знак охорони авторського права проставляється на оригіналі і кожному примірнику твору.

    {Частина третя статті 11 в редакції Закону № 1667-IX від 15.07.2021 }

    4. Якщо твір опубліковано анонімно чи під псевдонімом (за винятком випадку, коли псевдонім однозначно ідентифікує автора), видавець твору (його ім’я чи назва мають бути зазначені на творі) вважається представником автора і має право захищати права останнього. Це положення діє до того часу, поки автор твору не розкриє своє ім’я і не заявить про своє авторство.

    5. Суб’єкт авторського права для засвідчення авторства (авторського права) на оприлюднений чи не оприлюднений твір, факту і дати опублікування твору чи договорів, які стосуються права автора на твір, у будь-який час протягом строку охорони авторського права може зареєструвати своє авторське право у відповідних державних реєстрах.

    Державна реєстрація авторського права і договорів, що стосуються права автора на твір, здійснюється НОІВ відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України порядку. НОІВ складає і періодично видає каталоги всіх державних реєстрацій.

    {Абзац другий частини п'ятої статті 11 в редакції Закону № 703-IX від 16.06.2020 }

    За підготовку НОІВ до державної реєстрації авторського права і договорів, що стосуються права автора на твір, сплачуються збори, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України. Кошти від справляння зазначених зборів зараховуються до бюджетів у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.

    {Абзац третій частини п'ятої статті 11 в редакції Закону № 703-IX від 16.06.2020 }

    Про реєстрацію авторського права на твір НОІВ видається свідоцтво. За видачу свідоцтва сплачується державне мито, кошти від сплати якого перераховуються до бюджетів у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України. Розмір і порядок сплати державного мита за видачу свідоцтва встановлюються законодавством.

    {Абзац четвертий частини п'ятої статті 11 в редакції Закону № 703-IX від 16.06.2020 }

    Особа, яка володіє матеріальним об’єктом, в якому втілено (виражено) твір, не може перешкоджати особі, яка має авторське право, у його реєстрації.

    Попередня

    12/114

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати