Автор не вказаний
1
0
1728
Початок 2017 року ознаменований інноваційним законодавчим нововведенням. У січні цього року у Франції набув чинності закон, що запроваджує право працівників на «відключення» (тобто право не бути «на зв’язку» після офіційного завершення робочого дня). Це стосується компаній з чисельністю у понад 50 працівників, змушуючи їх укладати угоди, в яких буде врегульовано порядок реалізації працівниками права «відключатися» у позаробочий час.
Згадайте новину: Вчені дослідили, яка робота сприяє збiльшенню тривалостi життя
Слідом за Францією, подібні законопроекти почали розроблятись і в інших країнах. Ідеологи таких змін наголошують, що в сучасному світі з його 24/7 доступом до мережі Інтернет, люди фактично не полишають роботу, навіть полишивши офіс. Вони продовжують отримувати електронну пошту і, як апріорі очікується, відповідають на неї навіть пізно ввечері. У більшості випадків така робота додатково не оплачується. Крім того, це значною мірою сприяє стресовим розладам.
В Україні надурочна робота в цілому заборонена, проте відсутні будь-які правові обмеження для роботодавців вимагати від своїх працівників перебування «в межах доступу» в позаробочий час. В контексті світових тенденцій, український уряд та уряди інших держав мають сформувати свою позицію з цього питання, врахувавши питання балансу інтересів працівників і вимог бізнесу.
Пользуйтесь консультацией: Отправляем работника в командировку: пошаговое руководство
Подібні обмеження можуть бути ефективними в окремих сферах. Водночас дискусійним лишається питання, як бути, коли маєш справу з клієнтоорієнтованими сферами бізнесу. У цьому випадку, увага до потреб клієнтів, в тому числі перебування в режимі онлайн-доступності протягом всього дня, є домінуючим фактором для досягнення успіху компанією. Час покаже, в якому ключі це питання буде вирішуватися, проте на сьогоднішній день в більшості країн світу воно віддане на розсуд роботодавців.
Користуйтеся консультацією: Відрядження чи робота? В чому різниця і "де це написано"?
Автор статті: Оксана Войнаровська, партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери»
Джерело: ПроHR
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
589
Коментарі:
0
Переглядів:
916
Коментарі:
0
Переглядів:
608
Коментарі:
0
Переглядів:
880
Коментарі:
0
Переглядів:
575
Коментарі:
0
Переглядів:
645
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.