Головна Блог ... Консультації від юристів Примусове повернення та примусове видворення студентів-іноземців з України як наслідки незаконного перебування на території України Примусове повернення та примусове видворення студе...

Примусове повернення та примусове видворення студентів-іноземців з України як наслідки незаконного перебування на території України

Відключити рекламу
 - 1c94a48c2cab60ea12a2aef5eabf5f29.jpg

У цій публікації дізнавайтесь….

  1. У якому випадку до студентів-іноземців можуть бути застосовані названі заходи
  2. Примусове повернення: хто застосовує та за яких підстав
  3. Примусове видворення як крайній захід, який може бути застосовано до студентів-іноземців

Однією із найпоширеніших підстав примусового повернення та примусового видворення студентів-іноземців з України є порушення ними процедури легалізації, яка включає два основні етапи:

ЕТАП 1. ПРОХОДЖЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ НА КОРДОНІ

Відповідно до вимог чинного законодавства іноземці та особи без громадянства, які в'їжджають в Україну або перебувають на території України, підлягають реєстрації.

Факт проходження реєстрації підтверджується відміткою про реєстрацію, яка проставляється в паспортному документі, а у подальшому додатково у інших передбачених законодавством України документах (наприклад, за умови отримання посвідки на тимчасове проживання відповідна відмітка проставляється і у цьому документів.

ЕТАП 2. ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ

Відповідно до частини 14 статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою навчання та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період навчання.

Звідси, з практики можу зазначити, що основними підставами для застосування примусових заходів щодо студентів-іноземців можуть бути:

  • незаконний в’їзд на територію України;
  • відсутність пройдених реєстраційних процедур;
  • відсутність оформленої посвідки на тимчасове проживання;
  • втрата посвідкою на тимчасове проживання строку дії (у т.ч. у зв’язку із відрахуванням студента із вищого закладу освіти).

УВАГА! НАЯВНІСТЬ ХОЧА Б ОДНІЄЇ ІЗ ЦИХ ПІДСТАВ СВІДЧИТЬ ПРО ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ У СФЕРІ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ІНОЗЕМЦІВ ТА ОСІБ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА.

У випадку виявлених порушень уповноважений орган з питань міграції спочатку приймає рішення про ПОКЛАДЕННЯ ОБОВ’ЯЗКУ НА ОСОБУ ВИЇХАТИ З УКРАЇНИ у встановлений термін. З практики можу зазначити, що, зазвичай особі надається від 7 до 30 днів для виїзду.

У випадку, якщо особа добровільно не виконує рішення про виїзд з України, до неї може бути застосовано ПРИМУСОВЕ ПОВЕРНЕННЯ до держави свого громадянства, а в подальшому, навіть ЗАБОРОНА НА В’ЇЗД В УКРАЇНУ або ж ДЕПОРТАЦІЯ (ПРИМУСОВЕ ВИДВОРЕННЯ).

Порядок здійснення цих заходів регулюється Наказом МВС України Адміністрації ДПС України СБУ від 23.04.2012 № 353/271/150 «Про затвердження Інструкції про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства». Посилання на наказ тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0806-12#Text

ПРИМУСОВЕ ПОВЕРНЕННЯ

Здійснюється на підставі рішення Державної міграційної служби України.

Підстава для прийняття рішення: дії, що порушують законодавство України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства. У даному випадку, якщо особа перебуває на території України і не пройшла реєстраційних процедур чи не має посвідки на тимчасове проживання або вона завершила строк дії це вважається порушенням норм чинного законодавства.

Рішення про примусове повернення з України іноземця або особи без громадянства готується у двох примірниках, один з яких видається іноземцю, стосовно якого воно прийнято, а інший залишається в органі, який його прийняв.

Що зазначається у рішенні: підстави його прийняття, строк, протягом якого іноземець або особа без громадянства повинні виїхати з України, який не повинен перевищувати 30 днів з дня прийняття рішення, порядок оскарження та наслідки невиконання.

ВАЖЛИВО! Рішення про примусове повернення іноземців та осіб без громадянства може супроводжуватися забороною щодо подальшого в'їзду в Україну строком на три роки. Строк заборони щодо подальшого в'їзду в Україну обчислюється з дня винесення такого рішення, а у паспортному документі іноземця проставляється відмітка про заборону в’їзду.

Наслідки: Іноземець або особа без громадянства зобов'язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення. При цьому в паспортному документі іноземця або особи без громадянства скасовується віза і вилучаються документи, що підтверджують законні підстави перебування в Україні та проставляється відповідний штамп.

Невиконання іноземцем або особою без громадянства рішення про примусове повернення у встановлений строк може бути підставою для звернення до суду з позовом про примусове видворення.

ПРИМУСОВЕ ВИДВОРЕННЯ (ДЕПОРТАЦІЯ)

Здійснюється на підставі рішення суду.

Підстава для прийняття рішення: позов про примусове видворення поданий Державною міграційною службою України.

Примусове видворення може бути застосоване до осіб, якщо:

  • вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення
  • наявні обґрунтовані підстави вважати, що особа ухилятиметься від виконання рішення про примусове повернення

Примусове видворення передбачає:

  1. виявлення порушника
  2. можливість поміщення його в пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України
  3. документальне оформлення примусового видворення
  4. подальше супроводження іноземця до пункту пропуску через державний кордон України чи до країни походження.

Отож, як бачимо, наслідки незаконного перебування на території України іноземців та осіб без громадянства є доволі суворими, тому вкрай важливо користуватися професійною правовою допомогою задля того, щоб запобігти таким негативним наслідкам.

У випадку виникнення запитань проконсультую індивідуально, з конкретної ситуації. Відповім на поставлені запитання. Консультація дозволить скласти оптимальний план дій і уникнути неочікуваних та негативних наслідків. Консультація адвоката отримана сьогодні – ваша безпека та впевненість завтра та завжди.

Індивідуальні консультації надаються за попереднім записом за телефоном: +3805019-359-42, +38067-940-63-00.

У випадку якщо виникли запитання або необхідно вивчити конкретні документи, звертайтеся за електронною адресою - rogozin555@ukr.net (для пересилки документів) або за вказаними телефонами.

Автор консультації: З повагою, Адвокат Сергій Леонідович РОГОЗІН

  • 1524

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1524

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст